Strona 2 z 111 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    To chyba nie tak Firste - FE jest odpowiednio skonfigurowane i tyle - nie możesz nic dzisiaj dobrać, bo w konfiguratorze już nie ma First Edition i ludzie kupują teraz takie konfiguracje, jak dealer zamówił - czyli można było domówić właśnie dach, ten czujnik martwego pola czy aktywny tempomat i w sumie to chyba już niewiele więcej - i te auta były wtedy oczywiście droższe. Jak swoje zamawiałem, to w Warszawie mi taką właśnie białą zawinęli, bo była 1szt i tyle co sprzedana - ciekawe, czy Jacek Słanina nie kupił jej w Carserwisie w Wawie???

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Wczoraj odebraliśmy swoje białe Stelvio - pierwsze 300km przejechane i pierwsze spostrzeżenia:

    1.
    Baaaardzo bezpośredni układ kierowniczy - generalnie nie jest to dla mnie zaleta, nie jest to też dla mnie wada - ale faktem jest, że przy prędkościach autostradowych trzeba być bardziej skupionym niż w innym samochodzie. Taka cecha...

    2.
    Zawieszenie - tu duży plus - jest sztywne jak w sportowym samochodzie, a na dziurach nic nie stuka i nie puka i ładnie wybiera nierówności - można mówić o komforcie - po prostu cisza. Rewelacja. W stosunku do BMW X4 - bez porównania lepiej.

    3.
    Spalanie na trasie - wracając z Warszawy na Śląsk gierkówką (prędkości 120-140km/h, czasem wolniej, bo ruch i zatwardzenia) - 9,6L/100 - lepiej niż zakładałem, ale widzę, że po mieście to w 10l/100 się raczej nie zmieścimy...

    4.
    Ogólnie navi jak i cały system multimedialny spoko - ale jest znacznie gorszy od BMW - teraz rozumiem, na czym polega fenomen iDriva w BMW - to co robię a Alfie 3 ruchami, to w beemce robię jednym ruchem... Ale czytelność i intuicyjność bez zarzutu.

    5.
    Nagłośnienie - niestety słabe - jeszcze jak mp3 jest nagrane w dobrej jakości, to jakoś to zagra, ale rewelacji nie ma. Dla mojej żony (a to jej samochód) jest wystarczające, da się słuchać, ale ogólnie powinno być lepiej.

    6.
    Przy włączonej funkcji auto-włączania sie hamulca ręcznego - sam się nie zwalnia przy ruszaniu - trochę szkoda.

    7.
    Osiągi - co prawda przy zerowym przebiegu nie męczyliśmy samochodu - ale kilka razy gdzieś nim wystrzeliliśmy w przód - przyspieszenie jest jak najbardziej satysfakcjonujące.

    Ogólnie auto super, zupełnie inne niż jakiś Tiguany itp. - na pewno nie dla każdego.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja swoją Alfe Stelvio już prawie zamawiam i też porównywałem do x4 i28 - na korzyść Alfy
    Spalanie w BMW jest większe, a osiągi mniejsze i ten straszny dźwięk silnika benzynowego!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Więc ja jestem przykładem, jak Alfa skutecznie walczy na rynku z niemiecką konkurencją - i myślę, że takich jak ja będzie więcej.
    i JA, ale życzę sobie żeby ta walka była na jakość, a nie tylko na cenę!

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Wczoraj odebraliśmy swoje białe Stelvio - pierwsze 300km przejechane i pierwsze spostrzeżenia:


    6.
    Przy włączonej funkcji auto-włączania sie hamulca ręcznego - sam się nie zwalnia przy ruszaniu - trochę szkoda.

    Dlaczego szkoda?
    Moim zdaniem ta funkcja działa akurat prawidłowo.

    Zwróć uwagę, że gdy nie masz zapiętych pasów hamulec trzyma. Tzn. gdy mocniej dodasz gazu puści w końcu ale po to jest automatyka hamulca ręcznego aby nie trzeba było go dotykać

  6. #16
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja swoją Alfe Stelvio już prawie zamawiam i też porównywałem do x4 i28 - na korzyść Alfy
    Spalanie w BMW jest większe, a osiągi mniejsze i ten straszny dźwięk silnika benzynowego!

    - - - Updated - - -



    i JA, ale życzę sobie żeby ta walka była na jakość, a nie tylko na cenę!
    No to gratuluję
    Ja co prawda porównywałem z 20i - bo na x4 z tym silnikiem była wtedy promocja, ale fakt, teraz na wszystkie X4 są mega rabaty.
    Jeśli bierzesz pod uwagę First Edition na firmę, to negocjuj - można naprawdę korzystnie kupić.

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Zwróć uwagę, że gdy nie masz zapiętych pasów hamulec trzyma. Tzn. gdy mocniej dodasz gazu puści w końcu ale po to jest automatyka hamulca ręcznego aby nie trzeba było go dotykać
    Acha... sprawdzę dzisiaj, dzięki

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja biorę wersje Executive 280KM, rabat rzeczywiście dosyć dobry około 40K
    Czekam teraz na ofertę leasingu...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    6.
    Przy włączonej funkcji auto-włączania sie hamulca ręcznego - sam się nie zwalnia przy ruszaniu - trochę szkoda.
    Stlevio nie ma jako tako Autoholda, więc pewno zostawili to, by sobie auto trzymało jak dasz lekki gaz szykując się do wjazdu. Inna sprawa, że auto jako takie praktycznie nie potrzebuje AH bo nawet na bardzo stromych wjazdach do galerii po prostu nie zjeżdża. Albo inaczej, można sobie podgazować zamiast Launch control

  9. #19
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Tzn jednak autoholda chyba ma - ale działa nieco inaczej niż te które znamy. Wyczytałem w instrukcji, że jak auto stoi na pochyleniu 5% i więcej to automatycznie ta funkcja się włącza.

    A co do tej funkcji automatycznego ręcznego - już działa bez zarzutu - faktycznie zwalnia ręczny wzorowo, tylko trzeba mieć zapięte pasy

    Jeszcze przy okazji pochwalę funkcję wybierania komend głosowych - jak na razie to najlepsze auto, jakim jeździłem z tymi funkcjami - po prostu działa W BMW nie działa mi ta funkcja, w sumie, to nie wiem czemu...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Tzn jednak autoholda chyba ma - ale działa nieco inaczej niż te które znamy. Wyczytałem w instrukcji, że jak auto stoi na pochyleniu 5% i więcej to automatycznie ta funkcja się włącza.
    To co opisałeś to pewnie hill assist, autohold działa stale jesli go włączyłeś przyciskiem

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory