Na alfaowner.com wpadlo mi w oko cos takiego, wklejam, moze komus sie przyda.
W skrocie gosc wymienia 2 akcje dla Giulii, zakresy VINow w tekscie, ta pierwsza wymieniona to update softu wtryskow, druga zwiazana z EGR:

Campaign 6101 was published on Jan 16th, and it applies to 2.0 petrols with chassis numbers ranging from 07510255 to 07533966. There's also Campaign 6098, published on Dec 19th of last year, which applies to chassis 07516992 to 07533066. Cars outside the ranges, or delivered after the respective dates, should have already been updated. 6101 concerns injection software, 6098 is for EGR.

Mozliwe, ze auta wydane po tych datach juz moga byc zupdatowane, choc z drugiej storny wiem ze dealerzy moga to miec gdzies - tak mialem z motorem Hondy, gdzie byla wymiana komputera/licznika chyba z pol roku wczesniej ogloszona zanim odebralem swoj motor (bralem ze stocku), a mi wydali bez wykonania wymiany. Komputer walil bledy podczas jazdy, wariowal, pogooglowalem, I wyszlo ze moj VIN ma taki wlasnie problem. Dealer nawet nie przeprosil ze mi taki wydali, mieli gdzies ze teraz musze jechac do nich 50km, wiec skladalem nawet na nich skarge do Honda Polska w tej sprawie.