Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: [156] Zmiana seryjnego audio

  1. #1
    pollo89
    Gość

    Wink [156] Zmiana seryjnego audio

    Witam,

    Doprowadzilem juz silnik mojej alfy do dobrego stanu więc czas na audio. Głównym założeniem jest system odseparowany z przodu, wytłumienie przednich drzwi plus skrzynia basowa w bagażniku. Radio jakie niedawno założyłem to taki Alpine jak na tej aukcji

    ALPINE CDE-9880R USB/iPod+GRATIS WYSYŁKA BYDG. FV (652872649) - Aukcje internetowe Allegro

    Do tego chciałbym dorzucic zestaw na przód

    HELIX DB 62.1 GWARANCJA PL SKLEP BYDGOSZCZ FV (646835501) - Aukcje internetowe Allegro

    I pytania :

    1. Czy polecacie te głośniki ? Jakieś inne alternatywne w podobnej cenie ?

    2. Czy jest sens podłączyc przód pod wzmacniacz ? Jeżeli tak to jaki żeby mnie zjadł budżet.

    2.1 Czy taki wystarczy ? http://www.allegro.pl/item646410588_..._nowy_f_v.html

    3. Ile mniej więcej mat potrzebuje na porządne wytłumienie przednich drzwi ?

    4. Jeśli chodzi o skrzynie w bagażniku to najlepiej mała ale ładnie grająca. Co polecacie ?

    Chciałbym zaznaczyc że nie słucham muzyki typu techno, dance, trance itp raczej chodzi o różne odmiany rocka, szybszego punk rocka, bluesa, sporadycznie rap i jaaz...

    Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez pollo89 ; 08-06-2009 o 18:56

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź.

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...a_156_a-3.html

    Następnym razem skorzystaj z opcji "szukaj" zanim nowy temat założysz.

  3. #3
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Myślę, że tutaj znajdziesz odpowiedź.

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_...a_156_a-3.html

    Następnym razem skorzystaj z opcji "szukaj" zanim nowy temat założysz.

    Dośc dokładnie przeczytałem temat tylko że kolega nie zakładał wzmacniacza na przód i o skrzyni do tego zestawu nie jest w sumie nic powiedziane... Czy bas z bagarznika nie będzie zagłuszał przodu ? Bo slyszałem kilka "domowych" inastalacji i nie chciałbym żeby dudnił tylko tył aż tablice i wydech dzwonią...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak wytłumisz już drzwi i ustawisz dobrze pasmo przenoszenia na głośniki drzwiowe to z bagażnika będziesz potrzebował tylko naprawdę niski ton ze skrzyni z bassrefleksem a to nie powinno raczej powodować aż takich drgań. Poza tym masz przecież dziurę na narty w oparciu a przecież bagażnik nie jest w AR 156 aż tak dobrze wytłumiony, żebyś się musiał martwić o zagłuszenie subwoofer'a.

  5. #5
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    tyle że kolega pytał w drugą stronę - czy sub nie zagłuszy drzwi

    to jak gra sub zależy od :

    - jaki sub
    - jaki dostaje sygnał
    - jaki wzmak
    - jak wysterowany wzmak


    co do wzmaka z 1 postu - poszukaj sobie lepiej używanego Alpine 3553 , będzie kosztował tyle samo tyle że będzie miał brzmienie

  6. #6
    pollo89
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za odpowiedzi

    A możecie mi polecic jeszcze jakis sub ?

    I jeszcze jeśli chodzi o przedni zestaw cos innego niż helix ? Akurat jestem na etapie planowania tego wszystkiego i jestem otwarty na wszelkie propozycje

  7. #7
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    moja rada co do suba jest taka - wkładać do auta różne i słuchać czy pasi czy nie , w MediaMarkt masz ileś tam dni na zwrot bez podania przyczyny , możesz sobie posprawdzać kilka ...a później kupić taniej w sieci

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post

    to jak gra sub zależy od :

    - jaki sub
    - jaki dostaje sygnał
    - jaki wzmak
    - jak wysterowany wzmak


    co do wzmaka z 1 postu - poszukaj sobie lepiej używanego Alpine 3553 , będzie kosztował tyle samo tyle że będzie miał brzmienie
    Witam.
    Mam niejakie doświadczenie w caraudio i pozwolę polemizować z w/w opinią.
    to jak zagra sub zależy przede wszystkim od głośnika, rodzaju obudowy, filtracji, i "jakości" prądu jaki dostanie z wzmacniacza.
    Do muzyki jakiej słuchasz max 25cm średnicy i obudowa zamknięta + wydajny prądowo wzmacniacz z dużym DF (żaden z powyższych) trudno mówić o brzmieniu przy częstotliwościach 30-100 hz ;-)

    Subwoofer nic Ci nie zagłuszy jak dobrze potniesz pasma w radiu lub wzmacniaczu lub tu i tu (nie wiem jaki wzmak kupisz)

    Co do zestawu przedniego to te helixy są najczęściej polecane w tym przedziale cenowym........ pod radio. Jeżeli chcesz pod wzmacniacz to kryteria się zmieniają i helixy tracą swój atut - efektywność, wiec musisz się zdecydować, z lub bez wzmacniacza.

    Mat potrzebujesz około 6szt. 50x50cm + rolka soudala (wersja budżetowa)
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  9. #9
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    przeczytaj zatem jeszcze raz pierwszy post - jego autor pytał o wzmak do przedniego zestawu

    ten fragment z kolei :

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Witam.
    Mam niejakie doświadczenie w caraudio i pozwolę polemizować z w/w opinią.
    to jak zagra sub zależy przede wszystkim od głośnika, rodzaju obudowy, filtracji, i "jakości" prądu jaki dostanie z wzmacniacza.
    ...oznacza dokładnie to samo co ten :

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post

    to jak gra sub zależy od :

    - jaki sub
    - jaki dostaje sygnał
    - jaki wzmak
    - jak wysterowany wzmak



    ...osobiście w tym budżecie radziłbym szukać separowanego MBQ na przód i 25cm MBQ w fabrycznej skrzynce - w obu przypadkach używek , w PL pewnie ciężko ale na ebay.de powinien dać radę


    jako że kolega slavol doświadczony zapewne bardziej to z chęcią przeczytam co poleci innego (wzmak 250zł / przód 250zł)

    ...a właśnie - mój sub dostaje sygnał do 320Hz - bo tak lubię

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Fakt ,zrozumiałem Twoje uwagi zbyt ogólnikowo i je trochę rozwinąłem, odrobina sarkazmu na temat mojego doświadczenia jest niepotrzebna, nie napisałem że mam większe, ale ok. Autor postu pyta o wzmacniacz w kontekście helixsów więc wyraziłem swoją opinię - powtórzę- jak wzmacniacz to inne głośniki.
    Jak będzie określony budżet na całość, rodzaj muzyki już znam, preferencje co do "ilośc"i basu to chętnie coś polecę.
    Skrzywiony jestem zawodami caraudio i wiernością przekazu więc 320hz to jakaś herezja :-) ale na gusty nie ma rady.
    Chociaż zrównoważenie pasma jest jakimś uniwersalnym wyznacznikiem, dlatego ten wtręt o herezji.
    Autor posta lubi słuchać tego co na płycie? Czy bass i treble na +6 bo to ważne jeżeli doradzać coś komuś.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. [159] zmiana seryjnego radia z navi (2006r)
    Utworzone przez rad0408 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-06-2019, 22:46
  2. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  3. Zmiana audio
    Utworzone przez Johny01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 21:55
  4. Zmiana zwykłego audio na Bose
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 08:48
  5. Zmiana car audio
    Utworzone przez Majes w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2012, 06:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory