Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2861
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    w Giulii/Stelvio musisz ładować na aku - musi ładowanie przechodzić przez czujnik IBS - inaczej system nie wie że ma doładowywany aku. Przód służy do awaryjnego odpalania.

  2. #2862
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    w Giulii/Stelvio musisz ładować na aku - musi ładowanie przechodzić przez czujnik IBS - inaczej system nie wie że ma doładowywany aku
    Nie będę się sprzeczał bo nie wiem, ale ładowałem pod maską i po ładowaniu, było wszystko ok, od razu specjalnie nie wyłączyłem i działał start/stop żeby sprawdzić, kontrolki zgasły i było ok. To o co chodzi?

  3. #2863
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Też ładuje regularnie pod maską, kiedys nawet mesem sprawdzałem i też wzrósł poziom naładowania więc myślę, że problem byłby wtedy, gdybyśmy lądowali odłączony aku, wtedy czujnik mógłby jakiś czas nie widzieć poziomu naładowania.

  4. #2864
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Siema grono, zapytam czy moze ktos mial taki problemik: auto po nocy w cieplym garazu po odpaleniu potrafi przez chwile nie chodzic na wszystkie cylindry... Olej zmieniony 3 tys km temu przebieg 32 tys km, swiece nie ruszane, jezdzone tylko na 98 paliwie, jazda dopiero po pojawieniu sie 2 kresek temperatury
    Znaczy co, odpalasz auto i czekasz na postoju z włączonym silnikiem aż zobaczysz 2 kreski temperatury? Jeśli tak to chcesz dobrze a robisz źle i więcej krzywdy zrobisz silnikowi niż dobrego. Odpalasz, jedziesz - ale w miarę delikatnie - a jak się nagrzeje to możesz dawać miodu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #2865
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Znaczy co, odpalasz auto i czekasz na postoju z włączonym silnikiem aż zobaczysz 2 kreski temperatury? Jeśli tak to chcesz dobrze a robisz źle i więcej krzywdy zrobisz silnikowi niż dobrego. Odpalasz, jedziesz - ale w miarę delikatnie - a jak się nagrzeje to możesz dawać miodu.
    wchodze do garazu odpalam auto a w tym czasie sie zbieram, czasami 2 czasami 1 kreska wskoczy, wyprostuj mnie czemu zle robie?

  6. #2866
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    wchodze do garazu odpalam auto a w tym czasie sie zbieram, czasami 2 czasami 1 kreska wskoczy, wyprostuj mnie czemu zle robie?
    Każdy mądry powie ci że jak odpalisz auto obojętnie jakie to ruszasz i jedziesz bez dawania w palnik. Tak lepiej sie smaruje silnik taka jest teoria.

  7. #2867
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    wchodze do garazu odpalam auto a w tym czasie sie zbieram, czasami 2 czasami 1 kreska wskoczy
    To długo się zbierasz. Ja wchodzę do garażu, siadam do auta, otwieram bramę i jak ona idzie w górę to uruchamiam silnik. Potem zapinam pasy, wyjeżdżam, staję i zamykam bramę. Czekam aż się zamknie (zrobiła mi kiedyś dowcip i otworzyła się do połowy). Jak brama stoi to ja ruszam. Do głównej drogi mam jakieś 700 m i jestem tam jakieś 3-4 minuty od odpalenia auta. Pierwsza kreska pojawia mi się z reguły po wjeżdzie na główną drogę. I motor pracuje pod jakimś obciążeniem, na obrotach wyższych niż bieg jałowy.

  8. #2868
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    wchodze do garazu odpalam auto a w tym czasie sie zbieram, czasami 2 czasami 1 kreska wskoczy, wyprostuj mnie czemu zle robie?
    No to tak jak mówię, chcesz dobrze a robisz źle. Silnik odpala i chodzi zimny na bardzo bogatej mieszance a praca na jałowych obrotach bez obciążenia powoduje, że dużo wolniej się rozgrzewa niż w czasie jazdy. A bogata mieszanka, jałowe obroty, zimny silnik oraz wtrysk bezpośredni to niezdrowa kombinacja.
    Nagar, rozrzedzanie oleju, nieodpowiednie smarowanie, niedostateczne ładowanie itd.

    Kolejny problem jak na postoju rozgrzejesz silnik po czym uznasz, że można pizgać bo silnik ciepły. A przekładnie (skrzynia, dyfer) zimne.

    Tak więc ponieważ to nie czasy minione olejów gęstych tylko wody po parówkach to odpalasz, parę sekund i jazda (spokojna).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #2869
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    A co za różnica? Jak masz miejsce pod maską gdzie są kable do odpalenia awaryjnego to możesz tam podłączyć prostownik i ładować.. możesz też podłączyć plusa od prostowanika na kabel pod maską a minus np na silnik i też będzie ładować.
    W instrukcji jest wytłumaczone:
    "Samochód jest wyposażony w czujnik IBS
    (Inteligentny czujnik akumulatora), dzięki
    któremu można mierzyć prąd ładowania
    i rozładowywania oraz obliczać poziom
    naładowania i stan ogólny samochodu.
    Czujnik ten znajduje się w pobliżu
    ujemnego zacisku (-) akumulatora.
    Aby prawidłowo wykonać procedurę
    ładowania/doładowywania, prąd ładujący
    musi przepływać przez czujnik IBS."
    Pozdro,
    Bartas

  10. #2870
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Jeśli czujnik IBS wie, że akumulator jest rozładowany i naładuję go bezpośrednio podpinając się pod styki akumulatora, to mówicie, że czujnik tego nie wychwyci... w takim razie jak to jest, że po wymianie akuma na nowy wie, że jest nowy?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory