Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Regeneracja czy wymiana dwumasy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie Regeneracja czy wymiana dwumasy

    Drodzy,

    mam nadzieję, że nie dubluję tematu ale nie znalazłem nic konkretnego na ten temat na forum więc pisze nowy post.

    Generalnie sprzęgło w mojej Alfie już jest na wykończeniu ale że samochodu nikt nie chce kupić (oczywiście uczciwie o sprzęgle informuję w ogłoszeniu) pojechałem zapisać się do mechanika i pogadać o naprawię. Mechanik wstawił auto na kanał i sprawdzi od razu co się dzieje. Diagnoza mnie powaliła bo się okazało że i dwumasa się już odzywa. Samochód rzeczywiście ostatnio dziwnie chodził (objawy opisałem poniżej) ale myślałem że to samo sprzęgło.

    Nowa dwumasa kosztuje jakieś 1300 zł, do tego sprzęgło 500-600 zł, do tego jakieś tam inne pierdoły 300 zł i robocizna 500 zł.
    I teraz pytania:
    1. znalazłem na info o regeneracji dwumasy http://www.kolo-dwumasowe-avanti.pl/...Romeo/159.html Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z regeneracją dwumasy?
    2. Czy warto/nie warto kupić dwumasę zregenerowaną http://regeneruj.pl/?gclid=CIDvmdLE9tMCFUJEGAodRwAF3A
    3. Czy czy wymianie dwumasy też konieczna jest wymiana sprzęgła?
    4. Czy jeżeli to samo sprzęgło to czy trzeba od razu wymieniać dwumasę?
    5. Jakie jeszcze inne części trzeba wymienić wraz z dwumasą?
    6. Czy można zrobić to samemu? na youtube znalazłem filmik instruktażowy jak to zrobić https://www.youtube.com/watch?v=9vqk3Pm9wxM

    Moje auto to AR 159 JTS (benzyna) z przebiegiem 145k.
    Jak ktoś będzie pytał o obecne objawy, to: wsteczny bieg jak wchodzi to przy sprzęgle jest spore walniecie, trzeba kilka razy odpuścić sprzęgło aby włożyć wsteczny ale to też z trudem, czasami sprzęgło chrupnie jak je odpuszczam, nie da się bez szarpania ruszyć na samym sprzęgle, sprzęgło łapie wysoko, delikatne ale wyczuwalne drgania sprzęgła (szczególnie na niskich biegach).

    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o regenerowana dwumasę to Ci nie odpowiem ale co do reszty pytań:

    3. Nie jest konieczna, ale jeśli Ci się posypie w niedługim czasie sprzęgło a piszesz że jest na wykończeniu to drugi raz płacisz za robociznę( bądź sam się bawisz pół dnia)
    4. J.W
    5. Ja bym proponował od razu wymienić wysprzęglik( łożysko oporowe) z powodów jak Ci wyżej napisałem
    6. Można zrobić samemu ale potrzebny podnośnik ( od biedy kanał ale się namęczysz żeby ściągnąć skrzynie), w momencie odkręcania skrzyni najlepiej jakbyś miał ją podparta i przyda się pomoc drugiej osoby z ściągnięciem ja na ziemię.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Wymina! kolega regenerował, 4x mu wymieniali. koszty wyjmowania i wkładania przerosły zakup i robote nowej
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    6. Można zrobić samemu ale potrzebny podnośnik ( od biedy kanał ale się namęczysz żeby ściągnąć skrzynie), w momencie odkręcania skrzyni najlepiej jakbyś miał ją podparta i przyda się pomoc drugiej osoby z ściągnięciem ja na ziemię.
    Czy pozostaje wymiana u mechanika

    Rozumiem, że nówka będzie zawsze lepsza ale patrzę też na to ile ja jeżdżę autem. Przez 98% czasu auto używane jest na mieście, jazda ekonomiczna i spokojna, krótkie dystanse. Rocznie samochodem robię może 6k km (w tym roku będzie pewnie z 8k km bo urlop za granicą). Zastanawiam się, że jeżeli dwumasa regenerowana może utrzymać przynajmniej 50-60k to wystarczy mi to na resztę życie tego auta a nie jestem obecnie finansowo przygotowany na takie koszty więc szukam na czym tu można oszczędzić.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Jeśli 98% czasu jeździsz wokół komina to tym bardziej kup nową. Regenerowane wg mnie będzie słabsza zwłaszcza przy jeździe miejskiej która najbardziej daje w kość dwumasie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Kimi ma racje, do miasta tym bardziej nowa.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    hmm, a ile regenerowana może wytrzymać? ma ktoś jakieś doświadczanie?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Tego najstarsi górale nie wiedzą Jedna wytrzyma 100 tys inna 2 tys. I nawet jeśli masz gwarancję to koszt wymiany będzie po Twojej stronie. Więc warto przekalkulować. regeneracja ile kosztuje 600 -700 zł to praktycznie jedna wymiana i już wychodzi Ci koszt jakbyś kupił nową.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Mam u siebie w aucie regenerowaną, przez poprzedniego właściciela, zrobione jakieś 50 tys ale mimo to nie polecam. Niby nie mam objawów typowych dla padającego dwumasu, ale przy temperaturach poniżej 15 stopni na dworze hałasuje na biegu jałowym. Tak więc w najbliższym czasie idzie do wymiany, szkoda ryzykować choćby uszkodzenia skrzyni od wibracji. Uważam że chytry dwa razy traci i że na tanie mnie nie stać ;-).

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 169 1,9 160 KM 2005r.
    Postów
    56

    Domyślnie

    Dzięki Panowi za porady. Chyba jednak pojadę z wymianą na nową.
    Pogadam jeszcze z mechanikiem i zobaczymy co tam powie.

Podobne wątki

  1. Regeneracja dwumasy, koła dwumasowego
    Utworzone przez mlody354 w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 20:18
  2. Wymiana Dwumasy
    Utworzone przez kosak w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 12:54
  3. Regeneracja sprzęgła i dwumasy
    Utworzone przez n1k0d3m w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 11:41
  4. Regeneracja dwumasy Legnica/Wrocław
    Utworzone przez Pilar13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 11:35
  5. Regeneracja dwumasy Legnica/Wrocław
    Utworzone przez Pilar13 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 10:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory