Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2641
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    c.d. Rano auto odpaliło. Podczas dzisiejszej trasy wskazuje 13.0V. Akumulator jest niedoładowany, co nie przeszkadzało, by... przy zatrzymaniu auta włączył się S&S! Zapomniałem go wyłączyć. Kupię jakiś prostownik jutro, no ale straciłem zaufanie do auta. Jaki prostownik polecacie z takich ogólnodostępnych, typu z Selgrosa
    jesli ss dziala to ibs ocenia naladowabie aku powyżej 65%. wiec albo ibs szwankuje albo cos nie laczy - tak mial na forum ktorys kolega - klema byla nieidokrecona chyba wyjmowal aku kiedyś (czy wymienial). pad aku (okresowe zwarcia celi jak w bardzo starym aku gdzie elektrody się obsypaly na dno i zwieraja)chyba nie bo watpie czy ibs wtedy pokazalby powyzej 65%.
    spotkalem sie sie z przypadkami ze kabel masowy nie byl klikniety na bolcu przy ibs -sprawdz.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-04-2021 o 11:55
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2642
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    c.d. Rano auto odpaliło. Podczas dzisiejszej trasy wskazuje 13.0V. Akumulator jest niedoładowany, co nie przeszkadzało, by... przy zatrzymaniu auta włączył się S&S! Zapomniałem go wyłączyć. Kupię jakiś prostownik jutro, no ale straciłem zaufanie do auta. Jaki prostownik polecacie z takich ogólnodostępnych, typu z Selgrosa
    A czy przy hamowaniu silnikiem napięcie wzrastało Ci do 15 V?

  3. #2643
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    c.d. Rano auto odpaliło. Podczas dzisiejszej trasy wskazuje 13.0V. Akumulator jest niedoładowany, co nie przeszkadzało, by... przy zatrzymaniu auta włączył się S&S! Zapomniałem go wyłączyć. Kupię jakiś prostownik jutro, no ale straciłem zaufanie do auta.
    Zanim stracisz zaufanie, to najpierw znajdź przyczynę, która spowodowała rozładowanie akumulatora przez noc, bo to może być coś istotnego (np. nie uśpił się jakiś układ w aucie typu Alfa Connect), albo zupełna pierdoła (np. ręcznie włączona lampka pod sufitem).
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #2644
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zanim stracisz zaufanie, to najpierw znajdź przyczynę, która spowodowała rozładowanie akumulatora przez noc, bo to może być coś istotnego (np. nie uśpił się jakiś układ w aucie typu Alfa Connect), albo zupełna pierdoła (np. ręcznie włączona lampka pod sufitem).
    Obraziłem się na Giulię na razie po włosku, tylko na chwilę. Zgoda, wiem, muszę znać przyczynę by uniknąć tego w przyszłości. Robię dochodzenie i mam podejrzanego - moje dzieci w czasie drogi powrotnej wczoraj w nocy zaczęły coś przebąkiwać, że kluczyk znalazł się na krótko w rękach mojego siostrzeńca (6-latka który lubi naciskać wszelkie guziki...). Auto było zamknięte gdy zastałem je rozładowane, ale ile razy wcisnął? Tego się nigdy nie dowiem, bo on mi prawdy nie powie Oby to była ta przyczyna, bo na razie odpala OK. W każdym razie przestroga - niewiele trzeba by rozładować akumulator w Giulii (to była całkowita pustka w akumulatorze, dobre 5 minut musiałem ładować z innego auta przed rozruchem, od razu po podłączeniu nie chciał zapalić). Jedyne co się teraz zmieniło: wcześniej podczas jazdy miałem na voltomierzu z zapalniczki 14.6-14.5 zawsze, teraz jest to 12.5, chwilami (na kilka sekund) skacze do 14.6, aby znów spaść do 12.5. Co koledzy radzicie - podładować akumulator?

  5. #2645
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Obraziłem się na Giulię na razie po włosku, tylko na chwilę. Zgoda, wiem, muszę znać przyczynę by uniknąć tego w przyszłości. Robię dochodzenie i mam podejrzanego - moje dzieci w czasie drogi powrotnej wczoraj w nocy zaczęły coś przebąkiwać, że kluczyk znalazł się na krótko w rękach mojego siostrzeńca (6-latka który lubi naciskać wszelkie guziki...). Auto było zamknięte gdy zastałem je rozładowane, ale ile razy wcisnął? Tego się nigdy nie dowiem, bo on mi prawdy nie powie Oby to była ta przyczyna, bo na razie odpala OK. W każdym razie przestroga - niewiele trzeba by rozładować akumulator w Giulii (to była całkowita pustka w akumulatorze, dobre 5 minut musiałem ładować z innego auta przed rozruchem, od razu po podłączeniu nie chciał zapalić). Jedyne co się teraz zmieniło: wcześniej podczas jazdy miałem na voltomierzu z zapalniczki 14.6-14.5 zawsze, teraz jest to 12.5, chwilami (na kilka sekund) skacze do 14.6, aby znów spaść do 12.5. Co koledzy radzicie - podładować akumulator?
    Czy po tym rozładowaniu nie musiałeś czyścić komunikatów, podłączając komputer?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  6. #2646
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Czy po tym rozładowaniu nie musiałeś czyścić komunikatów, podłączając komputer?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Nie, po ponownym rozruchu nie wyświetlał żadnych błędów (i tak do tej pory, już kilka rozruchów było). Skasował mi Trip A, ubolweam nad tym, było średnie zużycie od salonu.

  7. #2647
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Czy po tym rozładowaniu nie musiałeś czyścić komunikatów, podłączając komputer?
    Gdy tylko Aku to wszystko wraca do normy po pewnym czasie

  8. #2648
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Nie, po ponownym rozruchu nie wyświetlał żadnych błędów (i tak do tej pory, już kilka rozruchów było). Skasował mi Trip A, ubolweam nad tym, było średnie zużycie od salonu.
    Trzeba się przyzwyczaić. Ostatnio wpinając się do obejścia SGW co chwilę rozłączałem akumulator i tripy dawno poszły w niepamięć


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Gdy tylko Aku to wszystko wraca do normy po pewnym czasie
    Dokładnie. Albo poczekać, albo kierwonica max do lewej, max do prawej i gotowe.

  9. #2649
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    A czy przy hamowaniu silnikiem napięcie wzrastało Ci do 15 V?
    Nie, zawsze max to było 14.6, nigdy nie zauważyłem, bu hamowanie silnikiem zwiększało napięcie powyżej 14.6

  10. #2650
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Nie, zawsze max to było 14.6, nigdy nie zauważyłem, bu hamowanie silnikiem zwiększało napięcie powyżej 14.6
    Czyli teraz najprawdopodobniej teraz ładowanie działa Ci prawidłowo. Czyli przy hamowaniu silnikiem masz wyższe napięcie, a przy jeździe z gazem niższe. Oznaczałoby to, że akumulator jest naładowany. Oczywiście nie w 100 %, bo kolega epsonix wyjaśniał że aku daje się naładować jak dobrze pamiętam, chyba do 80 %, bo tak ten system działa.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory