Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: MiTo - nowe silniki i powrót QV

  1. #21
    M@T
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepesz Zobacz post
    sam jeżdżę 1.6 bo na razie brak funduszy na prawdziwie Alfowskie 3.0 12v bez zbeszczeszczania go podtlenkiem LPG a ponadto przesiadam się na motocykl. Bez obrazy dla ropniakowców ale alfa chodząca jak traktor i nie chodzi mi tu o zaniedbanego TSa to lekka pomyłka. Napisałem to nie dla tego że szydzę z małych silników, czy raczej małych silników w ciężkich samochodach, a dlatego iż ubolewam nad tym, że tak szlachetna marka jak alfa romeo musi iść na takie brzydkie kompromisy jak przedni napęd czy małe wyżyłowane silniczki (zresztą nawet nie czysto alfowskie) z powodu braku funduszy czy eko bzdur.
    Nie wiem co ma wspólnego to, że przesiadasz się na motor z tym tematem, ale wielu z nas jeździ na motorach i nic w tym niezwykłego. Co do ropniaka, to wierz mi wole traktor pod maską niż Alfę, która ledwo się odpycha i na dodatek wydaje mi się, że to bardziej nie pasuje do niej. Co do napędu, zawsze możesz kupić sobie 4x4. Tak na marginesie to nie bawię się w żadne podziały, ale denerwuje mnie jak ktoś pokazuje, że inny ma wady, a sam nie jest ideałem.

    pzdr

  2. #22
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    ale denerwuje mnie jak ktoś pokazuje, że inny ma wady, a sam nie jest ideałem.
    Rozumiem, że nie dopuszczasz ani grama krytyki. Bo nikt nie jest doskonały. Zwłaszcza, że w wypowiedzi "PPSh41" nie widzę, żeby napisał "moje 1.6 jest arcy boskie, a wy wszyscy macie ch**" .

    Co ja mam się burzyc na właściciela Twin Sparka 16v, że napisze mi, że mechanizmy różnicowe są Piętą Achillesową w V6 w 164, a ja mam tego nie przyjmowac do wiadomości bo ON ma wariator? Proosze Cie M@T.- Krytyka jeśli jest rzeczowa to nigdy nie będzie zła.

    A przejście na temat silników w tym temacie dla mnie jest jasne.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Tylko, że 1,4 TB 155KM to naprawdę bardzo dobry silnik, który przebija każdego TSa. Jeździłem Mito z tym silnikiem i rewelacja do tak małego auta ten silnik jest idealny. Osobiście jestem bardzo zadowolony, że Alfa poszła w tą stronę, zresztą czy to się komuś podoba czy nie to małe benzynowe silniki co najwyżej doładowane i diesle są przyszłością motoryzacji.
    FORZA ITALIA !

  4. #24
    Pepesz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@T Zobacz post
    Nie wiem co ma wspólnego to, że przesiadasz się na motor z tym tematem, ale wielu z nas jeździ na motorach i nic w tym niezwykłego.
    Napisałem to bo po prostu nie zamierzam w najbliższym czasie kupować/zmieniać alfy i muszę jeszcze się turlać pedalskim w twoim mniemaniu* 1.6 BO przesiadam się na motocykl. I jeszcze jedno - motor to jest w pralce, młynku do kawy, odkurzaczu, można go także podczepić do kombajnu starego typu.

    Co do dalszej wypowiedzi : też nie lubię prawie się odpychać nogami przy ruszaniu ale nie trawię silników z rolniczym rodowodem (z szacunkiem dla rolnictwa/rolników i użytkowników diesli) dlatego lubię mieć ok. 3 litrów średnio wyżyłowanej jednostki napędowej na benzynę, alkohol, metanol czy co tam jeszcze można spalać przy wykorzystaniu zapłonu iskrowego. Ona z kolei jest droga w utrzymaniu. Aby była w nienagannym stanie musiałbym sobie sporo odmówić (jednocześnie nie gazując jej) Dlatego też pozwoliłem sobie na krytykę małych silników w ciężkich samochodach (choć mito nie jest ciężkie) jednocześnie posiadając takowy. Nie jeżdżę z takim silnikiem bo lubię a jeżdżę z takim silnikiem bo muszę.
    4x4 ? gdzie ? mówisz o otyłej 159 ? jakby wyrzucić z 400 kg to może by to jakoś jechało. 155 ? bardzo chętnie ale bez 40 kafli na doprowadzenie do normalności nie ma co się na nią rzucać. Nawet sobie tak myślałem jaki to byłby fajny samochód gdyby ożenić skrzynię q4 z 2.5 - 3.0 12v + kompresor mechaniczny typu ROOTS.
    Koniec OT
    Mam nadzieję, że trochę się wyjaśniło.



    * luźna interpretacja
    Ostatnio edytowane przez Pepesz ; 19-06-2009 o 17:51

  5. #25
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepesz Zobacz post
    alkohol, metanol czy co tam jeszcze można spalać przy wykorzystaniu zapłonu iskrowego.
    FIAT takie silniki oferuje na rynki Ameryki Łacińskiej. Między innymi Uno, Strada/Palio posiadają silniki TetraFuel(tzn sam ten silnik w Uno nie jest, w Uno zmodyfikowane 1.0 jest zasilane na metanol/CNG)- CNG, benzyna, metanol i chyba LPG. Ale tego ostatniego paliwa pewny nie jestem- oczywiście fabrycznie bez przeróbek w zakładach. Silnik Tetrafuel zbudowany jest na bazie 1.8
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  6. #26
    figmenta
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    mam dylemat. Planujemy zakup MiTo w wersji 1.4 TB 120KM, ale informacja o nowych silnikach nas troche przystopowała.

    Zastanawiam się czy:
    1. to możliwe, że nowy silniki 135KM będzie cenowo zbliżony do tego 120KM?
    2. jakie są główne zalety tych nowych silników, bardziej elastyczne, mniej paliwożerne?
    3. Kiedy mogą być dostępne w Polsce te silniki, już we wrześniu?
    4. czy znikną z oferty wersje 120KM, 150KM?

    pozdrawiam i dzięki za wszystkie uwagi
    Artur

    PS. Jest sens kupować czujniki parkowania za 1200 zł (dla mojej kobiety może to być ważne;-)) - potrzebne są w praktyce?

  7. #27
    slip83
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał figmenta Zobacz post
    PS. Jest sens kupować czujniki parkowania za 1200 zł (dla mojej kobiety może to być ważne;-)) - potrzebne są w praktyce?
    1200zł to trochę dużo, ale wiadomo że przecież wszystko co w opcji jest cholernie drogie...
    Sam czujnik to błogosławieństwo, używam w swojej 156 i nieraz mnie już przed słupkiem czy innym niewidocznym tałatajstwem uratował... Szczerze polecam

  8. #28
    figmenta
    Gość

    Domyślnie Dzięki / odpowiedź delaera

    Dziękuję za odpowiedź.

    Jeśli chodzi o siliniki to dzwoniłem do deleara Alfy, który wątpił, żeby pojawiły się we wrześniu, mówił, że to może być jak z wersja GTA, a w Polsce to już na pewno na początku roku najwcześniej te silniki się pojawią jeśli pokażą się na świecie we wrześniu. Trochę nie chce mi się wierzyć...

  9. #29
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Cytat Napisał figmenta Zobacz post
    Jest sens kupować czujniki parkowania za 1200 zł (dla mojej kobiety może to być ważne;-)) - potrzebne są w praktyce?
    W moim przypadku patent zbędny, bo itak zawsze oglądam miejsce gdzie mam auto postawic i orientuje się gdzie mam tył, ale jak nie ufasz w umiejętności partnerki, albo nie ufasz do końca sobie(żeby nie było jak z tym gościem co chciał puścic bąka a zasadził precla) to może i warto zapłacic.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #30
    slip83
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał fiergloo Zobacz post
    W moim przypadku patent zbędny, bo itak zawsze oglądam miejsce gdzie mam auto postawic i orientuje się gdzie mam tył, ale jak nie ufasz w umiejętności partnerki, albo nie ufasz do końca sobie(żeby nie było jak z tym gościem co chciał puścic bąka a zasadził precla) to może i warto zapłacic.
    Widzę, że kolega ma zawsze mnóstwo czasu :-P i nigdy się nie śpieszył... Jakby Ci szef wydzwaniał gdzie jesteś, kobita narzekała i jeszcze kilka innych rzeczy to wierz mi że można czasem czegoś nie zauważyć...

Podobne wątki

  1. [MiTo] Silniki do MiTo 120KM, 135KM...
    Utworzone przez coupe8 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 11-09-2018, 08:12
  2. [MiTo] Mito - wersja Junior + 8-zaworowe silniki
    Utworzone przez mackul w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 19:40
  3. Nowe Paliwo , nasze silniki ...
    Utworzone przez Someone83 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:19
  4. Nowe silniki
    Utworzone przez cin_ek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory