Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Skrzynia TCT - warto?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Giulietta 1,4 MA TCT distinctive+pakiet sport1+pakiet premium
    Postów
    50

    Domyślnie

    śmiem się nie zgodzić moja jest z 2013 i zapamiętuje, raz wyłączyłem i mam spokój

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulietta 1,4 MA + TCT, 2012
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał J A C E K Zobacz post
    śmiem się nie zgodzić moja jest z 2013 i zapamiętuje, raz wyłączyłem i mam spokój
    Grunt to podwójne zaprzeczenie..:-P

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    Giulietta 1,4 MA TCT distinctive+pakiet sport1+pakiet premium
    Postów
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anakin1 Zobacz post
    Grunt to podwójne zaprzeczenie..:-P
    A może problem z czytaniem ze zrozumieniem

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Zefir
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta JTDm 170 TCT
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał J A C E K Zobacz post
    śmiem się nie zgodzić moja jest z 2013 i zapamiętuje, raz wyłączyłem i mam spokój
    Czy było coś zmienione w oprogramowaniu, np podczas przeglądów lub na własną rękę? Ja mam informację odnośnie S/S, że po lifcie wprowadzono zmianę pozwalającą zapamiętać ostatnie ustawienie tego systemu.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair / Mito 1.4 TB
    Postów
    513

    Domyślnie

    Moja jest z grudnia 2012 i od początku S&S zapamiętuje stan. Więc to nie kwestia liftu.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Myślę nad zakupem Alfy Giulietty jako alternatywy dla Fiata Bravo - lubię eleganckie hatchbacki. Bravo odpada z racji braku skrzyni automatycznej. Montowano w nich nieszczęsne i awaryjne skrzynie zautomatyzowane Dual Logic. Z tego co piszecie skrzynie TCT sprawują się znakomicie więc decyzja zapadła - Giulietta w graficie z automatyczną skrzynią biegów. Pozostał wybór silnika. Z racji krótkich odcinków raczej benzyna. Czy jest jakaś wersja silnikowa w benzynie, z którą ta skrzynia współgra najlepiej?

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Czy jest jakaś wersja silnikowa w benzynie, z którą ta skrzynia współgra najlepiej?
    Współgra dobrze z oboma silnikami. Osobiście uważam, że lepiej jej z 1750TBi (szczególnie z tym w 4C). Ale z 1.4 też jest OK. Wszystko zależy czego potrzeba, jak maksymalnej radości z jazdy to 1750, jak budżet ma znaczenie to 1.4. Ja wybrałem 1.4 i nie narzekam. W N pali mało, a w D jest zabawa

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Essential
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warsaw
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 170 KM TCT Distinctive, Skywindow + Sport 2 + Premium + Infotainme
    Postów
    171

    Domyślnie

    Niektórzy uważają, że TCT jest wolniejsza od vw DSG, że głośna, gubi się w mieście. Ilość pozytywnych opinii zdecydowanie przeważa. Głównie kręcę się po mieście.Obecnie krótkie odcinki. Problemów nie mam. Dla mnie benzyna 170KM + DNA "dynamic" robi robotę. Łopatki przy kierownicy - uśmiech gwarantowany. Jeśli raz jeszcze miałbym dokonać wyboru - byłyby taki sam.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-essential Zobacz post
    Niektórzy uważają, że TCT jest wolniejsza od vw DSG, że głośna, gubi się w mieście. Ilość pozytywnych opinii zdecydowanie przeważa. Głównie kręcę się po mieście.Obecnie krótkie odcinki. Problemów nie mam. Dla mnie benzyna 170KM + DNA "dynamic" robi robotę. Łopatki przy kierownicy - uśmiech gwarantowany. Jeśli raz jeszcze miałbym dokonać wyboru - byłyby taki sam.
    Potwierdzam w Giuliecie 170 KM działa bardzo dobrze, u mnie nie gubi sie w mieście i działa całkiem szybko. Nie bardzo wiem skąd takie opinie, byc może od tych co nie umieja jeździć automatem, pierwszy raz wsiedli i lewa noga ciagle dryga im do sprzęgła cisnąc na hamulec wtedy rzeczywiście będzie działac źle.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar mario78
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    BMW F30 320d AT
    Postów
    9

    Domyślnie

    A może ma ktoś 2.0 diesel 170KM + TCT i może podzielić się wrażeniami jak to funkcjonuje w takim zestawie? Planuję zakup giulietty z takim motorem i mam dylemat czy manual czy automat.

Podobne wątki

  1. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18
  2. [156] Czy warto ?
    Utworzone przez Grzybek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 09:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory