Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Temat: Skrzynia TCT - warto?

  1. #11
    Bartek39
    Gość

    Domyślnie

    Do mojej Julki veloce 1,75TBi nie wyobrażam sobie nic innego jak TCT. Bardzo zauważalne różnice w zachowaniu się skrzyni TCT w zależności od ustawień DNA, co mi się bardzo podoba. W trybie N przy mocniejszym przyciśnięciu gazu skrzynia potrafi dociągnąć obroty wysoko a auto ryczy niczym lew podczas stosunku . Miałem Fiata Freemonta z klasycznym 6 biegowym automatem - całkowita padaka a tę skrzynię uznaję za taką o którą mi w aucie chodziło czyli wzór.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    2006 ML500, 2011 KIA Sedona
    Postów
    89

    Domyślnie

    Wszystko przez was... Kupiłem wczoraj białą MiTo z TCT, dziś już w razy byłem się przejechać tak, ot kaprys. Skrzynia miodzio, silnik brzmi naprawdę fajnie, tylko ten start stop - wynalazek iście szatański.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Lone Wolf
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR MiTo 1.4 105KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowa666 Zobacz post
    Wszystko przez was... Kupiłem wczoraj białą MiTo z TCT, dziś już w razy byłem się przejechać tak, ot kaprys. Skrzynia miodzio, silnik brzmi naprawdę fajnie, tylko ten start stop - wynalazek iście szatański.
    Ja nawet polubiłem S&S, pod warunkiem, że temperatura jaką chcemy mieć we wnętrzu odpowiada w miarę temperaturze otoczenia. Jesienią i zimą korzystanie z tego systemu będzie zupełnie bezsensowne. S&S gasi silnik, żeby po 10s stwierdzić, że nie, jednak nie ogrzeje wnętrza bez zapalonego. Fakt, szatański wynalazek. Z drugiej strony przy optymalnej temperaturze w znanym mieście (gdzie znamy czas zmiany świateł) jest naprawdę całkiem fajną opcją. Ja się przyzwyczaiłem.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Trzeba sobie wyrobić odruch wyłączania S/S. Ja już go mam, jeśli nie od razu to przy pierwszych światłach. To przyjdzie z czasem

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Co do S&S to podlaczyłem z ciekawości ELM i [notranslate]Alfa[/notranslate] OBD, w zakładce testy widziałem, że można komputerowo wyłączyć S&S. Jeżeli ktoś ma komputer to może warto sprawdzić?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zefir Zobacz post
    Trzeba sobie wyrobić odruch wyłączania S/S. Ja już go mam, jeśli nie od razu to przy pierwszych światłach. To przyjdzie z czasem
    A to Mita nie zapamiętują ustawienia S&S? W Giulietcie wyłączyłem w dniu zakupu... i tak już zostało...

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    A to Mita nie zapamiętują ustawienia S&S? W Giulietcie wyłączyłem w dniu zakupu... i tak już zostało...
    A w jaki sposób to wyłączyłeś na stałe?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anakin1 Zobacz post
    A w jaki sposób to wyłączyłeś na stałe?
    Nacisnąłem przycisk S&S
    Giulietta zapamiętuje stan S&S i DNA pomiędzy uruchomieniami. Przynajmniej 2013+, choć z tego co pamiętam, była to kwestia softu i starsze też mogły zapamiętywać stan.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Osiek
    Auto
    AR147 1.9 JTD
    Postów
    142

    Domyślnie

    A jak się sprawują te skrzynie po 200tyś.km ma ktoś jakieś doświadczenie,bo mogę kupić taką Alfę z tym przebiegiem?

    - - - Updated - - -

    Alfa Giulietta 2.0 JTD 170

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    A to Mita nie zapamiętują ustawienia S&S? W Giulietcie wyłączyłem w dniu zakupu... i tak już zostało...
    Przedliftowe modele nie zapamiętują ostatniego ustawienia S/S. Po lifcie rzeczywiście wystarczy raz wyłączyć.

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. [156] Czy warto ?
    Utworzone przez Grzybek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory