Strona 21 z 37 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 366

Temat: leasing na Alfę

  1. #201
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Choć makaronek nie zna się na podatkach i targuje się bezwstydnie zgadzam się z nim, że warto założyć firmę do zakupu samochodu.

    Jak kupowałem w tym roku Focusa to aż płakałem ze śmiechu w jakiej cenie chcą mi go sprzedać. Minimum 10000 zł taniej niż Kowalskiemu.

    Od tego czasu twierdzę, że Gulia warta jest max 120 tys zł.

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Wiesz... wydaje mi się szczerze mówiąc, że nie trzeba się ZNAĆ NA PODATKACH, wystarczy znać się na wycinku tematu, który Cię dotyczy. Chyba, że jesteś doradcą podatkowym i bierzesz za to hajs, wtedy TRZEBA się znać na WSZYSTKICH podatkach. Epsonix jakoś od 30 maili nie podał mi jednej konkretnej kwoty w odpowiedzi na pytanie ILE KOSZTUJE PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KIEDY PRACUJEMY NA ETAT. Bo czytałem tu już z 10 postów, jak to się nie opłaca, a ja nadal utrzymuję, że to w totalu kosztuje 50 zł miesięcznie.

    I jakoś nie widziałem żadnego sensownego argumentu "przeciw" tej tezie. Więc epsonix - zrozum, dopóki nie podasz mi i wszystkim tych gigantycznych kosztów prowadzenia działalności (kiedy pracujesz na etat), albo nie przyznasz się do błędu (to już chyba szybciej świat upadnie niż taki mądrala-biznesmen co ma firmę 8 lat i jeździ giuliettą się przyzna do błędu), to nie zamierzam z Tobą kontynuować dalej wątku.

    Znam się na leasingach, bo biorę już któryś w ciągu 3 lat, ceduję inne, miałem w 3 różnych firmach i likwidowałem w nich szkody i rozliczałem się z nich z podatków (prawidłowo, jak stwierdziła kontrola). Więc serio niech sobie ludzie sami osądzą, czy wolą zaufać komuś, kto się myli w dziedzinie, która akurat go nie dotyczyła bezpośrednio, drąży, kwestionuje, sprawdza i przyznaje się do błędu, czy wielkiemu panu-firma co to nie umie podać jednej prostej odpowiedzi, ile kosztuje miesięcznie wg niego prowadzenie firmy, do błędu nie przyzna się nigdy i będzie szedł 100 lat w zaparte.

    Andrzej - coś mi się zdaje, że nie dalej jak kilka postów temu nie zgadzałeś się, że opłaca się założyć firmę dla zakupu samochodu.... Przyznaję, popełniłem błąd myśląc, że można liczyć koszty firmowe razem z przychodem z etatu. Problem polega tylko na tym, że nikt z Was nie umiał mnie logicznie z tego błędu wyprowadzić, pisząc jedynie "weź se księgowego" i rozmywając wątek. Ten błąd jednak nie przeczy mojej tezie, jedynie zabiera z niej jeden z wielu argumentów.
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 03-08-2017 o 19:58

  3. #203
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    I jakoś nie widziałem żadnego sensownego argumentu "przeciw" tej tezie. Więc epsonix - zrozum, dopóki nie podasz mi i wszystkim tych gigantycznych kosztów prowadzenia działalności (kiedy pracujesz na etat), albo nie przyznasz się do błędu (to już chyba szybciej świat upadnie niż taki mądrala-biznesmen co ma firmę 8 lat i jeździ giuliettą się przyzna do błędu), to nie zamierzam z Tobą kontynuować dalej wątku.
    Ech.... jak mawiał mój działek – wmawiasz w żyda chorobę... epsonix twierdzi, że korzyści są niewielkie. Jeśli nie odliczasz VAT i PIT to w pewnych sytuacjach wręcz tracisz (bo jeśli wykupisz i chcesz sprzedać auto to naliczysz więcej podatku niż odliczysz). Druga sprawa – sam wspomniałeś – leasing dla świeżej DG nie jest korzystny, nie dostaniesz warunków w stylu 102%. Co do reszty – ja nie zamierzam przekonywać cię do niczego,
    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Problem polega tylko na tym, że nikt z Was nie umiał mnie logicznie z tego błędu wyprowadzić, pisząc jedynie "weź se księgowego" i rozmywając wątek.
    Ech, a mi się wydaje, że po prostu nie byłeś w stanie zrozumieć tego co było napisane w odpowiedzi do twoich postów, a "weź se księgowego" było tylko odpowiedzią na niezrozumienie (sam przyznasz, że nie miałeś racji). Ale nie ma sensu dalej tego drążyć i rozkładać na części pierwszej.

    Moja teza jest taka, że jeśli nie masz przychodów z DG to opłaca się skorzystać tylko z "promocji dla firm" tego typu jak Giulia 2.0 dla biznesu za 125.000 zł. Założyć na sekundę DG, kupić auto, nie wprowadzać go jako ŚT i zamknąć działalność. Finansowanie – jak sam pisałeś – dla takich tworów wcale nie jest korzystne. Ale to już każdy musi sobie sam policzyć. Każdy dostał w tym wątku już pełną informację do analizy. Nie ma sensu dalej bić piany.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 03-08-2017 o 20:48

  4. #204
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Epsonix jakoś od 30 maili nie podał mi jednej konkretnej kwoty w odpowiedzi na pytanie ILE KOSZTUJE PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KIEDY PRACUJEMY NA ETAT. Bo czytałem tu już z 10 postów, jak to się nie opłaca, a ja nadal utrzymuję, że to w totalu kosztuje 50 zł miesięcznie.
    To może ja Ci na to odpowiem - utrzymanie firmy, która nic nie sprzedaje przez osobę pracującą na etacie kosztuje miesięcznie tyle, ile wynosi składka zdrowotna na ZUS (obecnie prawie 300 zł na miesiąc), bo nie masz żadnego podatku do zapłaty z takiej "pustej" działalności, żeby tą składkę odliczyć, a płacić ją musisz niezależnie od tego, ile tej składki w ciągu roku zapłaci Twój pracodawca za etat.

    Poza tym, takiej firmie, co nie ma żadnych dochodów, żaden bank nie da taniego leasingu, a koszty leasingu od FCA do niskich nie należą i zdecydowanie podnoszą koszt zakupu auta nawet, jak wcześniej uzyskasz na to auto 10 tys. rabatu więcej, niż przy zakupie na osobę prywatną. Kosztów ubezpieczenia OC/AC/NW dla firmy i dla osoby prywatnej posiadającej 60% zniżki już nawet nie chce mi się porównywać. Zakładanie DG, która nie generuje żadnych dochodów jest bez sensu, bo nawet z odzyskaniem 50% VATu będziesz miał problem - zwrot VATu, którego nie ma z czego odliczyć oznacza dzisiaj automatyczną kontrolę firmy przez US. Ale Ty i tak wiesz swoje, więc Ciebie nie przekonam
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    okej, robi sens. Pierwsze dwa argumenty z resztą bardzo słuszne.
    Z drugiej strony, nikt Ci nie każe dawać tych faktur w koszty, a jak nie dasz, to i później przy sprzedaży nie musisz wystawiać faktur przecież, a leasing zawsze będzie tańszy, nawet dla świeżej firmy
    Trzecia strona jest jednak taka (o tym w sumie nie pomyślałem), że jeśli nie wystawiasz faktur sprzedażowych i nie masz jakiejś promesy/umowy o współpracy (choć to się da przecież w miarę łatwo załatwić), to nawet tego drogiego leasingu nie dostaniesz. Ja jednak swój pierwszy leasing w VB (obecnie idea) dostałem w 3 dni po rozpoczęciu działalności, jedyne co dzwonili do "kontrahenta kluczowego"

    Nie twierdzę, że to mega proste i że nie trzeba trochę się nagimnastykować, natomiast dla kogoś, kto chciałby mieć fajne auto (nie jakiegoś szrota) i ma przyzwoitą pensję na etat, leasing jest jedyną chyba szansą żeby to w miarę tanio i sprawnie zrobić. I na pewno da się wypracować taki model, żeby założenie firmy zawsze było korzystne. Firma oczywiście nie jest dla wszystkich, szczególnie może sprawiać trudność jak się ma socjalistyczne podejście do życia - nie zakładam jednak, że znajdzie się półgłówek, który poleci bezrefleksyjnie zakładać firmę bo napisałem na forum, że się opłaca D

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To może ja Ci na to odpowiem - utrzymanie firmy, która nic nie sprzedaje przez osobę pracującą na etacie kosztuje miesięcznie tyle, ile wynosi składka zdrowotna na ZUS (obecnie prawie 300 zł na miesiąc), bo nie masz żadnego podatku do zapłaty z takiej "pustej" działalności, żeby tą składkę odliczyć, a płacić ją musisz niezależnie od tego, ile tej składki w ciągu roku zapłaci Twój pracodawca za etat.

    Poza tym, takiej firmie, co nie ma żadnych dochodów, żaden bank nie da taniego leasingu, a koszty leasingu od FCA do niskich nie należą i zdecydowanie podnoszą koszt zakupu auta nawet, jak wcześniej uzyskasz na to auto 10 tys. rabatu więcej, niż przy zakupie na osobę prywatną. Kosztów ubezpieczenia OC/AC/NW dla firmy i dla osoby prywatnej posiadającej 60% zniżki już nawet nie chce mi się porównywać. Zakładanie DG, która nie generuje żadnych dochodów jest bez sensu, bo nawet z odzyskaniem 50% VATu będziesz miał problem - zwrot VATu, którego nie ma z czego odliczyć oznacza dzisiaj automatyczną kontrolę firmy przez US. Ale Ty i tak wiesz swoje, więc Ciebie nie przekonam
    1. a składki zdrowotnej nie możesz odliczyć prawie całej od podatku, na który idą zaliczki z etatu? (pytam, nie wymądrzam się - wg odpowiedzi księgowego - możesz). Kosztami firmy nie możesz pomniejszyć podstawy opodatkowania z etatu, ale składką zdrowotną możesz pomniejszyć należny podatek (więc jeśli firma odprowadza też zdrowotne, a Ty drugie, to możesz obniżyć pit roczny odprowadzonymi przez siebie składkami). To w kwestii kosztów firmy

    2. bank nie da CI taniego leasingu, jakaś firma pokroju Masterlease albo Idea da Ci na 15-18% na 4 lata (plus opłaty dodatkowe). Nadal mam wrażenie, że 5% RRSO to zawsze taniej niż jakikolwiek kredyt i trochę mniej niż zwrot z obligacji korporacyjnych gdyby tam wpakować gotówkę

    3. Koszty ubezpieczenia (nawet w leasingu) bez problemu są także wyliczane po PESEL-u - ostatnio tak miałem zrobione na mazdę. Pakiety dilerskie wyszły drożej niż z PESEL-a. Leasing nie wymaga ubezpieczenia wyliczonego na jakiejś podstawie, tylko spełniającego określone warunki (org. części, brak amortyzacji ble ble ble)

    4. Swoje kalkulacje robię zakładając, że w firmę zarówno nie wrzucamy faktur kosztowych, jak i nie generujemy z niej przychodu. Nie płacimy więc podatku też od sprzedaży auta. Nie mamy ujemnego vatu. Zysk wynika tu jedynie z ceny auta dla firmy i nadal relatywnie taniego finansowania (patrz pkt 2)

    5. zwrot VAT oznacza kontrolę, ale przecież tak światli biznesmeni jak epsonix taką kontrolę przejdą z palcem... wiesz gdzie )) co to za strach przed kontrolą, jak się tyle wie o podatkach? DDD

  6. #206
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    1. a składki zdrowotnej nie możesz odliczyć prawie całej od podatku, na który idą zaliczki z etatu? (pytam, nie wymądrzam się - wg odpowiedzi księgowego - możesz). Kosztami firmy nie możesz pomniejszyć podstawy opodatkowania z etatu, ale składką zdrowotną możesz pomniejszyć należny podatek (więc jeśli firma odprowadza też zdrowotne, a Ty drugie, to możesz obniżyć pit roczny odprowadzonymi przez siebie składkami). To w kwestii kosztów firmy
    Zmień księgowego - składkę zdrowotną płacisz odrębnie od każdej formy zatrudnienia. Jak będziesz miał etat i 2 x DG to będą Cię 3 razy lepiej leczyć w szpitalu

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    2. bank nie da CI taniego leasingu, jakaś firma pokroju Masterlease albo Idea da Ci na 15-18% na 4 lata (plus opłaty dodatkowe). Nadal mam wrażenie, że 5% RRSO to zawsze taniej niż jakikolwiek kredyt i trochę mniej niż zwrot z obligacji korporacyjnych gdyby tam wpakować gotówkę
    Te 15-18% to jest ten dodatkowy koszt zakupu w leasingu, o którym pisałem, a którego nie zrekompensuje Ci 5% upustu więcej od dealera na auto na DG. Nadal jesteś w plecy 10-13%, co przy zakupie auta za 200 tys. oznacza dodatkowy koszt leasingu w kwocie 20-26 tys. w porównaniu do zakupu za gotówkę.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    3. Koszty ubezpieczenia (nawet w leasingu) bez problemu są także wyliczane po PESEL-u - ostatnio tak miałem zrobione na mazdę. Pakiety dilerskie wyszły drożej niż z PESEL-a. Leasing nie wymaga ubezpieczenia wyliczonego na jakiejś podstawie, tylko spełniającego określone warunki (org. części, brak amortyzacji ble ble ble)
    Zawsze jak kupowałem nowe auto, to dostawałem lepsze warunku ubezpieczenia na siebie, niż od salonu. Jeśli można to przenieść na leasing, to jest neutralne kosztowo.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    4. Swoje kalkulacje robię zakładając, że w firmę zarówno nie wrzucamy faktur kosztowych, jak i nie generujemy z niej przychodu. Nie płacimy więc podatku też od sprzedaży auta. Nie mamy ujemnego vatu. Zysk wynika tu jedynie z ceny auta dla firmy i nadal relatywnie taniego finansowania (patrz pkt 2)
    To teraz już cała Twoja zaleta tak zachwalanego leasingu sprowadza się tylko do 5% upustu więcej od dealera na zakup auta na DG, a nie prywatnie minus koszt leasingu

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    5. zwrot VAT oznacza kontrolę, ale przecież tak światli biznesmeni jak epsonix taką kontrolę przejdą z palcem... wiesz gdzie )) co to za strach przed kontrolą, jak się tyle wie o podatkach? DDD
    Epsonix taką kontrolę przejdzie z palcem w d... i każdy inny, który ma jakieś dochody z DG też, ale przy firmie "Krzak", która nie ma żadnej sprzedaży, to nawet nie wiem, czym może się to dzisiaj zakończyć
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 03-08-2017 o 22:00
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #207
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    1. nie do końca się rozumiemy ze zdrowotną - skoro potwierdzasz, że płacę zdrowotną 290 zł od DG, i pracodawca za mnie płaci też jakąś drugą zdrowotną (nie wiem jaką nawet), a jednocześnie księgowy potwierdza, że składki zdrowotne się ŁĄCZĄ w kwestii pomniejszania podatku - czyli sumujemy odprowadzone zdrowotne i odejmujemy od podatku należnego z PIT36 ich tam te 80% - to oznaczałoby, że końcowo obie składki zdrowotne pomniejszą podatek należny, a więc będzie on nadpłacony

    2. załóżmy, że mamy 3 formy finansowania - leasing DG, kredyt i gotówka (obie bez DG). Leasing na 4 lata kosztuje z opłatami powiedzmy dla nowych firm 20%, kredyt kosztuje przez 4 lata przy RRSO 10% jakieś tam pewnie 28% (bo się pomniejsza podstawa), gotówka kosztuje (też!) i jest droższa niż leasing, bo można wpłacić ją w obligacje (mam wrażenie, że piszę to po raz 10 już) i też realna stopa zwrotu za 4 lata z niej (w leasingu mrozimy o wiele mniej pieniędzy) - wynosiłaby pewnie z 28%, gdybyśmy jej w ten samochód nie wpakowali

    3. zupełnie nie rozumiem zarzutu w takim razie z poprzedniego maila, że w leasingu na firmę jest droższe ubezpieczenie, bo nie liczą 60% zniżek - skoro robisz po PESELU, to liczą. Najpierw piszesz, że to masakra jest ubezpieczać auto w leasingu a później, że ubezpieczałeś w leasingu ze zniżkami na siebie... czego nie kumam?

    4. tak jak pisałem - pieniądz władowany w auto traci na wartości 7% rocznie (bo mogłeś go zainwestować), więc kosztuje więcej niż leasing

  8. #208
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    5. zwrot VAT oznacza kontrolę, ale przecież tak światli biznesmeni jak epsonix taką kontrolę przejdą z palcem... wiesz gdzie )) co to za strach przed kontrolą, jak się tyle wie o podatkach? DDD
    wyobraź sobie że zwroty VAT dostaję cały czas, a VAT nie odprowadziłem od faktur sprzedaży ani złotówki jeszcze. jak to możliwe? ano tak że wykonuję usługi projektowe jak o wewnątrzwspólnotową dostawę usług do innego państwa UE, więc na fakturze jest VAT zwolniony i nabywca moich usług opodatkowuje VATem usługę u siebie w kraju. oczywiście US nie lubi tylko wypłacać, więc kontrolę przeprowadza za każdym razem jak księgowy wystąpi o zwrot VAT (robi to ze 2 razy w roku, po co co miesiąc tracić czas z US). ponieważ wszystko jest tip top, US zawsze ładnie wypłaca pieniążki.

    już pisałem CI że nie jestem żadnym ekspertem, od tego mam księgowego, a jak nie wie to grzebie/dzwoni itp, ja w tym czasie zarabiam tym na czym się znam.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Epsonix jakoś od 30 maili nie podał mi jednej konkretnej kwoty w odpowiedzi na pytanie ILE KOSZTUJE PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KIEDY PRACUJEMY NA ETAT. Bo czytałem tu już z 10 postów, jak to się nie opłaca, a ja nadal utrzymuję, że to w totalu kosztuje 50 zł miesięcznie.
    od jakiś 4 maili może, 20 pozostałych napisali inni. napisałem wystarczająco zarówno ja, jak i inni. wyliczeń porównania ofert żeby CI to udowodnić dla sztuki, na pewno nie będę robił. a sam przyznałeś że nowej firmie bez kontrahenta nikt nie da dobrego leasingu, zapętlasz się.


    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Więc epsonix - zrozum, dopóki nie podasz mi i wszystkim tych gigantycznych kosztów prowadzenia działalności (kiedy pracujesz na etat), albo nie przyznasz się do błędu (to już chyba szybciej świat upadnie niż taki mądrala-biznesmen co ma firmę 8 lat i jeździ giuliettą się przyzna do błędu), to nie zamierzam z Tobą kontynuować dalej wątku.
    do jakiego błędu mam się przyznać? chyba upał ma na CIebie zły wpływ, albo gorączki dostałeś od oczekiwania na Giulię.

    Dodatkowo zaczynasz się ośmieszać. Uważasz że człowiek którego powiedzmy "stać", od razu musi kupować auto za tyle a tyle bo nie wypada jeździć tańszym? Nawiązując do Twojego wcześniejszego przytyczka, to raczej Ty masz kompleksy (może dlatego właśnie kupujesz Giulię?).

    Pracowałem parę lat jako inżynier powiedzmy "na zachodzie", branża elektronika dla lotnictwa (obecnie też to robię ale już jako wolny strzelec), firma ok150 osób. Było 3 właścicieli/założycieli/dyrektorów (już częściowych właścicieli bo byli różni inwestorzy itp, nieważne), ogólnie majętni ludzie (w końcu spieniężyli firmę za 40mln EUR parę lat temu). Jeden jeździł Fordem Probe mniej więcej 1985r raczej średnio zadbanym (po prostu miał sentyment do niego), drugi paroletnim VW Touregiem a trzeci nie miał auta ani nawet komórki przez lata, ale w końcu kupił sobie używanego VW Passata 1.9TDI. Wg Twojej filozofii to każdy z nich w owym czasie powinien zasuwać jakimś Astonem DB9, Jag-iem XJ albo Bentleyem Continentalem.

    Jeszcze Cię poprawię. Giuliettą jeździ moja żona, ja jeżdżę 159 i jeszcze kupiłem 5 letnią używkę. Pewnie już przekalkulowałeś ile zarabiam i jaki to śmieszny biznesik na pewno mam? Pomyślałeś że mozesz się mylić?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #209
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    1. nie do końca się rozumiemy ze zdrowotną - skoro potwierdzasz, że płacę zdrowotną 290 zł od DG, i pracodawca za mnie płaci też jakąś drugą zdrowotną (nie wiem jaką nawet), a jednocześnie księgowy potwierdza, że składki zdrowotne się ŁĄCZĄ w kwestii pomniejszania podatku - czyli sumujemy odprowadzone zdrowotne i odejmujemy od podatku należnego z PIT36 ich tam te 80% - to oznaczałoby, że końcowo obie składki zdrowotne pomniejszą podatek należny, a więc będzie on nadpłacony
    Nie lubię kopać się z koniem - napisałem Ci już: zmień księgowego.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    2. załóżmy, że mamy 3 formy finansowania - leasing DG, kredyt i gotówka (obie bez DG). Leasing na 4 lata kosztuje z opłatami powiedzmy dla nowych firm 20%, kredyt kosztuje przez 4 lata przy RRSO 10% jakieś tam pewnie 28% (bo się pomniejsza podstawa), gotówka kosztuje (też!) i jest droższa niż leasing, bo można wpłacić ją w obligacje (mam wrażenie, że piszę to po raz 10 już) i też realna stopa zwrotu za 4 lata z niej (w leasingu mrozimy o wiele mniej pieniędzy) - wynosiłaby pewnie z 28%, gdybyśmy jej w ten samochód nie wpakowali
    Z góry zakładasz, że obligacje korporacyjne są bez ryzyka. Pamiętasz spółkę ESPEBEPE? Nie mieszaj zysków z inwestycji (o różnym poziomu ryzyka) z kosztami leasingu. Kosztowo wygląda to tak - od najdroższego: kredyt konsumencki, leasing dla DG bez dochodów, gotówka (jeśli ją masz).

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    3. zupełnie nie rozumiem zarzutu w takim razie z poprzedniego maila, że w leasingu na firmę jest droższe ubezpieczenie, bo nie liczą 60% zniżek - skoro robisz po PESELU, to liczą. Najpierw piszesz, że to masakra jest ubezpieczać auto w leasingu a później, że ubezpieczałeś w leasingu ze zniżkami na siebie... czego nie kumam?
    Nigdy nie brałem leasingu i napisałem Ci jasno, jeśli warunki ubezpieczenia na siebie można przenieść na leasing w DG (bo tego nie wiem) to ten punkt jest neutralny kosztowo. A jeśli do leasingu trzeba brać ubezpieczenie na warunkach z salonu, to może być dodatkowy koszt zakupu auta.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    4. tak jak pisałem - pieniądz władowany w auto traci na wartości 7% rocznie (bo mogłeś go zainwestować), więc kosztuje więcej niż leasing
    Dzisiaj nie ma na rynku inwestycji bez ryzyka na 7%. Pewnie to znasz, ale nie jest sztuką zarobić w miesiąc nawet 100%, sztuką jest zarobić te 100% w rok , ale z kosztami leasingu to nie ma nic wspólnego, więc nie mieszaj do leasingu ryzyka inwestycyjnego.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #210
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    nie bede wchodzil w poziom dyskusji, co powinni robic majetni ludzie, ani dlaczego kupuje Giulie, ani nie zamierzam przestawać mieszać ryzyka inwestycyjnego z leasingiem - ważniejsza od posiadania jest płynność. Oczywiście, że nie ma inwestycji bez ryzyka, nawet obli skarbu państwa są nim obarczone - natomiast nie liczyć wartości pieniądza w czasie jest wg mnie krótkowzroczne. Akurat zainwestować mogę relatywnie bez ryzyka, bo znam firmy, w które inwestuję - i wiedziałbym gdyby miały nie wykupić obligacji.
    Jest to rozmowa już kompletnie nie na temat, rozmydliła się dyskusja o leasingu i już mi się nie chce słuchać mentorów biznesu.... serio. Polecam zainteresować się tematem osobom które są na etacie i przekalkulować, biorąc wszystkie "za" i "przeciw", ale naprawdę wszystkie, i poczytać trochę o poruszonych tu tematach (np czy można odliczać zdrowotne w DG i etacie w ramach jednego pitu od podatku). Pewności nie mam, piszę, co mi napisano. Natomiast nie ufam zbyt, że ktoś tu pewność ma

    Wracając do leasingu - myślę, że warto byłoby spisać, jakie zabiegi i kruczki mają firmy leasingowe - czasem można je oczywiście przyjąć (w końcu one też na czymś zarobić muszą, na WIBORZE 1.5% raczej nie zarobią , ale dobrze mieć ich świadomość, bo niestety najwięcej detali przy umowach wychodzi przy podpisywaniu (ja osobiście jestem zbyt niecierpliwy żeby wstać od stołu jak mowa o finansowaniu), albo już po...

    gdyby ktoś miał jakieś pytania w temacie lizingu na Giulie - chetnie sie podziele

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory