Strona 9 z 52 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    ogólny ton artykułów jest pozytywny, ale wszyscy zwracają uwagę na dziadowską kamerę cofania, mało wygodne fotele w wersji podstawowej, trafiają się zarzuty do hamulców, że łapią nierówno itd.

    - - - Updated - - -
    .
    Co do hamulców potwierdzam , pedał bez wyczuwalnego oporu wpada niemal do połowu długości skoku a następnie auto staje dęba , nie wyczułem stopniowego dozowania hamowania .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  2. #82
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Co do hamulców potwierdzam , pedał bez wyczuwalnego oporu wpada niemal do połowu długości skoku a następnie auto staje dęba , nie wyczułem stopniowego dozowania hamowania .
    Nic dziwnego, hamulce są po kablu.

  3. #83
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Nic dziwnego, hamulce są po kablu.
    Dokładnie tak.

    Może warto spisać takie ciekawostki gdzieś w osobnym wątku bo sporo osób nie wie jakie nowe technologie czają się pod maską. Wszyscy tylko o tym wale z włókna węglowego a jest dużo więcej ciekawostek.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafter Zobacz post
    Co do hamulców potwierdzam , pedał bez wyczuwalnego oporu wpada niemal do połowu długości skoku a następnie auto staje dęba , nie wyczułem stopniowego dozowania hamowania .
    jeździłem Giulią 2.2d MT6 i Stelvio 2.0 280KM Q4 i nie odczułem żadnego dyskomfortu w działaniu pedału hamulca. Jazdy było zarówno w mieście, jaki i poza na krętych drogach i trochę na ekspresówce.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jeździłem Giulią 2.2d MT6 i Stelvio 2.0 280KM Q4 i nie odczułem żadnego dyskomfortu w działaniu pedału hamulca. Jazdy było zarówno w mieście, jaki i poza na krętych drogach i trochę na ekspresówce.
    Ja też mogę potwierdzić brak jakiegokolwiek dyskomfortu w działaniu hamulców, a jeździłem Veloce 280 KM Q4 i Stelvio 280 KM Q4. Mogę jedynie pochwalić bardzo skuteczne działanie hamulców w Veloce przy mocniejszym naciśnięciu hamulca (zapewne z powodu większych tarcz hamulcowych), co zdarzyło mi się również przetestować na jeździe próbnej, gdy przy zjeżdżaniu po ślimaku z dość dużą prędkością, jak na promień tego zakrętu, musiałem w ostatniej chwili przepuścić inne auto, bo okazało się, że za ślimakiem nie ma pasa wyjazdowego
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 25-04-2017 o 20:33
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ja też mogę potwierdzić brak jakiegokolwiek dyskomfortu w działaniu hamulców, a jeździłem Veloce 280 KM Q4 i Stelvio 280 KM Q4. Mogę jedynie pochwalić bardzo skuteczne działanie hamulców w Veloce przy mocniejszym naciśnięciu hamulca (zapewne z powodu większych tarcz hamulcowych), co zdarzyło mi się również przetestować na jeździe próbnej, gdy przy zjeżdżaniu po ślimaku z dość dużą prędkością, jak na promień tego zakrętu, musiałem w ostatniej chwili przepuścić inne auto, bo okazało się, że za ślimakiem nie ma pasa wyjazdowego
    Krzysztof zdarzyło się to dwu może trzykrotnie przy przemieszczaniu się w korkach warszawskich , podczas gdy przy płynnej jeździe po obwodnicy to zjawisko nie wystąpiło . Możliwe ,że to kwestia przyzwyczajenia , nie wiem .

    P.S.

    A na zapleczu stały sprzedane już dwie piękne Giulie Veloce , biała i grafitowa na ciemnych felach takich jak ma Q tylko 19' , konfiguracje w okolicach 230 tys. zł katalogowo .
    AR 156 1.8 TS ( 2001-2006)
    AR 159 1.9 JTDM 16V ( 2006-2009)
    AUDI A5 2.0 TFSI MTM (2009 -2014)
    BMW 528i F10 ( 2014 - 2019 )
    BMW 540i G30 ( 2019 -

    Lewostronnym powolno jeźdźcom mówimy kategorycznie NIE !!!

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Stelvio zaczyna sprzedaż od 10 tyś sztuk zamówionych tylko na Europę.

    http://motori.ilmessaggero.it/econom...o-2407708.html

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Test Stelvio 2.0 280 KM w Auto Świat nr 17/18. Ogólnie test zaczyna się od lamentów żeby "Kowalski" wyrobił sobie właściwe zdanie o nowej Alfie...
    Kilka cytatów:
    "Radzę przemyśleć zakup Stelvio" , "czar prysł od pierwszego dnia za kierownicą", "na 20 calowych obręczach Stelvio drży i trzęsie się nawet na z pozoru gładkich drogach"
    Testujący narzeka na hamulce, szarpanie skrzyni, start&stop, reakcje pedału gazu, wykonanie wnętrza, elektryczna klapę, słabe multimedia, zawieszający się bluetooth i braki w wyposażeniu.
    Takiego marudzenia na jakikolwiek samochód w teście już dawno nie czytałem...
    Wprawdzie dalej w teście chwali prowadzenie ale większość czytających może nie dotrzeć do końcówki tekstu bo już wiedzą, że Stelvio to szrot.
    Po takich testach w niemieckiej prasie Stelvio będzie miało ciężko zrobić dobry wynik w Europie a włodarzom Audi i BMW po przeczytaniu ostatniego Auto Bild humor się mocno poprawił

  9. #89
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Test Stelvio 2.0 280 KM w Auto Świat nr 17/18. Ogólnie test zaczyna się od lamentów żeby "Kowalski" wyrobił sobie właściwe zdanie o nowej Alfie...
    Kilka cytatów:
    "Radzę przemyśleć zakup Stelvio" , "czar prysł od pierwszego dnia za kierownicą", "na 20 calowych obręczach Stelvio drży i trzęsie się nawet na z pozoru gładkich drogach"
    Testujący narzeka na hamulce, szarpanie skrzyni, start&stop, reakcje pedału gazu, wykonanie wnętrza, elektryczna klapę, słabe multimedia, zawieszający się bluetooth i braki w wyposażeniu.
    Takiego marudzenia na jakikolwiek samochód w teście już dawno nie czytałem...
    Wprawdzie dalej w teście chwali prowadzenie ale większość czytających może nie dotrzeć do końcówki tekstu bo już wiedzą, że Stelvio to szrot.
    Po takich testach w niemieckiej prasie Stelvio będzie miało ciężko zrobić dobry wynik w Europie a włodarzom Audi i BMW po przeczytaniu ostatniego Auto Bild humor się mocno poprawił
    Z dwóch niemieckich moto-gadzinówek to już "Motor" jest nieco obiektywniejszy... Przepraszam za odczucia osobiste ale czasem trudno się powstrzymać.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Test Stelvio 2.0 280 KM w Auto Świat nr 17/18. Ogólnie test zaczyna się od lamentów żeby "Kowalski" wyrobił sobie właściwe zdanie o nowej Alfie...
    Kilka cytatów:
    "Radzę przemyśleć zakup Stelvio" , "czar prysł od pierwszego dnia za kierownicą", "na 20 calowych obręczach Stelvio drży i trzęsie się nawet na z pozoru gładkich drogach"
    Testujący narzeka na hamulce, szarpanie skrzyni, start&stop, reakcje pedału gazu, wykonanie wnętrza, elektryczna klapę, słabe multimedia, zawieszający się bluetooth i braki w wyposażeniu.
    Takiego marudzenia na jakikolwiek samochód w teście już dawno nie czytałem...
    Wprawdzie dalej w teście chwali prowadzenie ale większość czytających może nie dotrzeć do końcówki tekstu bo już wiedzą, że Stelvio to szrot.
    Po takich testach w niemieckiej prasie Stelvio będzie miało ciężko zrobić dobry wynik w Europie a włodarzom Audi i BMW po przeczytaniu ostatniego Auto Bild humor się mocno poprawił
    Żuczek, a możesz wstawić gdzieś zdjęcie jak pijesz herbatę i czytasz ten test? Rzuciłbym okiem na Twój kubek A nie pisali w teście o braku klienta docelowego albo na drżenie lewarka automatycznej skrzyni?

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory