Strona 149 z 196 PierwszyPierwszy ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,481 do 1,490 z 1953

Temat: Chiptuning

  1. #1481
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, squadra jest uznana ale zeby od razu po glupie 310hp jechac do Holandii? u nas jest takich duzo a i widze znajduja sie bardziej ambitni tunerzy ktorzy biora sie za wieksze mody na hybrydy, skrzynie i multiair. narazie te grubsze sprawy to poczatki ale licze ze za pare mcy i ja skorzystam jak yroche nabiora doswiadczenia w temacie
    zgadzam sie przerost formy nad treścią żeby jechac specjalnie po to do holandii, ale "przy okazji" bym sie zastanowił

    do "polskich tunerów" mam awersję po mojej 155Q4, nikt tego porządnie ogarnąć nie umiał/nie chciał
    skonczyło się tym ze przerabialem ECU w.... Kosovie, wysylajac kase western union bo oni nie w EU

    wiec z calym szacunkiem do naszych domowych "tunerów" podchodzę z rezerwą....
    ale wątek śledzę bo i mnie to czeka, a nie ma to jak po polsku patrzec jak sie ktoś "wypitoli" żeby potem skorzystać z doświadczeń

    w

  2. #1482
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    zgadzam sie przerost formy nad treścią żeby jechac specjalnie po to do holandii, ale "przy okazji" bym sie zastanowił

    do "polskich tunerów" mam awersję po mojej 155Q4, nikt tego porządnie ogarnąć nie umiał/nie chciał
    skonczyło się tym ze przerabialem ECU w.... Kosovie, wysylajac kase western union bo oni nie w EU

    wiec z calym szacunkiem do naszych domowych "tunerów" podchodzę z rezerwą....
    ale wątek śledzę bo i mnie to czeka, a nie ma to jak po polsku patrzec jak sie ktoś "wypitoli" żeby potem skorzystać z doświadczeń

    w
    no to jest to o czym mówie, mam wrazenie ze u nas wiekszosc jest nastawiona na kase, jak ktos nie wie, to mowi ze sie nie da , albo tak ma być, jest dobrze, prosze wyp....ać

  3. #1483
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Stelvio B-Tech 200ps
    Postów
    24

    Domyślnie

    Do Warszawy mam 570.km, do Holandii że Szczecina jest 870km więc dużej różnicy nie ma. Do tego squdra de facto specjalizuje się w alfach, cała reszta w Pl w Vagach. Auto mam zamiar trzymać dłużej, więc wolę dmuchać na zimno. A i Amsterdam zobaczę, z rodzinką się przejadę więc same plusy.

  4. #1484
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie chcesz spróbować boxa? Wykres nie napędza samochodu - a możliwości manipulacji przy ich wykonaniu są niemałe (opory toczenia, temperatura, pewnie jeszcze 100 parametrów). Ja byłem zdeterminowany żeby robić remapa po gwarancji, a nadal jeżdżę na Racechip'ie (ok. 35kkm już) i żadnych problemów - a dodatek momentu jest zdecydowanie wyczuwalny (no i 6.5 do setki - prawdopodobnie nawet szybciej ale muszę porządne pomiary na wiosnę porobić). Oczywiście nie mówię, że RC to jedyne/najlepsze rozwiązanie.

  5. #1485
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    W razie czego mam na sprzedaż boxa od Noviteca (Squadra) PowerJet 4 do wersji 2.0 MA 200km benzyna. Jeszcze wisi na bazarze zdaje się. Tylko jestem z Warszawy, więc nawet jakbyś chciał przetestować osobiście czy Ci odpowiada, to i tak daleko jest.

  6. #1486
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Chip JB4 w PL kosztuje (bez kabla/BT) 2800. Przy sprowadzeniu z US wychodzi ponad 500 usd z kablem (wiec realnie 2200 -2400 z dostawą)

    Chyba pójde w program u Mastersa lub innych (silnik + skrzynia).
    Przetestuje dla potomnych i podam wyniki. Zastanawiam się tylko którego tunera wybrać (Masters świetnie VAG ogarnia, nie wiem jak AR)

  7. #1487
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    no to jest to o czym mówie, mam wrazenie ze u nas wiekszosc jest nastawiona na kase, jak ktos nie wie, to mowi ze sie nie da , albo tak ma być, jest dobrze, prosze wyp....ać
    bo jak ktos klepie hurotowo vagi i najlepszą wg polaka niemiecką mysl techniczną to nie bedzie tracił dziesiatek godzin na mainstream w postaci alfy
    i nie pisze tego z wyrzutem w kierunku tych ludzi, nie robią tego dla widzimisie, sławy i chwały a po to żeby utrzymac siebie/rodzine

    dlatego tez uwazam ze kierowanie sie w tym wypadku patryiotyzem... no sorry....
    taka squadra rzezbi w alfach od kilkunastu lat,
    ale faktycznie lepiej bic w nute narodową i eksperymentowac u rodzimych magików, co kto lubi "wolny" kraj

    ps. suma sumarum komp przerobiony w Kosovie byl zaprogramowany przez mala polską firemkę o ktorej malo kto wtedy wiedzial , hamowanie, testy, lecące części, moje podejscie ze jak jebnie to jebnie i trudno, kwota roboty jak za kilkanaście vagów....


    ps2. post nie ma za zadanie wrzucenia gówna w wentylator, jedynie wyłożenia mojego światopoglądu, jeżeli sie ktoś z nim nie zgadza (co wydaje sie oczywiste) to prosze jad zostawić dla siebie

  8. #1488
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    To może ktoś pojedzie do kiviego i da mu spróbować zaczipowac giulie? Moze jakas promocja będzie za odcinek u jagodowego

    Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez stuntmachine ; 03-02-2021 o 16:28

  9. #1489
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Suzumushi Zobacz post
    bo jak ktos klepie hurotowo vagi i najlepszą wg polaka niemiecką mysl techniczną to nie bedzie tracił dziesiatek godzin na mainstream w postaci alfy
    i nie pisze tego z wyrzutem w kierunku tych ludzi, nie robią tego dla widzimisie, sławy i chwały a po to żeby utrzymac siebie/rodzine

    dlatego tez uwazam ze kierowanie sie w tym wypadku patryiotyzem... no sorry....
    taka squadra rzezbi w alfach od kilkunastu lat,
    ale faktycznie lepiej bic w nute narodową i eksperymentowac u rodzimych magików, co kto lubi "wolny" kraj

    ps. suma sumarum komp przerobiony w Kosovie byl zaprogramowany przez mala polską firemkę o ktorej malo kto wtedy wiedzial , hamowanie, testy, lecące części, moje podejscie ze jak jebnie to jebnie i trudno, kwota roboty jak za kilkanaście vagów....


    ps2. post nie ma za zadanie wrzucenia gówna w wentylator, jedynie wyłożenia mojego światopoglądu, jeżeli sie ktoś z nim nie zgadza (co wydaje sie oczywiste) to prosze jad zostawić dla siebie
    No tak, jak powiedział tuner z Wawy, on z takiej alfy nie wyżyje ... Ale na szczęście są ludzie którzy robią to też z pasji, nie tylko dla kasy[emoji6]

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  10. #1490
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jack801 Zobacz post
    Chip JB4 w PL kosztuje (bez kabla/BT) 2800. Przy sprowadzeniu z US wychodzi ponad 500 usd z kablem (wiec realnie 2200 -2400 z dostawą)

    Chyba pójde w program u Mastersa lub innych (silnik + skrzynia).
    Przetestuje dla potomnych i podam wyniki. Zastanawiam się tylko którego tunera wybrać (Masters świetnie VAG ogarnia, nie wiem jak AR)
    Nie daj sobie wmówić że skrzynia blokuje auto, bo tak nie jest. Ja mam remap skrzyni, jest szybciej ale nie tak że dupę urywa [emoji6] skrzynia sama w sobie wolna nie jest, jest minimalnie szybciej przy zmianie na manetkach. po zdjęciu limiterow jazda po śniegu to nie lada wyzwanie w rwd [emoji16]
    Zależy skąd jesteś, ja ci proponuje kolegę [MENTION=2321]weloo[/MENTION]
    W Rzeszowie lub dzwoń do ETS.
    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 03-02-2021 o 16:37

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Chiptuning.
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 27-06-2023, 14:23
  2. Chiptuning JTD
    Utworzone przez hump.O w dziale GT
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 25-01-2021, 00:02
  3. Chiptuning
    Utworzone przez Seweryn13134 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 17:32
  4. [Giulietta] Chiptuning 1,6
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 00:29
  5. chiptuning TS'a ?
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-09-2011, 20:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory