Strona 1 z 21 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 202

Temat: [Giulia] Kampania 6118, problemy z przyszpieszaniem po aktualizacji.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Latrunculus
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    23

    Domyślnie [Giulia] Kampania 6118, problemy z przyszpieszaniem po aktualizacji.

    Wczoraj odebrałem moją Giulię Super 2.0, 200KM po aktualizacji oprogramowania, kampania 6118.

    Sama aktualizacja przedłużyła się z kilku do kilkunastu godzin. Poszczególne moduły wgrywały się bardzo ciężko. Po wyjechaniu z serwisu okazało się, że zaktualizowano nie tylko interfejs ale również moduł sterujący silnikiem i skrzynią...


    Nowe ustawienia to totalna porażka. Przed aktualizacją silnik i skrzynia w trybie DYNAMIC błyskawicznie reagowały na wciśniecie gazu. Reakcja była natychmiastowa, odczuwalna i bardzo satysfakcjonująca.

    A po aktualizacji? W trybie D po wciśnięciu gazu zdążę policzyć do trzech zanim cokolwiek zacznie się dziać! Auto po aktualizacji w trybie D działa tak jak działało w trybie N przed aktualizacją. Zupełnie jakby zabrakło jednej trzeciej momentu obrotowego. Biegi zmieniają się wolno i z opóźnieniem. Tragedia.

    Panowie, jest tu ktoś z podobną wersją Giulii? Macie tak samo?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Co Cię podkusiło, żeby wgrywać nowy soft jak wszystko dobrze chodziło?
    W Giulietcie nowszy soft przytępiał nieco tryb dynamic, może Giulii też doszli do wniosku że skrzynia za dobrze chodzi i trzeba ją nieco ostudzić

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Latrunculus
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super
    Postów
    23

    Domyślnie

    Skusiła mnie aktualizacja dodająca nieco funkcjonalności do nawigacji i ogólnie usprawniająca interfejs. Gdybym wiedział że aktualizacja obejmie obcięcie Giulii pazurków, nigdy bym się na to nie zdecydował. Nie jest to w tym momencie auto które kupowałem.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar sprint
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    wawa
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    76

    Domyślnie

    O kurczę..właśnie miałem się umawiać na aktualizację..

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    Tez o tym myslalem ale w takim razie rezygnuje. Problem jednak bedzie z przegladem, pewnie wtedy i tak beda robic update. Ciekawe czy w Veloce tez bedzie dotkniete

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Wracaj i niech wgrywajá stary soft

    P9
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Latrunculus Zobacz post
    A po aktualizacji? W trybie D po wciśnięciu gazu zdążę policzyć do trzech zanim cokolwiek zacznie się dziać! Auto po aktualizacji w trybie D działa tak jak działało w trybie N przed aktualizacją. Zupełnie jakby zabrakło jednej trzeciej momentu obrotowego. Biegi zmieniają się wolno i z opóźnieniem. Tragedia.
    Robię w IT i moim zdaniem albo masz spieprzony update albo jest bug(błąd) w nowym sofcie. Twój opis zmiany biegów przypomina mi działanie skrzyń w początku lat '90. Musisz drążyć temat, bo soft zawsze da się wgrać nowy/naprawić.

    Powodzenia,
    L.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jeżeli moduły wgrywały się bardzo ciężko, to może być bug w aktualizacji, może błąd kabla, albo coś. Może wmusili aktualizację na chama, ignorując błędy, i teraz auto działa na pół gwizdka. Jedź do nich z powrotem i niech załadują go ponownie albo wrzucą stary soft.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    95

    Domyślnie

    Ten temat jest też na zagranicznych forach i wiele osób ma ten sam problem. Nowy soft był im również wgrywany znacznie dłużej niż było to pierwotnie zakładane. Przed chwilą wróciłem z serwisu gdzie mi powiedziano, że wszystkie Giulie będą miały update softu, w tym QV i Veloce.
    Osobiście z niecierpliwością czekałem na ten Service Pack, ponieważ mam następujące problemy:
    - Uboższe menu niż jest to opisane w podręczniku użytkownika (głównie brak większości ustawień dotyczących drzwi, mimo że mam pakiet Convenience),
    - Wariujące przednie czujniki parkowania. Mimo że są czyste, to włączają się prawie nieustannie bez powodu, zazwyczaj podjeżdżając do przeszkody włączają się w ostatniej chwili (ok. 40 cm)i wyświetlają od razu wszystkie segmenty, ponadto wyłączają często cały system Park Sense uniemożliwiając korzystanie z czujników cofania,
    - Brak TMC w nawigacji,
    - Czasami przy wybieraniu kolejnego utworu, odtwarza się poprzedni utwór.
    Natomiast biorąc pod uwagę utratę osiągów po wgraniu aktualizacji softu, postanowiłem się na razie z tym wstrzymać i polubić powyższe niedogodności.

    Latrunculus, wygląda na to, że mam chyba taką samą wersję Giulii, czy mógłyś napisać co się zmieniło po aktualizacji w interfejsie?

    Pozdrawiam,
    Nuakszot

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    588

    Domyślnie

    A ja nie mam obecnie zadnego problemu z moja Veloce i nie chce tracic osiagow jakich prezentuje obecnie samochod bo sa swietne.

Podobne wątki

  1. [159] Po aktualizacji Bleu&Me brak nawigacji
    Utworzone przez wariiat w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 13:06
  2. [Brera] Connect Nav padło podczas aktualizacji
    Utworzone przez badylija w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 16:29
  3. [159] Blue&Me - 'error 10' przy próbie aktualizacji
    Utworzone przez bikerserwis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 14:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory