Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Kontrolka check engine

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie Kontrolka check engine

    Witam,

    dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka check engine. Samochód ma niecałe 2000 km przebiegu. Problem ustąpił tego samego dnia po przejechaniu kilkunastu km i ponownym uruchomieniu silnika. Z zapaloną kontrolkę samochód był wyraźnie mniej dynamiczny tab jakby nie działała turbina. Czy ktoś miał podobny problem?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    152

    Domyślnie

    Kapryśna Włoszka Trzeba się przyzwyczaić . A na serio trzeba zczytac błędy w ASO i usunąć usterkę. Pewnie to soft bo mechanicznie jeszcze nie słyszałem żeby się coś popsuło

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał osy4 Zobacz post
    Kapryśna Włoszka Trzeba się przyzwyczaić . A na serio trzeba zczytac błędy w ASO i usunąć usterkę. Pewnie to soft bo mechanicznie jeszcze nie słyszałem żeby się coś popsuło
    W następnym tygodniu będę w ASO ,aby to sprawdzić. Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz po odpaleniu zimnego silnika czasami wchodzi on na 1500 obrotów i je utrzymuje, dopiero po ruszeniu i ponownym zatrzymaniu obroty spadają na robocze 900. Raz zdarzył mi się błąd alarmu po uruchomieniu samochodu i komunikat alarm niedostępnym po ponownym odpaleniu błąd zniknął. Dam znać co stwierdzili w ASO po wizycie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Upomnij się o grzechoczący rozrząd po dłuższym postoju.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    u mnie też dzisiaj check engine, też ustąpił po kilku km. Połączony z kontrolką błędu start/stop (akurat awaria tego systemu mi bardzo na rękę i trybem DNA na stałe ustawionym na A.
    Podjechałem na szybko do Carserwisu - samochód wygenerował mnóstwo błędów akumulatora i jeden aktywny coś w rodzaju "przepełnienie pojemności ECU" (nie widziałem dokładnie).
    Dark - nie podłączałeś pod instalację kamery/rejestratora? Bo wtedy aku generuje sporo błędów (np z airbagiem) i możliwe, że w związku z ciągłym korzystaniem z akumulatora (tryb parkingowy np) przepełnia się cache na błędy i wyrzuca check engine (bo ECU sie zapycha) - jest to moja teoria, nie Carserwisu (bo niestety w CS po prostu wykasowali błędy, a było ich z 3 strony A4)

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj również w Carserwisie, stwierdzili ,że włączenie kontrolki silnika było spowodowane błędem czujnika ciśnienia paliwa, rozwiązaniem na to ma być wgranie nowego oprogramowania. Powinno to też naprawić problem podwyższonych obrotów po uruchomieniu zimnego silnika. Jestem umówiony na tę usługę w następnym tygodniu dam znać jak zachowuje się samochód z nowym softem. Miałem jeszcze problem z nawiewami mianowicie w żadnym ustawieniu nie działały mi dwa okrągłe po obu stronach ,ale dzisiaj już to naprawili. Nie podłączałem nigdy kamery rejestratora ani żadnego innego urządzenia pobierającego stale prąd.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Miałem 3 razy checka na paliwie shell vpower nitro 100. Jeden bak i tylko wtedy. Na 95 nie mialem takich przygód.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Miałem 3 razy checka na paliwie shell vpower nitro 100. Jeden bak i tylko wtedy. Na 95 nie mialem takich przygód.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Ja miałem na Vervie, teraz na 95 też kontrolka mi się już nie pojawiła. Tylko ,że po odpaleniu zimnego silnika obroty wzrastają na 1500 i trochę falują po przełączeniu skrzyni na D wszystko jest ok. Gdy silnik się trochę nagrzeje po przełączeniu na Park też jest ok robocze 900 obrotów. Wgranie nowego oprogramowania ma naprawić problem tylko trochę się boje ,że pogorszy to osiągi.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    darkkn1ght, we wrześniu miałem wgrywany w ASO najnowszy (podobno) soft sterujący silnikiem. Przed aktualizacją sporadycznie nadmiernie telepało całym samochodem po zimnym rozruchu (nie jestem pierwszą osobą, która się na to skarżyła). Wrześniowa aktualizacja zlikwidowała ten problem, ale wywołała falujące obroty, o których piszesz. Osiągi raczej bez zmian. Wszystko zdaje się być w porządku w tej materii. Tankuję zwykłą Pb95. Jeśli od września nie wyszło nic nowego to wątpię, żeby falowanie ustało u Ciebie po tej aktualizacji, ale oczywiście, życzę jak najlepiej i w razie zmian daj znać. Chętnie sprawdziłbym jaką mam wersję tego oprogramowania, ale nie wiem jak. Mam złącze ELM 327, ale w Torque Pro nie widzę nigdzie rubryki z wersją softu sterującego ECU.

    Kontrolka check engine nie zapaliła mi się nigdy od nowości. Przejechałem póki co ponad 4 tys. km. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Gulia Business 200KM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Byłem w Carserwisie na wgraniu nowego oprogramowania sterującego silnikiem (najnowsza dostępna wersja). Generalnie nie zauważyłem żadnych większych zmian po tej aktualizacji. Zaraz po uruchomieniu silnika obroty utrzymują się na około 1450 po około 3 minutach spadają do roboczych 900. Czuć też lekkie drgania ,poszarpywanie ,ale tak było od początku. Odnośnie obrotów w serwisie twierdzą ,że to normalne i że te silniki tak mają. Też macie tak wysokie obroty po zimnym rozruchu w pozycji skrzyni na P?

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kontrolka check engine
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 04:44
  2. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  3. kontrolka ABS + check engine 156 2,4 JTD 140 KM
    Utworzone przez raczex w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 18:32
  4. [159] Zgasła kontrolka 'Have Engine Check'
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:30
  5. Kontrolka ''check engine''. Auto osłabło JTD
    Utworzone przez marcopol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory