Strona 343 z 354 PierwszyPierwszy ... 243293333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,421 do 3,430 z 3539

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3421
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ibrahimovic
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Powiat Suski
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1,6JTD Alfa Romeo Giulia 2.0 Q4
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Masz na pewno zerwana jedna lampę w środku, cały mechanizm lub sruba dokracona na max np dól zobacz czy krecac srubka mozesz podniesc soczewke lub obnizyc.
    Miałeś racje śruba dokręcona na max w dół, a od góry była obrobiona regulacja, otworzyłem klapkę w nadkolu i kluczykiem podciągnąłem lampę. Warsztat który mi składał Alfe stwierdził że lampa poza zakresem regulacji i nie da się nic zrobić. Dziękuje za pomoc

  2. #3422
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,006

    Domyślnie

    To teraz kalibracja w mes a potem regukacja srubami na stanowisku

  3. #3423
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio Q4 2.0 280
    Postów
    2

    Domyślnie Nierówna praca na zimnym silniku w konkretnych warunkach

    Cześć wszystkim,

    sprawa nurtuje mnie drugi sezon i nie mam pomysłów już ani ja, ani 2 ASO.
    Pacjentka to Stelvio Q4 2.0 280km, MY2021, 50 tys przebiegu, jestem pierwszym właścicielem.

    Podejrzany pojawia się, kiedy temperatury spadają poniżej około 10 stopni w innym przypadku całkowicie znika.
    Po odpaleniu auta, podskakują obroty (tu akurat spodziewam się planowo) - pojawia się nierówna praca, wibracje, pukanie z wydechu, delikatne falowanie na obrotomierzu. Niestety nie mogę jeszcze udostępniać linków do nagrania.
    Jeżeli ruszę autem w takim stanie pojawia się szarpanie i jest "zmulony", potrafi mieć taką czkawkę. W momencie kiedy silnik się dogrzeje, obroty spadają, usterka znika.

    Założenia w których wyłącznie występuje sytuacja:
    - im dłużej auto stoi nieodpalane, tym objawy się nasilają. Jeżeli rano było jeżdżone, wychodzę z biura - istnieje szansa, że problem znika. Jeżeli była trasa wieczorem, rano jest ok albo nie, różnie.
    - j.w - pojawia się tylko poniżej temperatury około 10 stopni
    - na komputerze brak błędów
    - poza tym właściwości jezdne, praca silnika, moc - już po rozgrzaniu - wszystko w normie

    Staram się znaleźć przyczynę problemu, żeby nie przerodziło się to w poważniejszy problem.
    Wyprzedzając pytania serwisy przeprowadzone, wymiany eksploatacyjne nawet częściej niż książka sugeruje.
    Dwa ASO drapią się po głowie, mechanicy niezależni również. Jedyna wskazówka, którą dostałem - "Może pierwsze objawy multiair, ale jeździć, obserwować".

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowane przez fusinsky ; 18-12-2023 o 18:56

  4. #3424
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Auto
    Stelvio Q4 2.0 280
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fusinsky Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    sprawa nurtuje mnie drugi sezon i nie mam pomysłów już ani ja, ani 2 ASO.
    Pacjentka to Stelvio Q4 2.0 280km, MY2021, 50 tys przebiegu, jestem pierwszym właścicielem.

    Podejrzany pojawia się, kiedy temperatury spadają poniżej około 10 stopni w innym przypadku całkowicie znika.
    Po odpaleniu auta, podskakują obroty (tu akurat spodziewam się planowo) - pojawia się nierówna praca, wibracje, pukanie z wydechu, delikatne falowanie na obrotomierzu. Niestety nie mogę jeszcze udostępniać linków do nagrania.
    Jeżeli ruszę autem w takim stanie pojawia się szarpanie i jest "zmulony", potrafi mieć taką czkawkę. W momencie kiedy silnik się dogrzeje, obroty spadają, usterka znika.

    Założenia w których wyłącznie występuje sytuacja:
    - im dłużej auto stoi nieodpalane, tym objawy się nasilają. Jeżeli rano było jeżdżone, wychodzę z biura - istnieje szansa, że problem znika. Jeżeli była trasa wieczorem, rano jest ok albo nie, różnie.
    - j.w - pojawia się tylko poniżej temperatury około 10 stopni
    - na komputerze brak błędów
    - poza tym właściwości jezdne, praca silnika, moc - już po rozgrzaniu - wszystko w normie

    Staram się znaleźć przyczynę problemu, żeby nie przerodziło się to w poważniejszy problem.
    Wyprzedzając pytania serwisy przeprowadzone, wymiany eksploatacyjne nawet częściej niż książka sugeruje.
    Dwa ASO drapią się po głowie, mechanicy niezależni również. Jedyna wskazówka, którą dostałem - "Może pierwsze objawy multiair, ale jeździć, obserwować".

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Poproszę admina o usunięcie posta - wczytałem się i jest cały wątek w w/w temacie + zła lokalizacja z mojej strony.

  5. #3425
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał fusinsky Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    sprawa nurtuje mnie drugi sezon i nie mam pomysłów już ani ja, ani 2 ASO.
    Pacjentka to Stelvio Q4 2.0 280km, MY2021, 50 tys przebiegu, jestem pierwszym właścicielem.

    Podejrzany pojawia się, kiedy temperatury spadają poniżej około 10 stopni w innym przypadku całkowicie znika.
    Po odpaleniu auta, podskakują obroty (tu akurat spodziewam się planowo) - pojawia się nierówna praca, wibracje, pukanie z wydechu, delikatne falowanie na obrotomierzu. Niestety nie mogę jeszcze udostępniać linków do nagrania.
    Jeżeli ruszę autem w takim stanie pojawia się szarpanie i jest "zmulony", potrafi mieć taką czkawkę. W momencie kiedy silnik się dogrzeje, obroty spadają, usterka znika.

    Założenia w których wyłącznie występuje sytuacja:
    - im dłużej auto stoi nieodpalane, tym objawy się nasilają. Jeżeli rano było jeżdżone, wychodzę z biura - istnieje szansa, że problem znika. Jeżeli była trasa wieczorem, rano jest ok albo nie, różnie.
    - j.w - pojawia się tylko poniżej temperatury około 10 stopni
    - na komputerze brak błędów
    - poza tym właściwości jezdne, praca silnika, moc - już po rozgrzaniu - wszystko w normie

    Staram się znaleźć przyczynę problemu, żeby nie przerodziło się to w poważniejszy problem.
    Wyprzedzając pytania serwisy przeprowadzone, wymiany eksploatacyjne nawet częściej niż książka sugeruje.
    Dwa ASO drapią się po głowie, mechanicy niezależni również. Jedyna wskazówka, którą dostałem - "Może pierwsze objawy multiair, ale jeździć, obserwować".

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Zachowanie moim zdaniem typowe dla usterki MultiAir.
    Mi w ASO powiedzieli, że dobrze jest jednak wymusić błąd na komputerze, bo to daje podstawę najpierw do wymiany świec, a jeśli to nie pomoże -> do wymiany MultiAir na gwarancji.
    A żeby wymusić błąd, to trzeba docisnąć mu gaz -> żeby się wkręcił w obroty. Oczywiście silnik tego nie zrobi, bo na 3 cylindrach będzie szło mu kiepsko - i wówczas wywali błąd.
    Następnie gasisz silnik. Po chwili odpali normalnie - i już bez czkawki normalnie możesz jechać załatwić swoje sprawy, a następnie spokojnie do ASO. Błąd będzie zapisany w pamięci.\
    Później tylko umówić się na wymianę MultiAir - i po kłopocie.

  6. #3426
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Ostatnio jechałem autem i nagle na skrzyżowaniu przyśpieszył mi dźwięk i miganie kontrolki od lewego kierunku. Dokładnie tak jakby była spalona żarówka i przerywacz przyśpieszył pracę pozostałych działających.

    Oczywiście po wyjściu z auta wszystkie kierunkowskazy działają normalnie. Problem ustąpił jak zajechałem do domu i dałem godzinę odpocząć maszynie. Czytałem gdzieś na forach US, że może to być od rozładowanego aku ale. U mnie aku nowy - ma niespełna dwa tygodnie.

    Gdyby się pojawił ponownie problem - gdzie szukać przyczyny?

  7. #3427
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Masz USA? Przerabiałeś tylne lampy czy EU?
    Miałem taki przypadek. W tylnych lampach padła jakaś dioda od kierunku. Praktycznie nic się nie różniła od drugiej strony w świeceniu, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jak przypatrywałem to może bym rzeczywiście zauważył lekko mniej światła.
    Ale potem już miałem tak na stałe , tzn kierunek szybki plus komunikat.
    Pomogły nowe ledy.
    Jeśli masz EU też możliwe że fabryczne padły. Musisz sprawdzać.

  8. #3428
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    44

    Domyślnie

    Mam USA i kupiłem lampy EU, też szukałem po ciemku różnic w jasności, cokolwiek ale się nie dopatrzyłem.

  9. #3429
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

    Pytanie off top. Kupiłeś też te w bagażnik? Czy tylko 2 skrajne?
    Mam tylko takie zdjęcie. W ciągu dnia ciężko było zobaczyć. A od kierowcy ma usterkę.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 28-12-2023 o 11:02

  10. #3430
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRed
    Dołączył
    10 2023
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Stelvio Ti
    Postów
    44

    Domyślnie

    Kupiłem tylko te skrajne, spojrzę jeszcze dziś wieczorem jak to wygląda ale wyglądało dobrze No i błąd po wyłączeniu auta i włączeniu zniknął i od kilkudziesięciu km jest dobrze.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory