Strona 49 z 111 PierwszyPierwszy ... 39404142434445464748495051525354555657585999 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #481
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ale Executive możesz zamówić z mniejszym silnikiem niż 280 KM chyba co? Wiec jednak bardziej FE, bo wtedy na 100% masz 280 KM
    (a to nawet więcej mocy i lepsze przyspieszenia, niż niektóre Qadrifoglio, no i przez rok była to najmocniejszy model Alfy w tym modelu, wiec teoretycznie spełniał wymogi Q )
    Poza tym z tego co widzę, to akutalnie nawet Executive nie ma w sprzedaży, więc dyskusja akademicka.
    Można tez zrobić tak jak ja i poprawić błędy Alfy czyli zrobić wersje priv "QV line"
    Ja mam fele 20 Q, czerwony przycisk z Q, zmieniony dyfuzor/osłonę, myślę jeszcze nad lusterkami, więc pozwoliłem dodac sobie taki embelmet, by mieć odniesienie do koniczynki, ale bez udawania wersji Q.
    nie, executive jest tylko z 280hp i nie ma w wersji diesel w przeciwienstwie do giulii "veloce" 2.2d.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Nikt nie mówił, że w naszym Meksyku Europy ta wersja jest, ale owszem Stelvio posiada wersję Veloce. To, że u nas nie ma Giulii Ti to znaczy, że taka wersja nie istnieje?
    na których rynkach? mają jakieś specjalne dyfuzory czy inne zderzaki czy tylko zamiast nazywać się executive nazywają się veloce?

    a poza tym co nas obchodzi co oferują poza Polską? w UK/Irlandii płakali na alfaowner że nie oferują (teraz juz moze sie zmieniła sytuacja) felg 19 koniczynek czy Q4, tez Meksyk?

  2. #482
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie, executive jest tylko z 280hp i nie ma w wersji diesel w przeciwienstwie do giulii "veloce" 2.2d.
    No nie bardzo masz rację, bo są dieselki w executive w dodatku od 150 KM.
    Jak kupowałem FE, to od razu pytałem się o Veloce i wszystkie salony mówiły, że aktualnie FE jest jej najbliższym odpowiednikiem (jeśli idzie o moc, "renomę" itd)
    i na 100% nie pojawi się Veloce, tak długo, jak długo na rynku będzie FE a w zasadzie, to nie wiedzą, kiedy i czy się pojawi.

    Także w PL były te wersje od 150 KM, ale że już nie ma, to sprawdziłem pierwszy lepszy kraj:
    http://carconfigurator.alfaromeo.com/es_ES/stelvio/

    Tak się zastanawiam, czy właśnie lada moment coś nie wejdzie jakaś nowa wersja, bo w PL zostały w konfigu tylko 2 podstawowe wersje (i innych krajach też zmalała liczba wersji).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	exe.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	49.9 KB
ID:	246967  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 19-06-2018 o 20:46

  3. #483
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie wiem na których rynkach, na jakichś filmikach z targów były takie - co zauważyłem i pamiętam to miały aluminiowe wstawki na centralnych nadmuchach i na kierownicy tak jak Giulia Veloce. Nie miały napisu na przednich błotnikach analogicznego do Giulii.
    Może AR miała fazę na nazywanie tak Stelvio 2.0 280HP Q4 + pakiet sport (amelinium) + sportowe siedzenia, ale im się odwidziało - a może nadal tak się nazywa gdzieś.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #484
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Poza tym z tego co widzę, to akutalnie nawet Executive nie ma w sprzedaży, więc dyskusja akademicka.
    Jest jest, na stronie jak zwykle narobili syfu. W PL Executive jest tylko z 280KM.

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Nie wiem na których rynkach, na jakichś filmikach z targów były takie - co zauważyłem i pamiętam to miały aluminiowe wstawki na centralnych nadmuchach i na kierownicy tak jak Giulia Veloce. Nie miały napisu na przednich błotnikach analogicznego do Giulii.
    Może AR miała fazę na nazywanie tak Stelvio 2.0 280HP Q4 + pakiet sport (amelinium) + sportowe siedzenia, ale im się odwidziało - a może nadal tak się nazywa gdzieś.
    A nie mylisz z Black Edition? Zresztą, co nas obchodzą wersje na inne rynki, tutaj chyba rozmawiamy o tym co jest w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez Wichura87 ; 20-06-2018 o 13:07

  5. #485
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie mylę, tamte miały zwykłe pieluchy z tyłu.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #486
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Tak jak mówiłem, Alfa traktuje wersje First Edition jako Veloce (czyli pierwsza po Q z gwarancją mocy i tak nazywa na niektórych rynkach, np: w Turcji:
    https://www.alfaromeo.com.tr/content...ated_march.pdf
    https://www.youtube.com/watch?v=keFEmJyt-7o

    Executive tym odpowiednikim nie jest, bo na wielu rynkach oznacza wersje "biedę" ze 150 KM, która startowo nawet w PL nie miała często nawet:
    - brak 7 cali z przodu, skóra techniczna na kierze, brak poziomowania świateł, brak szyb przyciemnianych, brak navi i 8,8 cala ekranu, minimanle audio, brak alu podkładek, gałka skóra techniczna, brak łopatek, brak bezkluczyka, brak podświetlania .... itd. itd.
    Innymi słowy, mozna mieć Executive bardzo słabo wyposażoną. Choć fakt, można mieć tez wyposażoną lepiej niż FE.
    Ale jeśli mamy FE, to wiemy, że trzyma poziom, a przy Exe nbez sprawdzenia, to nic nie wiemy, a sprowadzne moga miec i 150 KM.

    PS. Wychodzi na to, ze zamiast emblematu QVline, równie dobrze mogłem sobie dodać Veloce, choć co koniczynka, to koniczynka

  7. #487
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Fajny test Stelvio Q by motor:

    https://www.youtube.com/watch?v=-NBf...&feature=share

    Wrzucam tutaj bo temat z testami jest zamknięty.

  8. #488
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja mam proste pytanie. Po co tak mieszać?
    Nie może być Standard, Super, Veloce i Q? Każda z nich w 3 opcjach wyposażenia?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #489
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ale po co 4 wersje, jak może być z 20?
    Stelvio (base), Super, Speciale, Milano Edizione, LUSSO, EXECUTIVE, SPORT EDITION, Nero E., BUSINESS, Veloce, First Evition, Q (QV), QVline

    Natworzą wersji, tyle tylko, że w przypadku Stelvio zapomnieli dodac embelaty i czesto najtańsze diseleki 150 hp, wyglądają drożej dla postronnych (bo mają światła mijania) niż wersje poziomu Veloce-FE, trochę to faktycznie debilne.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 21-06-2018 o 16:38

  10. #490
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    koledzy pytanie , bo nie jestem w temacie alf już , czy włosi szykuja lift Stelvio ? , bo ostatnio widziałem właśnie częściowo zamaskowaną jak leciała na A96 od Lindau w kierunku Memmingen , poznałem że alfa bo tylko zderzaki przód i tył w tym kamuflażu , fotki nie zdążyłem zrobic , za szybko leciała , a ja tylko 85 km/h bo mam blokade na roburze
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory