Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zdarty klar po glinkowaniu-myciu w pseudomyjni!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 20V 210KM 2009
    Postów
    2

    Domyślnie Zdarty klar po glinkowaniu-myciu w pseudomyjni!

    Witam,

    Otóż, mam problem gdyż oddałem wczoraj auto do myjni na podstawowe mycie + glinkowanie + nałożenie powłoki. Autu wysprzątane itd. ale dzisiaj zauwazyłem że na znacznej części maski (20 cm x 10 cm) jest zdarty lakier bezbarwny (klar).
    Pytanie czy powinienem krecić tam gównoburze w tej myjni czy lakiernik odwalił fuszerkę i powinienem sobie odpusić??

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20049284_504765549863867_1477521972_o.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	29.9 KB
ID:	231545

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jeśli oddałeś auto do mycia przez profesjonalistów to nie powinno nic zejść i winny jest lakiernik ale jeśli dałeś do mycia "januszom detailingu", którzy nakładają powłokę za stówkę to nie zdziwił bym się, że przesadzili z myjką

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Czarek GTV
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    GTV V6 TB-jest, Spider 2 TS - jest, 159 1,9 JTDm 16V 2006r - sprzedam, 156 2,5 - jest. 147, 1,6 LPG
    Postów
    223

    Domyślnie

    Moim zdaniem mycie i glinkowanie nie może tak uszkodzić powłoki lakierniczej. Oczywiście dobrze położonej.
    No chyba że przesadzili z jakąś "cudowną" chemią.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Z osobistego doświadczenia na myjniach są osobnicy, którzy zbyt agresywnie posługują się myjką ciśnieniową ("bo przecież szybciej się umyje"). Profesjonalna myjka ciśnieniowa zbliżona na parę centymetrów (czego nie wolno robić) potrafi zerwać lakier po trafieniu np. w uszkodzenie lakieru (odprysk) i to właśnie całym płatem, doświadczyłem tego dwukrotnie i przestałem korzystać z tzw.myjni ręcznych. Efekt zobaczyłem dopiero po jakimś czasie z reguły nikt przecież nie robi gruntownej analizy lakieru po wyjeździe z myjni, a było to przy nadkolu zdarty klar. Niema tu z reguły znaczenia klasa myjni (,chyba, że będzie to jakieś wybitne studio deatilnigowe które dba o renomę i nie pozwala sobie na takie numery), ale praktykanci zdarzają się wszędzie.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Brera 2.4 JTDm 20V 210KM 2009
    Postów
    2

    Domyślnie

    Sprawa finalnie skończyła się tak że myjnia twierdzi że myjka ciśnieniowa nie miało prawa zerwać klaru a na monitoringu nie widać nic nadzwyczajnego.
    Pozostaje mi wizyta u lakiernika i nauczka na przyszłość że powłoka polimerowa za 160 zł u januszy może wyjść bokiem.

    Dzięki za pomoc.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Wg mnie albo był ten element źle pomalowany - klar odłazi z tego co wiem jak na zbyt przeschnięty lakier podstawowy jest natryskiwany, albo jak się jakąś magiczną granicę czasową przekroczy - trzeba czekać aż z kolei porządnie wyschnie. Inaczej może słabiej trzymać.
    A dwa - może ktoś przesadził z polerką przed powłoką ? - faktycznie na krawędziach łatwiej o starcie klaru.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar speedek
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 1750 TBI TI
    Postów
    68

    Domyślnie

    Nie wygląda mi to jak przypalenie lakieru podczas polerowania, ale na źle położony klar. Miałem podobną sytuację podczas oklejania auta.

    Dokładka zderzaka była powtórnie lakierowana, trzeba było niestety poprawić jej oklejenie i zlazło z częścią klaru. Wyglądało dokładnie jak u Ciebie. Jednakże podczas mycia,a przed oklejeniem auta nic się z tym nie działo.

    Złożyłbym zażalenie do lakiernika.
    Ostatnio edytowane przez speedek ; 19-07-2017 o 21:33

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Teraz na innym monitorze widzę - chyba w końcu dobrze ? - te plamy zdjętego klaru wchodzą na powierzchnię maski dalej, to nie jest tylko krawędź maski? jak tak to raczej nie od polerki faktycznie. Złażący klar też miałem , ale na czerwonym to widać mocno było. Nie związał się z bazą po prostu i odłazi po roku, dwóch nawet.

Podobne wątki

  1. Co dalej? Zachodzi klar
    Utworzone przez kolekszy w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:46
  2. [Giulietta] Zdarty lakier do blachy od uszczelek drzwi
    Utworzone przez zenek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-05-2016, 22:17
  3. Co po glinkowaniu
    Utworzone przez p.maiki w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 09:44
  4. [Giulietta] Czerwone zaciski - odpadł klar...
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory