Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: wysokie spalanie 1.9 JTD

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    4 stopnie jednak robia roznice. Zegary w Alfach nie sa zadnych wyznacznikiem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Myslisz, ze przyjmując, ze faktycznie termostat lekko juz puszcza to te 4 stopnie powodowaly by takie roznice w spalaniu?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Na logach sie nie znam, ale moj termostat jak kupiłem alfe, tez nie dogrzewal zawsze było 75-80 przy ostrzejszej jezdzie max 85. (Sprawdzane kompem). Teraz troche temp spadla 30km obwodnica 100km/h temperatura 55-60 , w mieście max 65-70 , spalanie brzydko mówiąc kurewsko sie zwiększyło. Moze po prostu twój tez pada , ale jeszcze sie trzyma , niedługo może sie sypnac jak moj

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysler Zobacz post
    Na logach sie nie znam, ale moj termostat jak kupiłem alfe, tez nie dogrzewal zawsze było 75-80 przy ostrzejszej jezdzie max 85. (Sprawdzane kompem). Teraz troche temp spadla 30km obwodnica 100km/h temperatura 55-60 , w mieście max 65-70 , spalanie brzydko mówiąc kurewsko sie zwiększyło. Moze po prostu twój tez pada , ale jeszcze sie trzyma , niedługo może sie sypnac jak moj
    Teoretycznie może tak byc, nic tylko czekać az ewentualnie padnie bo w ciemno nie bede wymienial do najtańszych nie nalezy. Reki uciąć sobie nie dam ale jak rok temu go wymienialem to sprawdzając w ecu tez nie bylo pelnych 90 stopni.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Skoro wymianiales rok temu to troche dziwne ,żeby już padł chyba ,że firme krzak założyłeś.. ew czujnik temperatury na termostacie to raczej sa groszowe sprawy mozna zmienić i sprawdzić. Ja za to kiedys wyczytalem ze 85-88 jakos to jest normalna temperatura i diesel nie powinien miec pelnych 90°C.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    88 stopni to temperatura załączenia wiatraka a 85 wyłączenia, z tego co wiem to wszystkie termostaty do alf teraz tak maja. Mój jest sprawny i też takie temperatury pokazuje.

    - - - Updated - - -

    Jeżeli termostat działa poprawnie przepływka działa poprawnie egr (pomimo tych 4%) działa poprawnie a auto dużo pali to zostają tylko wtryski. Sprawdzić korekty bo patrząc na logi coś jest nie tak (cały czas taka sama wartość korekty tak jak by nie mes nie liczył) i zrobić próbę przelewową.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    Tak jak kolega wyżej wtryski... moja gt jest po wymianie turbiny rozrzadu itd. Bylem dzis na hamowni i diagnostyce ,bo czułem ,że moc nie taka mimo zmiany turba.. wyszlo 124km 260nm +- nie pamiętam. Tuner z bomby zapytał czy spalanie mam duże, no i na 90% stwierdzil ,że to wtryski(sam miał ten silnik i sie w nich obracał) + mały procent na poprawe mocy i dołu to zaślepić egra. Powiedziałem ,że termostat jeszcze walniety mam , powiedział mi ,że mimo tego spalanie by sie zwiększyło o bardzo minimalny procent. Twoja bella trzyma moc według Ciebie ?

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tysler Zobacz post
    Tak jak kolega wyżej wtryski... moja gt jest po wymianie turbiny rozrzadu itd. Bylem dzis na hamowni i diagnostyce ,bo czułem ,że moc nie taka mimo zmiany turba.. wyszlo 124km 260nm +- nie pamiętam. Tuner z bomby zapytał czy spalanie mam duże, no i na 90% stwierdzil ,że to wtryski(sam miał ten silnik i sie w nich obracał) + mały procent na poprawe mocy i dołu to zaślepić egra. Powiedziałem ,że termostat jeszcze walniety mam , powiedział mi ,że mimo tego spalanie by sie zwiększyło o bardzo minimalny procent. Twoja bella trzyma moc według Ciebie ?
    Nie odczułem spadku, ale nie wykluczam wtrysków na pewno je sprawdze .
    Jakie masz spalanie ?
    z reguły jeżdze do rezerwy i wtedy tankuje do pełna
    dziś jednak dolałem do odbicia i wyszło ze spaiła mi 9,1 srednia prędkość to 29 km/h
    jak wszystko przeanalizowałem , nie wychodzi to jakoś
    kosmicznie dużo, niestety nie pamiętam ile paliła
    poprzedniej zimy "" bo była stosunkowo swieża i chyba zbyt cieszyłem sie jazdą by na to zwracać uwagę .
    Same koszty związane z takim spalaniem mnie nie martwią bardziej chodzi mi o sprawność auta
    .

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    11 litrów na 100km, średnia prędkośc z baku 17 do 20km/h
    tyle palą takie auta w mieście, duźym i zatłoczonym
    ...

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar karolszreder
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    11 litrów na 100km, średnia prędkośc z baku 17 do 20km/h
    tyle palą takie auta w mieście, duźym i zatłoczonym
    Czyli wchodzi na to, ze szukam problemu na siłę. Latem dużo różni się u Ciebie spalanie?

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    nie wiem ile to na wskaźniku paliwa od kreski do kreski, ale np tempomat 100km/h trasa malutka ok 55km , zżera od kreski do kreski. Do pracy mam tez z 30km w dwie strony to tez ssie od kreski do kreski. Generalnie po każdej jeździe mam mniej więcej od kreski do kreski, albo połowę miedzy kreskami . Komputer mówi 7-8 pali z 11 tak mi się wydaje ;p Jutro mam złapać specjalistę od alf u mnie w mieście powiedział ,że wtryski to może być trafna diagnoza takiego spalania i u mnie akurat braku mocy , ale są do sprawdzenia jeszcze trzy rzeczy przed tym. Dam znać o co mu chodziło jutro


    Btw 11 to nie jest normalne spalanie w cyklu miejskim dla tego silnika..
    Ostatnio edytowane przez Tysler ; 06-11-2017 o 23:41

Podobne wątki

  1. Wysokie spalanie V6
    Utworzone przez LuKe93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 19:53
  2. Wysokie spalanie 147 1.6 TS
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 22:57
  3. Wysokie spalanie w 1.8
    Utworzone przez neron78 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 13:20
  4. Wysokie spalanie 1.6 TS 120 KM
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:20
  5. Wysokie spalanie LPG
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-12-2011, 11:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory