Strona 25 z 354 PierwszyPierwszy ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #241
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no właśnie, min dlatego azot jest lepszy, bo nie przejmujesz się ze nabiłeś jak było np +10 a teraz jest -15C.

  2. #242
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    albo tyłkiem wyczuję że coś gdzieś jakby pływa, czyli że ubyło z 0,2 bara z koła...
    to strasznie czuły masz ten tyłek, bo ja przy zwykłej spokojnej jeździe nie czuję zmiany rzędu 0,5 bara azot na pewno coś daje, pytanie, czy u przeciętnego kierowcy warty jest tego całego zachodu i kosztu. bo gdy już trzeba dopompować (azot jest lepszy, ale nie jest jakimś cudem), to trzeba szukać miejsca, gdzie to zrobić, zamiast podjechać do kompresora przy okazji tankowania na stacji. gdyby na każdej stacji był dostępny azot (nawet za te kilkanaście zł za dopompowanie) nie byłoby problemu.

  3. #243
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    ...nic nie jest dziwnie napompowane. Dla 17" ma być 2.2 przód i 2.4 tył. Zgodnie z instrukcją.
    W zależności od temp ciśnienie z przodu waha się od 2.0 do 2.3 na tyle zauważyłem że wahania są mniejsze. Przy czym system nie ostrzega jak spadnie do 2.0 a wariuje jak jest ok.

  4. #244
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to moze przez jakiś bajzel masz źle zaprogramowane wartości domyślne - w instrukcji niektóre warianty miały niższe ciśnienia?
    a masz zupdatowane wszystkie komputery o najnowszy software?
    albo czujnik sporadycznie nawala (zły montaż, wadliwy czujnik albo czytnik - np problem coś niekontaktuje itp itd) a błąd pamięta potem przez wiele kilometrów?
    auto masz na gwarancji, jedź do ASO i niech CI podepną się pod kompa, sprawdzą czy siedza jakieś błędy (dowiedz się jakie tak dla wiedzy forumowej) no i niech Ci to naprawią.

  5. #245
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to moze przez jakiś bajzel masz źle zaprogramowane wartości domyślne - w instrukcji niektóre warianty miały niższe ciśnienia?
    a masz zupdatowane wszystkie komputery o najnowszy software?
    albo czujnik sporadycznie nawala (zły montaż, wadliwy czujnik albo czytnik - np problem coś niekontaktuje itp itd) a błąd pamięta potem przez wiele kilometrów?
    auto masz na gwarancji, jedź do ASO i niech CI podepną się pod kompa, sprawdzą czy siedza jakieś błędy (dowiedz się jakie tak dla wiedzy forumowej) no i niech Ci to naprawią.
    Ale epsonix, u mnie jak było 2.1 to nic nie piszczało na przedzie, jak dopompowałem do 2.2 to zaczęło mówić że ciśnienie za niski

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #246
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no to może bugi w softwarze i trzeba zupdatować albo zgłosić żeby poprawili? albo czujnik nawala -z tego co czytałem niektórzy ludzie mają z nimi problemy. od tego jest gwarancja żeby cisnąć ich a w pierwszym roczniku produkcji to wiadomo jest pełno różnych kwiatków i rzeczy do poprawki

  7. #247
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    aż tyle to nie, no chyba ze robisz to bardzo nieumiejętnie. jeśli "psyk" trwa mały ułamek sekundy to raczej to będzie 0.01-0.02bar. zrób sobie test - napompuj do jakiegoś ciśnienia i umiejętnie/sprawnie podłącz manometr i odłącz i tak np 5 cykli, czyli 10 przyłączeń lub odłączeń. myślę że stracisz łącznie te 0.1-0.2 podzielić przez 10 wyjdzie Ci to co napisałem.
    Od ponad 10 lat dorabiam w sezonach na wulkanizacji u kolegi. Coś o tych sprawach wiem

  8. #248
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a ja mam swój kompresor i od zawsze podpomowuję sobie sam wszystko i też wiem o czym mówię. zrobię potem test i Ci napiszę ile mi spadło po 5 cyklach odłączenia i podłączenia kompresora.

  9. #249
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no to może bugi w softwarze i trzeba zupdatować albo zgłosić żeby poprawili? albo czujnik nawala -z tego co czytałem niektórzy ludzie mają z nimi problemy. od tego jest gwarancja żeby cisnąć ich a w pierwszym roczniku produkcji to wiadomo jest pełno różnych kwiatków i rzeczy do poprawki
    ...i to właśnie obstawiam, bugi w sofcie, albo coś ktoś narzeźbił przy czujnikach w Euromobilu przy zamianie opon lato/zima. Zbieram listę dupereli do poprawek. Pierwszy przegląd niebawem !

    - - - Updated - - -

    Przy okazji pojawiała się jakieś 2 tygodnie temu bardziej drażniąca pierdoła. Dźwięk z wiatraczka wentylatora jest taki jakby wpadł tam... jakiś cholerny świerszcz. Dodaję gazu - świerszczy, odejmuję - przestaje. Nie słychać tego tylko w 2 położeniach. skręcone na zero nawiewu i rozkręcone na max wianie.

  10. #250
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chrisu Zobacz post
    ...i to właśnie obstawiam, bugi w sofcie, albo coś ktoś narzeźbił przy czujnikach w Euromobilu przy zamianie opon lato/zima. Zbieram listę dupereli do poprawek. Pierwszy przegląd niebawem !

    - - - Updated - - -

    Przy okazji pojawiała się jakieś 2 tygodnie temu bardziej drażniąca pierdoła. Dźwięk z wiatraczka wentylatora jest taki jakby wpadł tam... jakiś cholerny świerszcz. Dodaję gazu - świerszczy, odejmuję - przestaje. Nie słychać tego tylko w 2 położeniach. skręcone na zero nawiewu i rozkręcone na max wianie.
    Haha, moja też połknęła świerszcza czasem jak jadę i dam głośniej muzykę to niezły bit wychodzi ;-).
    Daj znać co z tego wyjdzie, bo też mam zamiar zgłaszać.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory