Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Frajda z jazdy, awaryjność.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Chyba Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie Frajda z jazdy, awaryjność.

    Witam! Zastanawiam się nad zakupem Giulietty, zastanawia mnie awaryjność jak i czy dorówna dla Mini Coopera czy BMW jeśli chodzi o frajdę z jazdy...
    Chodzi o wersje diesel 170 koni.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Ejzo ; 03-05-2017 o 16:47 Powód: zapomniałem dodać

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,8gjs8m
    Mam 2.0jtd w alfie 159, która pewnie jest cięższa od Giulietty ale mimo to fajnie idzie do przodu. Zależy czym jeździłeś poprzednio. Diesle BMW mają chyba jakieś problemy z rozrządem który jest umieszczony od strony skrzyni biegów, a to oznacza wyjmowanie silnika.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Chyba Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    To będzie mój 1st samochód. Jeżdżę czasami X5 ojca.
    Zastanawiam się miedzy Giuliettą i Mini Cooperem S
    Ostatnio edytowane przez Ejzo ; 03-05-2017 o 18:21

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar dbcooper
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Obecnie: Giulietta QV, Była: 147 1.9 JTD
    Postów
    33

    Domyślnie

    Gratulacje, że możesz sobie pozwolić na taki pierwszy samochód Jak interesuje cię przyjemność z jazdy to czemu diesel a nie benzynka? Julka na pewno jest większa i bardziej praktyczna.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    może 2 słowa - współpracowałem z ASO BMW- Mini i powiem tak- bezawaryjnością i cenami części Mini nie grzeszy. Ja jak szukałem samochodu to tez była taka opcja- ale szef ASO wybił mi to z głowy.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Mini - wielkościowo w środku jest mu bliżej MiTo, dopiero Countryman jest w miarę przestronny w środku. Dużo kilometrów zrobiłem II generacją Mini Cooper S oraz miałem okazję przejechać się nowym Countrymanem Cooper S i auta te są twardsze od Giulietty QV oraz moim zdaniem lepiej się prowadzą (szczególnie zwykła trzydrzwiowa wersja Mini, która ma nisko środek ciężkości.
    Zaletą BMW 1 jest tylny napęd, zarówno 1 i 2 generacja fajnie się prowadzi. Jednakże budżetowo to całkiem inny samochód, pytanie też jaki silnik rozważasz w bmw 1, N47D20 ma wspomniane wyżej problemy z rozrządem.

    Jeśli nie robisz dużo kilometrów to każde z tych trzech aut zdecydowanie brałbym z benzynowym silnikiem.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FerraEnzo
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 2.0 jtdm (170cv)
    Postów
    567

    Domyślnie

    Ujeżdżam taką Julkę już pawie rok, więc mam pewne spostrzeżenia/uwagi.

    1)Silnik - daje radę, stosunkowo wysoka moc + niska masa = kop. Oczywiście mówimy o trybie Dynamic. UWAGA - Trochę żałuję, że nie szukałem benzyny. Nie lubię gdy klekocze i chciałbym ją wyżej pokręcić. Poza tym bez zarzutów. Najmniej awaryjna wysokoprężna jednostka na rynku.

    2)Zawieszenie - nie potrafię tego opisać. Z jednej strony jadąc przez poprzeczne nierówności wydaje się miękkie, z drugiej w zakrętach aż chce się cisnąć. Wgryza się w łuk i im szybciej jedziesz (oczywiście w pewnych granicach) tym chętniej skręca. Osobiście nie doświadczyłem jeszcze podsterowności w tym aucie. Moim zdaniem elektryczna szpera spisuje się bardzo dobrze - niektórzy krytykują.

    3)Układ kierowniczy - w N i A lekko, na parkingu bardzo przyjemnie, w trasie też jest ok. Na Dynamicu...hmm pierwsze wrażenie..."kurde trochę sztucznie pracuje to wspomaganie". W D staje się bardzo twarde i stawia większy opór wraz ze wzrostem prędkości i kąta skręcenia kół. Doceniłem je po czasie i kilku szybkich łukach. Obecnie nie chcę nic innego, trzeba naprawdę przyłożyć siły, a sam układ kierowniczy przekazuje dokładnie co dzieje się z kołami.

    4) Awaryjność, jaka awaryjność ? Tak poważnie, te auta psują się w takim samym stopniu jak ich konkurenci. W benzynie z grubszych rzeczy to moduł MA, w Dieslu tylko rzeczy eksploatacyjne. Zawieszenie jest trwałe, jedyny minus to to, że lubi skrzypnąć. U mnie pomogła wymiana TMG, co kosztowało około 200 zł (przebieg 143 tyś).

    5) Alfoskie niedoróbki:
    - urywająca się klamka sic!
    - przeciekające mocowanie tylnej wycieraczki (zbierająca się woda w zamku klapy) - dotyczy tylko przed lifta i jest łatwa do naprawienia.
    - ukręcająca się wiązka biegnąca do klapy bagażnika - dotyczy przed lifta.

    6) DESIGN - serio serio. Im dłużej na nią patrzysz tym bardziej Ci się podoba! A podobieństwa do 8C czy ostatnio wypuszczonego Stelvio to rarytas.

    Ja na Twoim miejscu sugerowałbym się tylko jedną kwestią, czy chcę RWD czy FWD.
    -

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Mini zestaw z Mito. mito ma żona i jeździ się super. małe twarde zwinne i szybkie
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Chyba Giulietta
    Postów
    4

    Domyślnie

    Znaczy to ja nie chce bmw 1.. Chodziło mi czy Alfa dostarczy tyle samo fanu co BMW ojca . A chce diesla bo diesle tylko znalazłem do tych 35k zł.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    35k za giuliette to chyba troche za mało
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  2. [GTV] GTV awaryjność
    Utworzone przez jakubjjj w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 31-03-2012, 18:20
  3. Silnik TS czy JTS, awaryjność?
    Utworzone przez tomito w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:23
  4. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory