Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Oryginalne głośniki Alfa 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTDm 8V 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie Oryginalne głośniki Alfa 147

    Witam wszystkich,
    chciałbym się dowiedzieć jak w seryjnej Alfie 147 poliftowej podłączone są tweetery do radia? Bezpośrednio czy przez zwrotnicę?
    Jeżeli chciałbym zmieniać radio i kupić wzmacniacz to jaki wybrać? 2 czy 4 kanałowy? Plus do tego zwrotnicę czy bez?
    Z góry dziękuję za odpowiedź,
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd
    Postów
    61

    Domyślnie

    Tweeterów nigdy nie podłącza się bez zwrotnicy bo szybko się spalą. Zwrotnica ma za zadanie odseparować częstotliwości których głośnik nie powinien z różnych względów odtwarzać. Każda Alfa 147 która nie ma systemu bose ma oddzielne tweetery. Jak będziesz kupował wzmacniacz to czterokanałowy bo masz 4 główne głośniki w drzwiach. Najlepiej to kup jeszcze oddzielny wzmacniacz pod subwoofer. Radio też jak będziesz kupował to weź z wyjściem aux pod wzmacniacz i pod subwoofer

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTDm 8V 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilen Zobacz post
    Tweeterów nigdy nie podłącza się bez zwrotnicy bo szybko się spalą. Zwrotnica ma za zadanie odseparować częstotliwości których głośnik nie powinien z różnych względów odtwarzać. Każda Alfa 147 która nie ma systemu bose ma oddzielne tweetery. Jak będziesz kupował wzmacniacz to czterokanałowy bo masz 4 główne głośniki w drzwiach. Najlepiej to kup jeszcze oddzielny wzmacniacz pod subwoofer. Radio też jak będziesz kupował to weź z wyjściem aux pod wzmacniacz i pod subwoofer
    Czyli w oryginale też znajdują się zwrotnice?
    Bo chciałbym wymienić radio na tablet i wiem że musi być wzmacniacz.
    I z wzmacniacza wychodziłyby przewody na 4 głośniki ( w tym 2 tweetery) i na te tweetery musiałyby być zwrotnice jeszcze? (czy te oryginalne mogłyby być, bo głośników na razie nie chciałbym zmieniać?)
    Ostatnio edytowane przez moore ; 13-03-2017 o 19:23 Powód: dodanie pytania

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    Kolego z tweterem nie od bose jest cewka i to ona odpowiada za obcięcie niskich tonów

    Wzmacniacz 4 kanałowy.2 głośniki z przodu i 2 z tyłu. Z tyłu tweterów nie ma. Z przodu są ale możesz je podłączyć pod głośnik gdyż ona cewkę tłumiącą . Zobacz obudowe twetera i zobaczysz.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTDm 8V 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał maniek6600 Zobacz post
    Kolego z tweterem nie od bose jest cewka i to ona odpowiada za obcięcie niskich tonów

    Wzmacniacz 4 kanałowy.2 głośniki z przodu i 2 z tyłu. Z tyłu tweterów nie ma. Z przodu są ale możesz je podłączyć pod głośnik gdyż ona cewkę tłumiącą . Zobacz obudowe twetera i zobaczysz.
    Rozumiem że tak jest podpięte w oryginalnej kostce co idzie do radia (głośniki z przodu z tweterami) ?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Do głośnika od radia idzie jedna kostka, z której potem wychodzi druga kostka na tweeter. Sygnał idzie ten sam do głośnika jak i do tweetera, z tym ze tweeter ma wbudowany obcinacz pasma

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTDm 8V 120KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	glosniki.PNG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	32.8 KB
ID:	223969
    O jakich parametrach wybrać wzmacniacz pod oryginalne głośniki?
    Lub może polecacie jakiś dobry produkt?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Jak chcesz poprawić brzmienie to po pierwsze zdecydował bym się na odpowiednie wygłuszenie drzwi - wnęk oraz tapicerki - matami wygłuszającymi. To jest podstawa aby jakiekolwiek głośniki zagrały w pełni możliwości. Trzeba po prostu mi stworzyć ku temu warunki akustyczne. Po drugie radio fabryczne faktycznie jest bardzo kiepskiej jakości i każdy "niestandardowy" odtwarzacz dobrej jakości uznanego producenta zagra znacznie lepiej na seryjnych głośnikach. Po 3 w najprostszych rozwiązaniach stosuje się zwrotnice I-rzędu czyli w przypadku obcięcia pasma niskich częstotliwości aby uniknąć uszkodzenia wysokotonówki stosuje się kondensator szeregowo. Podejrzewam, że tu też tak jest choć pewności nie mam bo nie rozbierałem wersji bez BOSE. Możliwe, że jest przylutowany sam kondensatorek zaraz przy tweeterze. Podsumowując na krótko wpierw zrób wygłuszenie i wymień sam odtwarzacz (o ile nie przeszkadza Ci zmieniony wygląd radia, który moim zdaniem średnio niestety pasuje do wnętrza w porownaniu do oryginału). I zobaczysz jaka będzie różnica nawet bez dodatkowego wzmacniacza. Z tanich odtwarzaczy kiedyś duży przeskok był na radiach firmy Clarion. Grały lepiej niż większość produktów producentów typu Sony, Pioneer itp. w kategorii 300-400 zł. Ale wiadomo najlepiej przetestować.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    147 1.9 jtd
    Postów
    126

    Domyślnie

    ja kupiłem zwykły pioneer za 200zł i seryjne głośniki grają, jakbym miał suba. Mają ładny i mocny bas. Zmień radio, potem zobaczysz jak resztę zrobić i czy to w ogóle jest Ci potrzebne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  2. [156][crosswagon] Jaką moc RMS i max mają oryginalne głośniki?
    Utworzone przez Bartosz Foltyn w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 13:35
  3. 145 jakiej mocy są oryginalne głośniki?
    Utworzone przez turek1601 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 23:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory