Strona 56 z 89 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #551
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Jaguar xf
    Postów
    15

    Domyślnie

    cześć zdecydowanie Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDM Super Automatic o ten samochodzik mi chodzi

  2. #552
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriel001 Zobacz post
    Witam wszystkich jestem nowy na tym forum bo jak widać jeżdżę Jaguarem w fulll wypasie itp.Itd. ale nie jestem tu po to aby sie chwalić tylko po to że chce zdobyć Giulie ale nie chce silnika benzynowego bo mam dosyć tankowania Jaguara który żre bardzo dużo a Giulietttka mi sie strasznie podoba i chce silnik wysoko prężny czy to zły pomysł? mam na oku to cudo
    chłopaki pomóżcie i proszę mi nie pitolić że jak chcesz oszczędności to kup se passata.
    Rok temu stałem przed wyborem między Giulią a Jaguarem xe, lub chwilę poczekać i może ten nowszy xf. Skończyło się na Giulii z dieslem i nie żałuję. Dla mnie dźwięk silnika nie gra wielkiej roli, z resztą głównie poruszam się po autostradach z prędkościami gdzie wiatr zagłusza silnik. Autko pali 7-7,5 litra przy mocno dynamicznej jezdzie. Jak dla mnie auto wystarczająco dynamiczne. Jakiś czas temu widziałem rankingi awaryjnosci gdzie Giulia bije na głowę te nowe Jaguary. Także polecam.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  3. #553
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    Jakiś czas temu widziałem rankingi awaryjnosci gdzie Giulia bije na głowę te nowe Jaguary. Także polecam.
    I prawidłowo. Będzie lift teraz. Naprawią wszystkie usterki/pierdoły i będzie samochód idealny.
    Na 100% poprawią multimedia. Będzie dotykowiec (nareszcie)
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #554
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    I prawidłowo. Będzie lift teraz. Naprawią wszystkie usterki/pierdoły i będzie samochód idealny.
    Na 100% poprawią multimedia. Będzie dotykowiec (nareszcie)
    Skąd kolega ma info, że będzie dotykowiec?

  5. #555
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No "musi" być
    Trzeba iść z duchem czasu. Nic już więcej nie będę pisał
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #556
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    No "musi" być
    Trzeba iść z duchem czasu. Nic już więcej nie będę pisał
    W poprzednich samochodach miałem dotyk i powiem Wam, że nie wiem, czy dobry system z pokrętłem czy tam jak to zwał nie jest lepszy i mniej odrywający od jazdy.
    Żona niedawno odebrała A5, tam też nie ma dotyku, a raczej nikt nie zarzuci Audi, że nie idzie z duchem czasu.

  7. #557
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jak jest dobrze zaprojektowany i personalizowany to bije na głowę "fizyczny".

    Jakoś nikt nie narzeka że mamy teraz dotykowe telefony . Potrzebowały tylko ewoluować do obecnej postaci. Pierwsze dotykowe smartphony "nie wiedziały" w którą stronę iść. Mam tu na myśli np WIndows Phone itp. Dopiero interface pierwszego iphone pokazał kierunek. To samo obecnie się dzieje z systemami multimedialnymi w samochodach. Powoli dochodzą do perfekcji ale nie sądzę aby fizyczne przyciski były dobrą drogą na przyszłość.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #558
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Jak jest dobrze zaprojektowany i personalizowany to bije na głowę "fizyczny".

    Jakoś nikt nie narzeka że mamy teraz dotykowe telefony . Potrzebowały tylko ewoluować do obecnej postaci. Pierwsze dotykowe smartphony "nie wiedziały" w którą stronę iść. Mam tu na myśli np WIndows Phone itp. Dopiero interface pierwszego iphone pokazał kierunek. To samo obecnie się dzieje z systemami multimedialnymi w samochodach. Powoli dochodzą do perfekcji ale nie sądzę aby fizyczne przyciski były dobrą drogą na przyszłość.
    Po ponad roku jazdy z pokrętłem.. nie bardzo widzę minusy. Dotykanie chyba by się sprowadzało np. do wpisywania adresu. A po co jak Google tak dobrze to przetwarza z komunikatów głosowych. Inne zadania spokojnie szybko robię z pokrętła

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  9. #559
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Dotyk w aucie to zło! Nie da się nic zrobić nie odrywając oczu od drogi. A nie daj Boże jedziesz dziurawą drogą - powodzenia w trafienie guziczka na ekranie.
    Miałem dotyki, guziczki (bardzo dużo guziczków - patrz pierwsza Insignia), miałem joysticki.
    Jak dla mnie joysticki są najlepszym rozwiązaniem. W BMW naumiałem się na pamięć paru opcji w menu i jechałem z automatu (dodatkowo tam był forcefeedback, więc ułatwiało), w Giulii też już mniej więcej wiem co gdzie jest.
    Pozdro,
    Bartas

  10. #560
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No to weźmy sytuację z Giulii.
    Masz włączone radio i chcesz przełączyć na nawigację bo chcesz podejrzeć np nazwę ulicy.

    Bierzesz "koło fortuny" do góry i o ile dobrze pamiętam w prawo 2 razy i "enter"
    lub
    Naciskasz menu i w dól kilka stopni i "enter".
    Jeśli nie znasz samochodu i jedziesz w nocy to muisz spuścić głowę i lub wymacać pokrętło.
    Dodam, że klik w "kole fortuny" nie zawsze odpowiada przejściu do nsatępnej opcji bo system laguje.

    Jak to jest jak masz duży ekran dotykowy jak np w jeepie? Dotykasz na dole ikonkę nawigacji bo ona zawsze tam jest. Ładnie podświetlona, duża.

    Chcesz coś zmienić w ustawieniach. Mając tylko "koło fortuny" chodzisz po menu jak w Nokii 3310. Jak system dotykowy jest dobrze zaprojektowany to możesz np przytrzymać grafikę, tapnąc np 2x lub zrobić gest. To znacznie skraca czas potrzebny na skupienie.

    Chodzi o to że w jednym i drugim musisz oderwać uwagę tylko że w "fuzycznym" musisz zrobić więcej kroków a co za tym idzie oderwać więcej razy uwagę.

    Ekrany obecnie są ogromne i fizycznie ikony są czasem większe niż przyciski. Jak ktoś ma problem żeby wcelować w wielką ikonę to może badanie na parkinsona lub okulista Oba przypadki sugerują postrzymanie się od jazdy
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory