Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Lampy przód- jakie kupić, jak odróżnić eu od ang. Czy mam dobre na aucie?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9
    Postów
    7

    Domyślnie Lampy przód- jakie kupić, jak odróżnić eu od ang. Czy mam dobre na aucie?

    Witam kupiłem GT z walniętym przodem, wszystko było by OK poza lampami. Przeczytałem już kilka tematów i już kompletnie nic nie wiem jakie mam lampy w aucie a jakie powinny być. Lampy to zwykłe na żarówki
    Do wymiany mam lampę lewą (od strony kierowcy) jest na niej oznaczenie E1 i strzałka patrząc od PRZODU AUTA W PRAWO (na zewnątrz) - Jest to lampa EU ?
    A lampa prawa (strona pasażera) jest cała, oznaczenie na niej to też E1 i strzałka też W PRAWO patrząc od przodu (w stronę scudetto) - Jaka to jest?
    Obie lampy firmy AL czyli carrello. Proszę o pomoc bo moja bella chce już połykać kilometry!
    P.S dodam jeszcze że auto z Francji o ile to ma jakieś znaczenie

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Postaw auto przed ścianą (najlepiej jasną około 2-3 metry od niej). Zapal światła i jeśli świecą wyżej po prawej stronie to masz dobre. Jeśli widmo się podnosi na lewą stronę to masz angielskie. Oznaczenia mogą być dobre lub złe ale to nie znaczy, że odbłyśnik masz angielski lub eu. Wystarczy, że ktoś np wymienił samą szybkę i nie dojdziesz inaczej do ładu niż patrząc na promień świetlny.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Po prostu podjedź pod ścianę i zobacz czy obie lampy mają identyczne odcięcie światła z ukierunkowaniem na pobocze czyli tak _/ _/

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    W kwestii zakupu - kupiłem swoje na allegro, takie same są w POLCARze, chyba MAGNETI MARELLI. Cena około 560 za sztukę - i to był najlepszy zakup do mojej GT. W nocy przy suchej drodze dają dobre światło na 200-300 metrów(biało czerwone słupki widać 4 do przodu) na zwykłych żarówkach. Pozycjonowanie działa bez zarzutu, mam je już 8 miesięcy i są ok.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Też kupowałem do swojej Belli nowe lampy na allegro. O ile się nie mylę to nawet jest to ta aukcja http://allegro.pl/alfa-romeo-gt-03-r...812965962.html. Założyłem, pojechałem na ustawienie na stacje diagnostyczną i w końcu po zmroku droga stała się jasna. Odcinają idealnie, świecą pięknie.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9
    Postów
    7

    Domyślnie

    Kupiłem używkę europejską lewą, czekam aż dojdzie. Co do prawej to wydaje mi się że dobrze świeci - bardziej w stronę pobocza. Póki co chce nią trochę pojeździć i zobaczyć czy jest sens ładować worek kasy przebieg jest też ciekawy ledwo 100tys więc silnik tego samochodu to zagadka, a znalazłem fakturę z 2012r z przebiegiem 60tyś. Jeszcze tylko wahacze dolne i będzie jeździć.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał jotgie Zobacz post
    Założyłem, pojechałem na ustawienie na stacje diagnostyczną i w końcu po zmroku droga stała się jasna
    Ja co prawda sam nie zakładałem ale koleś co mi to robił stwierdził że miały takie wypustki które idealnie spasowały z mocowaniami w przednim pasie i nic nie musiał regulować.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    mocowanie lampy a jej ustawienie to 2 inne sprawy, ja u siebie zamontowałem soczewki pod HID i do tego zestaw HID 5500k z przetwornicami Philipsa, efekt przekracza moje wymagania ;]

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    mocowanie lampy a jej ustawienie to 2 inne sprawy
    oczywiście,chodziło mi o to że kupiłem nowy produkt i pasowało plug&play
    Ostatnio edytowane przez Bąku ; 20-05-2017 o 06:32

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo GT Q2 180KM @Cinsoft
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał MastaMari Zobacz post
    mocowanie lampy a jej ustawienie to 2 inne sprawy, ja u siebie zamontowałem soczewki pod HID i do tego zestaw HID 5500k z przetwornicami Philipsa, efekt przekracza moje wymagania ;]
    Jaki zestaw kopiłeś dokładnie? Sam planuje za niedługo przerobić lampy na soczewki + HID ale mam obawy co do trwałości tego "wynalazku"
    Sorry za offtop

Podobne wątki

  1. Długo utrzymujące się zapachy w aucie ? Jakie ?
    Utworzone przez KaaC w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 157
    Ostatni post / autor: 26-07-2017, 15:50
  2. Lampy przód jakie ??
    Utworzone przez kbarann w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 22:04
  3. Dobre śruby pływające, gdzie kupić ?
    Utworzone przez mariuszoles w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 09:25
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 13:21
  5. Jak odróżnić lampy?
    Utworzone przez RobertWroc w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory