Strona 35 z 89 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #341
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Panowie a jak to jest w wersją Business? Cena jest niższa o około 30tys od wersji Giulia/Super i po lekkim doposażeniu auto by jako tako już fajnie wyglądało. Pytanie czy ktoś brał w Leasing tą wersję i dostał jakikolwiek upust na samochód? U dilera w Bielsku Białej dostałem informację że ta cena na Business jest już z uwzględnionym rabatem i nic się nie da zejść niżej.

  2. #342
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Panowie a jak to jest w wersją Business? Cena jest niższa o około 30tys od wersji Giulia/Super i po lekkim doposażeniu auto by jako tako już fajnie wyglądało. Pytanie czy ktoś brał w Leasing tą wersję i dostał jakikolwiek upust na samochód? U dilera w Bielsku Białej dostałem informację że ta cena na Business jest już z uwzględnionym rabatem i nic się nie da zejść niżej.
    Ja kupiłem Business ze stocku w leasing, rabat na firmę chyba wynosił ok. 34tys.zł + 5tys.zł od dilera.

  3. #343
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ale ze stocku, a kolega chce pewnie do produkcji. rabat na business to jest chyba jesze cut wiekszy niz napisales Michal.

    [MENTION=79262]median09[/MENTION] popytaj w BB czy u innych dealerow co maja na placu jeszcze - byl czas ze wyprzedawali dobrze doposazone Giulie Super (katalogowo po ok 190tys) za ceny ok 130tys, wada to ze byly to auta rocznikowo 2 lata wstecz. Business trzeba troche doposazyc (felgi to raczej poza aso, sa tez repliki wsp albo fajne alfowe wzory z psw(dubai) i msw(82) albo jest tez troche ori felg na allegro tylko trzeba zwrocic uwage bo niektorzy wystawiaja komplety 4x18x9" lub nawet 4x19x10") a wielu rzeczy nie bardzo zmienisz (siedzenia) albo trzeba kombinowac (uzywki lub aliexpress np dyfuzor) - o ile na takich rzeczach Ci zalezy.

    na giulie business nie bylo tez promocyjnego leasingu od fca w czasie gdy ja kupowalem swoja giulie)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-11-2018 o 12:52

  4. #344
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Na nową Giulie Business nie dostaje się rabatu, przynajmniej w przypadku auta do zamówienia. Taką informacje dostaliśmy w salonie w Opolu. Za to na zwykłe Giulie i Super salon już rabat dawać może przez co handlowiec zaproponował nam Giulie skonfigurowaną na 180 tysięcy, która kosztowała mniej niż doposażony Business, który i tak miał słabsze wyposażenie. Radze popytać w salonie, moim zdaniem Business to tylko taki zapychacz cennika, żeby wstawić jak najniższą cene podstawową. Dużo lepiej jest wziąć zwykłą Giulie.

  5. #345
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale ze stocku, a kolega chce pewnie do produkcji. rabat na business to jest chyba jesze cut wiekszy niz napisales Michal.

    [MENTION=79262]median09[/MENTION] popytaj w BB czy u innych dealerow co maja na placu jeszcze - byl czas ze wyprzedawali dobrze doposazone Giulie Super (katalogowo po ok 190tys) za ceny ok 130tys, wada to ze byly to auta rocznikowo 2 lata wstecz. Business trzeba troche doposazyc (felgi to raczej poza aso, sa tez repliki wsp albo fajne alfowe wzory z psw(dubai) i msw(82) albo jest tez troche ori felg na allegro tylko trzeba zwrocic uwage bo niektorzy wystawiaja komplety 4x18x9" lub nawet 4x19x10") a wielu rzeczy nie bardzo zmienisz (siedzenia) albo trzeba kombinowac (uzywki lub aliexpress np dyfuzor) - o ile na takich rzeczach Ci zalezy.

    na giulie business nie bylo tez promocyjnego leasingu od fca w czasie gdy ja kupowalem swoja giulie)
    O tym samym myślałem właśnie żeby to sobie doposażać powoli na własną rekę, Felgi i dyfuzor na pewno. Do foteli trzeba dopłacić 8tyś za zwykłe skorzane wiec troche sredni biznes. Muszę to zbadać, czy lepiej doposażyć Business czy wersje Giulia/Super z wyzszym rabatem. Najtansze Veloce widzialem koło 162tys. ale tez 2 letnie ze stocku i troche jednak budzet na samochod przekracza. Może zaczną się w koncu pojawiać jakieś atrakcyjne używki bo już troche auto jest na rynku. Nie wiedziałem że z tymi felgami aż tak trzeba uważać z tymi rozmiarami - dzięki za uwagę

  6. #346
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    doposażanie bieda wersji wydaje się kuszącą opcją, ale raczej dlatego że nie bierze się pod uwagę wszystkich, kosztów, "zachodu" i tego że jednak to przy odsprzedaży będzie dalej bida wersja tylko coś kombinowana (bo tak na to popatrzy wielu klientów, a tylko niewielu popatrzy rozsądnie). Owszem, felgi łatwo zmienić na jakieś ładne 18 czy 19", kupisz opony jakie chcesz (a niekoniecznie super twarde runflaty jakie wymuszają w cenniku AR), może 19" ale z rozmiar większymi oponami itp - fajnie - tu masz wybór, ale z innymi opcjami jest już problem.
    Niestety w Business dostaniesz miękkie siedzenia, nie wezmiesz deski/boczków drzwi w kolorze, nie ma nakładek wewntęrzych progu z wstawką alu - sam plastik, za składaną kanapę trzeba dopłacić itp. Jak to zaczeniesz liczyć wymiana dyfuzor, listwy, fotele (a skąd je brać, rozbitków na demontaż praktycznie nie ma), to okaże się że to nie jest super deal i kupa kłopotu. Jak kupisz nawet z netu jakiś element z demontażu, to potem okaże się że jednak nie igiełka, tu rysa, tu urwany zaczep, tu gość jednak zapomni wystawić Ci faktury a potem ignoruje Twoje maile itp itd - przechodziłem przez to w doposażaniu swojej drugiej 159 (nie kupiłem tak wyposażonej jak poprzednia, doposażałem później i okazało się to nie taką łatwą, tanią i bezproblemową sprawą)\
    Przy Giulii wahałem się co brać (nigdy wcześniej nie wydałem powyżej 60tyś na auto a tu miałbym wydać 200+ na takie jakbym chciał?), policzyłem jakiś doposażony business z zamysłem upgradu felg poza aso, jakąś super i veloce i doszedłem do wniosku że bez sensu pakować się w kompromisy, problemy, coś czego nie chcę, wziąłem Veloce, i jeśli chodzi o wyposażenie przynajmniej po pół roku użytkowania nie mam żadnych żali do siebie że coś mogłem wziąć a poskąpiłem - konfig jest taki jak chciałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #347
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Mi się samochód bardzo podoba, aktualnie raczej nie ma niczego innego na rynku co by mnie bardzoej interesowało, ale też nie mam wielkiego ciśnienia ponieważ nie pali mi się totalnie z wymianą samochodu, mam sprawne jezdzące, pewne auto. Dlatego jest duzo dylematow i raczej wyczekiwanie na okazję niż podpalanie się

  8. #348
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Posłuchaj [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i odpuść sobie wersję Business, bo jej doposażanie na własną rękę to będzie rzeźba w g..nie. Wydasz 130 tys. i od początku będziesz niezadowolony. Jeśli nie masz ciśnienia na kupno teraz, to zrób sobie listę "must have", ale taką realną, a nie taką, że musi mieć 19" felgi, bo to akurat zawsze można zmienić, ale już np. foteli nie zmienisz po zakupie na skórzane/sportowe. Zrób sobie też drugą listę "must not have", na której zapisujesz te elementy wyposażenia, za które absolutnie nie masz ochoty płacić, bo są dla Ciebie bezużyteczne lub zdecydowania za drogie, np. duża nawigacja i przejrzyj oferty na otomoto w zakresie 20 tys. powyżej budżetu, którym dzisiaj dysponujesz. Wytypuj sobie kilka ofert i obserwuj zmiany w cenach i warunkach sprzedaży. Z własnych obserwacji wiem, że dobrze doposażoną wersję Super z 2018 będzie można kupić na wiosnę 2019 poniżej 150 tys.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #349
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wg nowych przepisów od 2019r nie będzie dla kupującego (prowadzącego działalność gospodarczą) różnicą od strony podatkowej czy bierze za gotówkę, kredyt, leasing czy wynajem - zasady identyczne. Dotychczas jednak tego nie było, więc dla droższych aut, dla prowadzących DG, jedyne 2 formy które był sens brać pod uwagę to leasing i wynajem długoterminowy.
    I na tym właśnie bazowała cała procedura sprzedaży droższych aut "wymuszająca" leasing lub abonament - nie obniżamy znacząco ceny auta, sprzedajemy usługi dodatkowe (np. ubezpieczenie) liczone jako procent od wyższej ceny, sprzedajemy ubezpieczenie (GAP) od wypłaty zaniżonego odszkodowania , a do tego nadal jesteśmy właścicielem sprzedanego już auta, dokąd klient nie spłaci ostatniej raty, więc możemy mu narzucać dodatkowe warunki, np. limit kilometrów, itp. i mamy wiernego klienta na kilka lat naszych usług serwisowych. Do tego taki klient po 3-4 latach leasingu przyjdzie do nas po nowe auto, bo to "stare" już mu się "zamortyzowało", a ten co wykłada gotówkę, nie dość, że będzie chciał większy rabat, to wyjedzie z salonu i nic więcej na nim nie zarobimy

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dlaczego nie lubią tych z gotówką - pewnie dealerom kojarzy się z prywatną osobą, a firma to zawsze może się rozwinąć, wziąć więcej aut, tam dać trochę zarobić na leasingu czy GAP - taki też ma znacznie częstszy kontakt z innym przedsiębiorcami na codzień, tu gatka szmatka o nowym aucie, coś o rabacie, coś o leasingu i już zanęca się na nowego klienta.
    Firma na DG zakupów flotowych raczej nie zrobi, a kontakty biznesowe ma każdy, niezależnie od tego jak płaci za auto , natomiast trudniej na nim zarobić coś więcej, bo może to auto serwisować gdzie chce, a po nowe może wróci do nas za 6-8 lat i znowu będzie chciał większy rabat
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 24-11-2018 o 12:48
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #350
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Posłuchaj [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i odpuść sobie wersję Business, bo jej doposażanie na własną rękę to będzie rzeźba w g..nie. Wydasz 130 tys. i od początku będziesz niezadowolony. Jeśli nie masz ciśnienia na kupno teraz, to zrób sobie listę "must have", ale taką realną, a nie taką, że musi mieć 19" felgi, bo to akurat zawsze można zmienić, ale już np. foteli nie zmienisz po zakupie na skórzane/sportowe. Zrób sobie też drugą listę "must not have", na której zapisujesz te elementy wyposażenia, za które absolutnie nie masz ochoty płacić, bo są dla Ciebie bezużyteczne lub zdecydowania za drogie, np. duża nawigacja i przejrzyj oferty na otomoto w zakresie 20 tys. powyżej budżetu, którym dzisiaj dysponujesz. Wytypuj sobie kilka ofert i obserwuj zmiany w cenach i warunkach sprzedaży. Z własnych obserwacji wiem, że dobrze doposażoną wersję Super z 2018 będzie można kupić na wiosnę 2019 poniżej 150 tys.
    To już zależy od tego, co kto potrzebuje. Ja mam Business, która ma wszystko na czym mi zależało, wyjściowa cena była na poziomie 175tys.zł, dokupiłem felgi 19 na lato, aluminiowe nakładki na pedały oraz zmieniłem wydech na sportowy (przy okazji zamontowałem "dyfuzor" ala Veloce). Ok, nie pogardziłbym podgrzewaną kierownicą, czy monitorem ruchu poprzecznego, ale trudno. Jedyną rzeczą, której naprawdę mi brakuje, to lepsze fotele. Problem w tym, że te lepsze, czyli sportowe można zamówić jedynie do Veloce, także mój plan jest taki, aby dokupić kiedyś takie z wersji Q, na przód (bo z tyłu mam dzieloną kanapę, która się przydaje). Był już jakiś czas temu na sprzedaż komplet siedzeń z Q za 3500zł, ale zanim sprzedawca zdążył mi wysłać dokładniejsze fotki, już ktoś mnie ubiegł.
    A propos foteli: u mnie nie ma regulacji elektrycznej, jestem ciekaw, czy można zamontować takie z regulacją i będzie ona działać? W Q jest na pewno wersja bez regulacji elektrycznej, więc w tym wypadku na pewno nie byłoby problemu.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory