Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1941
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale systemy start and stop dysponują własną baterią i czasem odmawiają działania jeśli takowa nie jest podładowana.
    Bateria jest jedna wspólna dla wszystkich systemów a start&stop jest pierwszym systemem, który nie jest aktywowany przy niedoładowanej baterii dlatego ja go czasem używam do diagnostyki stanu naładowania baterii (pozwalam mu się włączyć np. na światłach, na których wiem, że dłużej postoję).
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #1942
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież start/stop nie załączy się jak akumulator nie jest dobrze naładowany to po co go wyłączać. Jak działa poprawnie to znaczy, że wszystko Ok z aku a my przy okazji obniżamy emisje CO2 i mniej zatruwamy powietrze w mieście.
    Pomijając to co kolega epsonix napisał, to oczywiście każdy według swojego uznania jeżeli chodzi o kwestie Eco, natomiast odnośnie tego zatruwania i ogólnie to zobacz jak auta miały być też odpowiedzialne za smog w miastach, przez wirusa można zobaczyć że pomimo zmniejszonego o wiele ruchu samochodowego smog nic się nie zmniejszył

  3. #1943
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    a co do ekologii wyłączania silnika na krótko i jeżdżenia z niedoładowanym aku, to niestety ale cały ten patent nie jest prawidłowo zaprojektowany w większośći aut na rynku, na pewno w Alfie, skutkuje to Panowie tym, że ludzie wymieniają na gwarancji akumulatory po pół roku, roku czy dwóch, albo bo dali się omamić i wierzą że S&S ma działać (nie działa czyli się zepsuł wg nich, pomijają skąd brać energię na podtrzymanie działania tego), albo przez niedoładowanie mają niedziałające systemy typu ogrzewanie tylnej szyby/lusterek (znów wymiana aku w ASO), albo po prostu aku przedwcześnie tracą swoją pojemność, jest coraz gorzej po roku/dwóch i znów wymiana. w ten sposób działanie pro eko które nam wmówili robi się działaniem anty eko bo generujemy więcej toksycznych śmieci, jeździmy do ASO dodatkowo i jeszcze tracimy czas i pieniądze.

    możliwe że rozwiązania z drugim małym aku są lepsze, niektórzy producenci takie stosują.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1944
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,805

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że projekt systemu nie jest zły tylko nie przewidziano użytkowania 280 konnego samochodu głównie w mieście na krótkich odcinkach a trasa tylko od święta... Przy normalnym użytkowaniu zgodnym z przeznaczeniem takiego wozu problemów pewnie by nie było. Nawet jeżeli ktoś obawia się, że będzie jeździł z niedoładowanym akumulatorem to chyba lepiej sobie go doładować co jakiś czas niż wyłączać S&S który i tak nie ma przecież głównego wpływu na jego naładowanie.
    Jeśli już ktoś kupił tak mocny samochód do kręcenia się po mieście , dzięki czemu wytwarza dużo więcej zanieczyszczeń niż przeciętny samochód miejski, to wypadało by chociaż dbać o działający system S&S by chociaż minimalnie redukować emisję.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1945
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wydaje mi się, że projekt systemu nie jest zły tylko nie przewidziano użytkowania 280 konnego samochodu głównie w mieście na krótkich odcinkach a trasa tylko od święta... Przy normalnym użytkowaniu zgodnym z przeznaczeniem takiego wozu problemów pewnie by nie było. Nawet jeżeli ktoś obawia się, że będzie jeździł z niedoładowanym akumulatorem to chyba lepiej sobie go doładować co jakiś czas niż wyłączać S&S który i tak nie ma przecież głównego wpływu na jego naładowanie.
    Jeśli już ktoś kupił tak mocny samochód do kręcenia się po mieście , dzięki czemu wytwarza dużo więcej zanieczyszczeń niż przeciętny samochód miejski, to wypadało by chociaż dbać o działający system S&S by chociaż minimalnie redukować emisję.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Proponuję nie wchodzić w tematy ekologiczne, bo to nie ma sensu

    Mam 280km, jeżdżę jak chce i jak potrzebuje. S&S moim zdaniem działa całkiem spoko w AR. Na codzien 30km w jedną stronę do roboty i nigdy nie było problemu z aku, czy innymi.

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  6. #1946
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Według mnie ,S&S w Giuli działa beznadziejnie tzn.za szybko się włącza nawet jak zatrzymam się na 1,2 sek.żeby zmienić bieg na R to już silnik gaśnie .I gdzie tu ekologia.
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  7. #1947
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Ja mam prosta metodę- moduł [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - a załatwia temat- tu nie ma żadnej ekologii - koszt produkcji akumulatora, naprawy rozrusznika etc etc. można długo- nie znam współczesnego auta w którym ten system będzie działał na tyle sprawnie i wydajnie bez szkody dla samochodu. Kiedyś stałem w korku i celowo w Giulietce włączyłem s&s i.. na odcinku 1,5 km włączał sie ok 20 razy- nikt mi nie powie że aku to wytrzyma. Nie wytrzyma tego żaden aku.
    w stelvio od 13 tkm ma moduł [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - auto jeździ różnie na trasie, po mieście z wieloma odpaleniami i od kilku dni głównie miasto z wieloma odpaleniami, i dziś wg MES 81 % stanu aku.
    Wiec szkoda bić piane - wyłączyć to gówno i tyle.

  8. #1948
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Wydaje mi się, że projekt systemu nie jest zły tylko nie przewidziano użytkowania 280 konnego samochodu głównie w mieście na krótkich odcinkach a trasa tylko od święta...
    czyli normalnego użycia przez 3/4 posiadaczy tych aut w wersji benzynowej (i z resztą jaka różnica czy to 200HP czy może 510HP, bo Q to przede wszystkim dalej auto do jazdy codziennej - na tor to od święta)

    A co to udowadnia - dostaję maile z podziękowaniami od ludzi którzy bezpośrednio lub od dystrybutora kupili mój dezaktywator są w USA, Kanadzie, Singapurze, Hong Kongu, Japoni, oczywiście cała EU i PL.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nawet jeżeli ktoś obawia się, że będzie jeździł z niedoładowanym akumulatorem to chyba lepiej sobie go doładować co jakiś czas niż wyłączać S&S który i tak nie ma przecież głównego wpływu na jego naładowanie.
    Potrzeba doładowywania to żenada - przynajmniej z dezaktywatorem przy jakiejkolwiek trasce budujesz zapas te ok 75% naładowania - często te 10% wiecej robi różnice taką że właśnie ogrzewanie tylnej szyby ciągle działa mimo że od 2-3 tyg tylko kręciłeś się po mieście. w przypadku załaczania S&S w jedną przejażdżkę po mieście roztrwonisz te 10% i masz już tylko 65% a stąd do 50% już niedaleko.


    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    Domyślnie

    Według mnie ,S&S w Giuli działa beznadziejnie tzn.za szybko się włącza nawet jak zatrzymam się na 1,2 sek.żeby zmienić bieg na R to już silnik gaśnie .I gdzie tu ekologia.
    dokładnie tak, w automacie powienni zrobić np na siłę naciśnięcia na pedał hamulca dopiero wyłączysz - np musisz 2 razy nacisnąć mocniej jak już masz auto zatrzymane. no ale nie chciało się napisać paru więcej linii kodu do BCM/ABS.


    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w stelvio od 13 tkm ma moduł @epsonix - auto jeździ różnie na trasie, po mieście z wieloma odpaleniami i od kilku dni głównie miasto z wieloma odpaleniami, i dziś wg MES 81 % stanu aku.
    Wiec szkoda bić piane - wyłączyć to gówno i tyle.
    dzięki, to opinia która się powtarza.

    dołożymy poprawkę na ładowanie normalne/klasyczne i będzie dopiero cacy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1949
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    W pełni podzielam opinię @Dareek - kiedyś o tym pisałem - mam identyczną opinię nt. S&S, natomiast moduł @epsonix'a uważam za jedno z rozwiązań, które w ówczesnych samochodach "must have".

    Miejmy też własne zdanie i opinie o S&S, i nie przyjmujmy w ciemno co nam nasi unijni geniusze potrafią zaoferować, pod przykrywką wielkiej ekologii, dbają tyko i wyłącznie o swoje interesy, a nie nasze - użytkowników. Wymyślają przedziwne pseudo działania pro eko, natomiast sami oszukują jak tylko mogą - nie wspomnę o aferze "diesel gate" (skrzętnie zamiecionej pod dywan - działanie wielce ekologiczne), kwitnących działach starzenia elementów w czołowych koncernach, aby jak najszybciej zapełniać złomowiska i szroty.

    Wracając do S&S, jazda po mieście "genialne oszczędności" w paliwie 0,2l/km, ale że potrzeba zwiększony akumulator do produkcji którego wiemy jakie wykorzystuje się elementy, a jeżeli już padnie - to utylizacja bardzo ekologiczna. Najbardziej idiotyczne działanie S&S to jazda autostradą; turbina rozgrzana do czerwoności, kilkadziesiąt tysięcy obrotów, bramki do opłaty, zatrzymanie i działa S&S - po kilkunastu takich zadziałanych gwarantuję, że turbina do wymiany.

    Kolejna sprawa to inteligentne ładowanie akumulatora. Od pewnego czasu - po black out'cie mojego akumulatora - często jeżdzę z wetkniętym w gniazdo zapalniczki voltomierzem i tak dzisiejsza trasa; przejechane łącznie 900km (A4, S8, A1, 100km krajówką), podczas całej drogi napięcie w okolicach 14,3V - czyli cały czas ładowanie akumulatora, po powrocie do domu na woltomierzu 12,3V, nie dowierzam, podłączam woltomierz do aku i jest 12,3V, czyli aku inteligentnie naładowany do 30-40% !!!
    @epsonix, rób jak naszybciej coś z kolejną, po S&S, ukrytą inteligencją ładowania akumulatora !!!

  10. #1950
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,805

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czyli normalnego użycia przez 3/4 posiadaczy tych aut w wersji benzynowej (i z resztą jaka różnica czy to 200HP czy może 510HP, bo Q to przede wszystkim dalej auto do jazdy codziennej - na tor to od święta)

    A co to udowadnia - dostaję maile z podziękowaniami od ludzi którzy bezpośrednio lub od dystrybutora kupili mój dezaktywator są w USA, Kanadzie, Singapurze, Hong Kongu, Japoni, oczywiście cała EU i PL.
    W Polsce to może i 3/4 tak jeździ ale my żyjemy w dziwnym kraju i ekologię mamy w poważaniu. Na zachodzie proporcje są pewnie odwrotne, bo tam samochód kupuje się w zależności od potrzeb a nie na pokaz.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Potrzeba doładowywania to żenada - przynajmniej z dezaktywatorem przy jakiejkolwiek trasce budujesz zapas te ok 75% naładowania - często te 10% wiecej robi różnice taką że właśnie ogrzewanie tylnej szyby ciągle działa mimo że od 2-3 tyg tylko kręciłeś się po mieście. w przypadku załaczania S&S w jedną przejażdżkę po mieście roztrwonisz te 10% i masz już tylko 65% a stąd do 50% już niedaleko.
    Chyba nie chcesz i wmówić, że używanie s&s grozi nie odpaleniem samochodu kolejnego dnia Może bym i uwierzył gdybym sam nie korzystał z tego systemu. Wg mnie doładowywanie nie jest konieczne ale jeśli system s&s przestaje działać to znaczy że akumulator jest słabo naładowany i można go doładować chociaż nic na siłę, jeśli będziemy regularnie jeździć to sam się podładuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał POl Zobacz post

    Wracając do S&S, jazda po mieście "genialne oszczędności" w paliwie 0,2l/km, ale że potrzeba zwiększony akumulator do produkcji którego wiemy jakie wykorzystuje się elementy, a jeżeli już padnie - to utylizacja bardzo ekologiczna. Najbardziej idiotyczne działanie S&S to jazda autostradą; turbina rozgrzana do czerwoności, kilkadziesiąt tysięcy obrotów, bramki do opłaty, zatrzymanie i działa S&S - po kilkunastu takich zadziałanych gwarantuję, że turbina do wymiany.
    Turbina będzie do wymiany w takich warunkach ale w Giulietcie 1.75 TBI, bo tam nie ma systemu S&S. W Stelvio możesz tak zatrzymać sie 100 razy i gwarantuję Ci, że turbinie nic nie będzie bo jest przystosowana do takich warunków. Kolejny plus ekologii i S&S - nie trzeba studzić turbiny

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory