Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: BLUE&ME wymiana

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Odpowiadam tu sam sobie bo może komuś się to w przyszłości przyda.

    Wymieniłem moduł blue&me na kolejny, 100% sprawny i dalej ten sam problem: po kilku minutach (raz wcześniej raz później) połączenie z telefonem zostaje przerwane i następuje głośny pisk, powodujący stan przedzawałowy. Po przegrzebaniu internetu okazało się, że to bardzo popularny problem wśród iphonów, po aktualizacji do ios11 (chyba cos koło 2017) problem zaczął występować masowo u wszystkich z blue&me. Wiadomo, że aktualizacji ponad 5.6 już nie będzie, więc wychodzi na to, że problem jest nierozwiązywalny dla posiadaczy ajfonów, na potwierdzenie tej tezy dziś potestuje jakiś inny telefon

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartek15 Zobacz post
    Odpowiadam tu sam sobie bo może komuś się to w przyszłości przyda.

    Wymieniłem moduł blue&me na kolejny, 100% sprawny i dalej ten sam problem: po kilku minutach (raz wcześniej raz później) połączenie z telefonem zostaje przerwane i następuje głośny pisk, powodujący stan przedzawałowy. Po przegrzebaniu internetu okazało się, że to bardzo popularny problem wśród iphonów, po aktualizacji do ios11 (chyba cos koło 2017) problem zaczął występować masowo u wszystkich z blue&me. Wiadomo, że aktualizacji ponad 5.6 już nie będzie, więc wychodzi na to, że problem jest nierozwiązywalny dla posiadaczy ajfonów, na potwierdzenie tej tezy dziś potestuje jakiś inny telefon
    Używam iPhona 7 już ze cztery lata, ten sam egzemplarz aktualizowany przez wszystkie wersje od iOS 11 do iOS 15. Żadnych problemów z blue&me nie miałem.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dzięki za info, w takim razie ten trop również niewłaściwy, pozostaje dalej szukać przyczyny

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mateooo1992
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Giulietta 1.6 JTDm
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cześć,
    Niestety u mnie też te same objawy z zepsutym blue/me od dłuższego czasu, miga licznik oraz brak reakcji przycisków������.
    Pytanie czy same osiowanie proxy pomogło by ?
    Mam zamiar wybrać się w końcu z tym do elektronika, bo najwięcej mnie denerwuje ten migający licznik.

    - - - Updated - - -

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Julka 1.6
    Postów
    36

    Domyślnie

    Julka sprowadzona, naprawiona, ale.... migający licznik kilometrów i nie działające przyciski na kierownicy. Poczytałem, pojechałem do elektryka- od razu stwierdził ze trzeba osiowanie (adaptacje proxi) zrobic. Zobił, usunął błedy. Licznik jest ok, ale przyciski na kierownicy nie wszystkie działają. Można sciszyć, ale zgłośnić juz nie, zmiana stacji działa, mute działa. nie działają funkcje telefonu.
    Czy te przyciski moga być powodem?
    Ostatnio edytowane przez Heniuzlasu ; 11-05-2022 o 16:13

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Mogą, ale też może być ustawiony zły typ przycisków (było kilka wersji - wg tego jakie było wyposażenie) i przez diagnostykę możesz ustawić tryb.
    Chociaż i tak dziwne, że akurat korekcja głośności działałaby tylko częściowo.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cześć, od dłuższego czasu nie działa u mnie modul Blue&Me. Serwisant ASO stwierdził uszkodzenie modułu. Zdemontowałem stary moduł. Moim celem jest możliwość odtwarzania muzyki przez Port USB (np. z Pendriva). Wydaje mi się, że mam conajmniej 3 opcje:
    - Kupno nowego modułu z ryzykiem, że spotka go to samo co spotkało stary moduł
    - wymiana całego radia, co ma w sobie gniazdo USB / Możliwość podłączenia USB (jakieś sugestie ?)
    - dołożenie do obecnego radia modułu, który umożliwia odtwarzanie muzyki z osobnego portu usb (np. osobny port USB w schowku - nie wiem jak miałbym się podłączyć pod obecny port w schowku (z tego co zrozumiałem po lekturze forum to port USB jest standardowo połączony z radiem przez modłuł Blue&Me).

    Ktoś podowie coś konkretnego?

    PS Mam Multiecuscan, więc teoretycznie mogę sobie zrobić osiowanie proxy / pozmieniać coś w konfiguracji
    Ostatnio edytowane przez RalfPi ; 15-05-2022 o 15:10

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    U mnie też właśnie padł moduł Blue and Me i mam następujące wnioski dotychczas:

    Nowego kupić się nie da (wg ASO już ich nie produkują (sic!)).

    Używany dostać bardzo trudno (ja nie znalazłem pasującego, pojawiają się tylko w archiwum).

    Wyłączenie migania licznika wymaga ponoć interwencji w body computer (wg firmy Kocar).

    Spróbuję wysłać moduł do naprawy do revtronic (nie mogę dodać linka, są na ebayu) (nie znalazłem firmy w Polsce, ale na ebayu ogłaszają się też firmy np. z Włoch).

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB (+LPG) '12, Lancer 1.8LPG 143KM, '10, BMW 528i '16
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfabp Zobacz post
    Nowego kupić się nie da (wg ASO już ich nie produkują (sic!)).
    Spróbuję wysłać moduł do naprawy do revtronic (nie mogę dodać linka, są na ebayu) (nie znalazłem firmy w Polsce, ale na ebayu ogłaszają się też firmy np. z Włoch).
    Dzięki, daj znać czy naprawa się powiodła.
    Dostałem Info z serwisu w Szczecinie, że nie jest znany termin dostawy, a koszt jest większy od 2000zł.
    Czy może ktoś podpowiedzieć jakie mamy jeszcze alternatywy - mi zależy na możliwości słuchania muzyki z Pendriva, ale ponad 2500zł z robocizną znajdują jako całkiem sporą sumę.
    Ktoś poleci coś sprawdzonego ?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar bartek15
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM
    Postów
    141

    Domyślnie

    Co do wymiany modułu blue&me to prawda jest taka, że z reguły one są między sobą wymienne jeżeli są z podobnego okresu produkcji. Widziałem w mito moduł wsadzony z fiata punto 2 lata temu i działa świetnie do tej pory, był tu podobny wątek na forum

Podobne wątki

  1. Blue and ME blue&me uszkodzona szyna can
    Utworzone przez raf76 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-05-2016, 22:09
  2. [159] Blue&Me
    Utworzone przez sprajt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 01:24
  3. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  4. [159] Wymiana sterownika Blue & Me w 159
    Utworzone przez Alex158 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 20:04
  5. [159] kto ma Blue & me Nav
    Utworzone przez ryki67 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory