Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1251
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,788

    Domyślnie

    Na bank masz jakieś usterki tylko jeszcze ich nie zauważyłeś lub byłeś za mało dociekliwy Sprawdź tarcze z tyłu, może masz chociaż małą ryskę albo chociaż raz telefon rozłączył Ci się z android auto. Już będziesz miał powód , żeby rozwodzić się nad awaryjnością nowych Alf na kilkanaście postów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1252
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    widzę uszczypliwości w moim kierunku. nie kolego, AA się nie rozłączał jak już się połączył, problemem było połączenie - wyskakiwały napisy o łączeniu się, już mignęło menu AA w aucie i wtedy wychodził - trzeba było na nowo odpinać/podpinać USB - coś jakby timeout w starszym firmwarze ustawiony zbyt krótki albo jakiś bug. poza tym nie działo się to sporadycznie, tylko co 2-3 razy, czasem 2 razy pod rząd, na 3 różnych telefonach, różnych androidach/i apkach android auto, różnych kablach, podczas gdy te same telefony próbowałem na nowym firmwarze w aucie w salonie, na każdym kilkanaście prób, i zawsze się łączyły cacy (z resztą jak i teraz po wymianie radia). po prostu sprzedali mi bubla za 1500zł i 8 mcy zajęło im naprawienie tego (mimo że jakieś 3-4tyg po odbiorze auta/zgłaszaniu problemów już przychodziły auta z nowym firmwarem - wystarczyło żeby podjęli się tematu z zaangażowaniem a nie przez 8mcy załatwiali temat. podobnie inne sprawy.

    dla mnie funkcja AA jest bardzo ważna, bo korzystam i do nawigacji (auto mam bez navi fabrycznej) i do Spotify (apka z telefonu jest po prostu dużo fajniejsza, zmieniam playlisty, grzebie po liście utworów, mam wyświetloną ładnie okładkę, mogę sobie dodać do playlisty dany utwór jak np słucham stacji jakiejś ze spotify itp).

    o zrysowanych tylnych tarczach odpisałem w wątku bo był już taki, zdziwiło mnie to że nagle jedna się zrysowała - nie traktuję nawet tego jako usterkę szczególną, skonsultowałem w ASO, mają to na zgłoszeniu, widziałem że inne też tak mają i temat został odłożony na bok - nie wymieniałem tego nawet wczoraj w liście usterek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1253
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Do Spotify nie jest potrzebne AA. Chodzi ładnie na BT. Ale ponowię pytanie: czy zgłaszałeś tarcze na gwarancji i ewentualnie z jakim skutkiem? Tu nie ma żadnej złośliwości tylko czysta ciekawość osoby załatwiającej podobne sprawy codziennie.

  4. #1254
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Do Spotify nie jest potrzebne AA. Chodzi ładnie na BT. Ale ponowię pytanie: czy zgłaszałeś tarcze na gwarancji i ewentualnie z jakim skutkiem? Tu nie ma żadnej złośliwości tylko czysta ciekawość osoby załatwiającej podobne sprawy codziennie.
    Skąd wiesz co kolega miał na myśli, ja tam widzę drobne uszczypliwości conajmniej.

    co do Spotify, przecież napisałem że przez AA jest znacznie lepiej bo możesz wybierać sobie z menu auta pokrętłem playlisty, przeglądać listy, wybierać stację z gatunkami muzyki, dodawać utwory do głównej playlisty "lubie to" wyświetla okładkę płyty itp itd.

    co do tarcz, zgłaszałem przy okazji wymiany radia/sprężyn klapy bagażnika i akumulatora, ale juz z wiedzą że wielu tak ma tu na forum. popatrzyłem też sobie na demówki w ASO i każda miała gorzej. pisałem o tym na forum tydzień temu, albo tu w tym wątku, albo w tym dedykowanym odnośnie tarcz
    [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION] jeszcze jedna wada firmwaru 059.xxx.xxx - jak miałem podłączone AA, czy to google maps czy spotify, to po wykonaniu rozmowy, dźwięk się przełączał na FM zamiast z powrotem na spotify/GM - jedyny sposób to było odłączyć kabelek USB i podłączyć ponownie. super hands-free.. niedoróbka i tyle. w firmwarze 080.000.047 tego już nie mam, wszystko chodzi naprawdę cacy. no kamera cofania mi nie zrywa/przesuwa fragmentu obrazu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1255
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja o uszczypliwości tylko za siebie mówię. Co do Spotify, to tylko zauważyłem, że działa po BT, okładek faktycznie nie widzę, nie mogę też z menu radia nic wybierać, poza następnym lub poprzednim utworem. Ale ja nie zajmuję się tym w czasie jazdy, nie jest to dla mnie ani wada ani zaleta. Włączam muzykę i ewentualnie przesuwam dalej. A najczęściej to słucham radia z netu, gdzie nie mam wpływu na kolejność utworów. Wybieram tylko radiostację wg gatunku, który mi odpowiada. Często też się zdarza, że po paru godzinach jazdy wyłączam wszystko i jadę w "ciszy".

  6. #1256
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    Ktoś pytał jak wyłączyć potwierdzenie zamknięcia klaksonem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-02-13-421.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	104.4 KB
ID:	254879  

  7. #1257
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jaki masz soft?


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  8. #1258
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Giulia Veloce 2.2JTD 210 2017
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.

    W mojej Giulii ostatnio wywaliło trzy błędy:
    FCW(front collision warning)
    Check parking light
    Check stop light

    Światła działały, jednak tylna lewa lampa zaparowała. Wizyta w ASO, po diagnostyce błędy nadal się pojawiały.
    Diagnoza: w pierwszej kolejności wymieniamy lampę na nową. Po kilku dniach wróciłem na wymianę lampy i wszystkie błędy zniknęły.

    Także przestrzegam przed nieszczelnymi lampami.

    Pozdrawiam

  9. #1259
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torp Zobacz post
    Także przestrzegam przed nieszczelnymi lampami.
    Ok dzięki
    To prawie jak w Brerze

    Dodam, że niektórym w przednich dostaje się pył.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #1260
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    o parujacych tylnych lampach w giulii czytalem, u siebie raz to zauwazylem, nie zglaszalem, musle ze normalna kondensacja - lampy nie sa szczelne od wnetrza bagaznika wiec nagla zmiana w gore temperatury powoduje zaparowanie - takie sa wlasnosci powietrza z para wodna i co zrobic? oczywiscie pisze o mgielce wewnatrz lampy, duze ilosci wody moga wskazywac ze lampa nie jest szczelna od zewnatrz.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory