Strona 54 z 168 PierwszyPierwszy ... 4444546474849505152535455565758596061626364104154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #531
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    z asymetrykiem w zimie jest generalnie problem - ale udaje się coś jeszcze znależć
    poza COntim 810S, 830P,850P, 860S - Pirelli Sottozero2 , Toyo 954, Hankook w320, Ug1 performance Goodyeara, oczywiscie w zależności od rozmiaru ich dostępność jest różna. Widzę, że gust mamy podobny z tym , że ja lato bardziej Pzero pIrelli lub MIchelin ps4, zima przez osttanie 10 lat Sottozero 2 - we wszystkich autach od forda Focusa - 2 komplety, Lancia Lybra - 3 komplety. Lancia Delta 2 komplety, Audi A4 - 1 komplet - w zasadzie z jednym zastrzezeniem- im cieplej tym głośniej.... ale Pirelli nie bez powodu nazwało opone Sottozero - "poniżej zera" im zimniej tym lepiej...

  2. #532
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    faktycznie sottozero2 to asymetryk a 3 juz nie, ale z goodyearem Ty sue pomyliłeś to kierunkowa opona

  3. #533
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    tak jest - pewno dlatego ze Goodyeara z czystym sumieniem to raczej nie polecam no moze poza f1 asym3

  4. #534
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    czemu? ja akurat kupiłem... po kilku dniach używania w dość wysokich temperaturach, wiem tylko że są w miarę ciche i komfortowe.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #535
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czemu? ja akurat kupiłem... po kilku dniach używania w dość wysokich temperaturach, wiem tylko że są w miarę ciche i komfortowe.
    Też jestem zadowolony. Co prawda mam je od soboty. Na pewno czuć że są bardziej miękkie niż letnie, ale to normalne.
    W śniegach i innych zimowych atrakcjach moje doświadczenia z GY są jak najbardziej pozytywne.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #536
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    w trakcie zimy wymienimy uwagi tu na forum o tym jak się spisują - teraz to tylko wielki znak zapytania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #537
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Jakiś czas temu wkleiłem tu linka do felg PSW - aukcja z ebaya - fajne koniczynki 18" (model Dubai) cos podobnego do MSW82 (mi się ciut bardziej podobają i mają 2 malowania których nie ma w MSW) w 3 malowaniach - czarne, srebrne i antracytowe z polerowanym frontem. pytałem czy ktoś to zna, nie było odpowiedzi. napisałem do sprzedawcy i uzyskałem informacje więc się tu podzielę. Felgi są produkowane we Włoszech przez firmę Pneus Service (https://www.pneusservice.com/index.php). sprzedawca napisał też że może wystawić faktrę VAT EU i sprzedać na eksport bez VAT (do zapłacenia w kraju dostawy) aktywnemu płatnikowi VAT EU, czyli fajnie bo będzie można normalnie sobie połowę VAT odliczyć w Polsce. Cena brutto tych felg we Włoszech to w zależności od malowania niecałe 2.4 do 2.5tyś zł, wysyłka ok 150zł.

    katalog felg aluminiowych PSW tu:
    https://www.cerchiinlegashop.it/cata...017_%20pt1.pdf

    Na zimę niby mam podkowy 18" ze 159 pomalowane na ciemny chrome shadow, jednak siedzą trochę za głęboko - nie wygląda to tak jakbym chciał (ET41 zamiast ET33) a do tego żona mi 3 felgi ze 159 porysowała bo w lecie te felgi jeździły w jej Giulietcie. Zastanawiam się mocno czy ich nie kupić, tych w wariancie antracytowym z polerowanym frontem.
    Inna opcja to kupować dystanse, na przód jakieś przelotowe 3-5mm powinny podejść bo felga ze 159 nie ma tak mocnego podfrezowania w otworze centrującym jak felgi w Giulii (jest frez na głębokość 7mm!), na tył musiałoby być ok 16-20mm żeby już brać z kołnierzem (tu np Eibach ma taki dystans niby pasujący do Giulii - niby bo już widzę że w katalogach mają błędy i polecają sruby M12 podczas gdy w Giulii są M14 - musiałbym dostać wymiary od Eibacha (już poprosiłem przedstawiciela) i samemu posprawdzać dokładnie piastę/felgę przed zakupem). Przy dystansach na tyle trochę się obawiam zakładania łańcuchów potem, że jak mi dobije koło żeby nie obijało nadkola (a z łańcuchów korzystam z 5-10 razy w roku - mam taki odcinek w górach jak jeżdżę na biegówki, prawie 4km i ok 500m różnicy wzniesień, biała droga i obowiązek korzystania z łańcuchów).

    Tu wklejam jeszcze link do aukcji:
    https://www.ebay.pl/itm....
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #538
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    trochę z innej beczki
    koła do Giulii 19 czarne z oponami 245/35 r19 Pirelli Pzero Corsa - gdyby kogoś interesowały - 5000zł oglądałem u mojego klienta

  9. #539
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    czyli felgi z Giulii Q zdjęte z przedniej osi i opony w dedykowanym rozmiarzy. tylko dodam że to nie są opony typowo na codzienne jeżdżenie (choć w Q je zakładają w fabryce), jednak trzeba wziąść pod uwagę że jest to model Corsa. miałbym obawy jak będzie z ich zużyciem, jak będą się zachowywały zanim dobrze się ich nie rozgrzeje i jak w gorszych warunkach (mocny deszcz czy niższe temperatury)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #540
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T Q4
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    odesłałeś do mojego starego posta. Faktycznie ze zwykłych Conti TS850 (bez P) nie byłem zadowolony w 159TBi po chipie. Rozmawiając trochę z ludźmi o tym powiedziano mi że powinny być do mocniejszych aut raczej asymetryczne. dzis już jednak nie jestem taki pewny - może zrewiduję pogląd po tej zimie w Giulii na GY UGP G-1 (kierunkowe).

    Do Continentala mam po TS850 pewną awersję z paru powodów:
    1.rozczarowanie bo miała być to mega top opona która biła na głowę w testach w 2013r wszystko co było na rynku i była zdecydowanie droższa od innych premium
    2.w 159TBi nie kleiła dobrze (w Giulietcie bardzo dobrze się spisuje do dziś)
    3.za głośna (w obu autach)
    4.przy pewnych prędkościach przy hamowaniu silnikiem generowała takie jakby wibracje (ok 60-70km/h) w obu autach (Giulietta od nowości auta od je miała założone - więc nie ma mowy że coś nie tak z autem)
    Ja jednak spróbuję Continental winter TS 850 P. Główne powody (może to komuś pomoże):
    1. Dlaczego Continental. Napisałem do zaufanej osoby która zajmuje się również motosportem (no i oczywiście miał Giulię Veloce na zimę) by coś polecił jeśli jest w stanie. Cenię go bardziej za umiejętności prowadzenia auta niż za znawcę opon. Dodałem że ważne jest dla mnie: aquaplaning, wet braking and good feeling during corners. Odpisał żebym zainteresował się "continental winter contact" jako dobry kompromis pod to co mnie w oponach interesuje. Dodatkowo podpytał swojego kolegę który jakiś czas temu testował dla Bridgestone and Pirelli. Dostał info że dodatkowo do Conti poleca Goodyear i Dunlop.
    2. TS 860 S to jednak jeszcze zupełnie nowa opona i niewiele o niej wiadomo
    3. Z artykułu podanego w poście #526 wynika że TS 860 S w stosunku do TS 850 P poprawiono pod kątem jazdy na suchym. Natomiast do jazdy na mokrym lepszym wyborem jest TS 850 P.
    4. Widać że każdy ma swoje ulubione opony. Dodatkowo, właściwie dobór odbywa się chyba metodą prób i błędów, więc ja będę miał swoją iterację.

    TS 850 P występuje w rozmiarze 235/40 R19 który w stosunku do 225/40 R19 zwiększa średnicę o 8mm, czyli promień o 4mm. Czy te 4mm może stanowić problemy typu obcieranie o nadkola, itp.?
    Ostatnio edytowane przez Apollo888 ; 19-11-2018 o 10:27

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory