Strona 22 z 48 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #211
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    swoją drogą to zastanawiam się czy ten samochody w fazie projektu testują "ludzie" i jak te testy wyglądają.
    To jak się rezerwa zachowywała po wyjeździe z fabryki to jakiś absurd. Żadam "człowiek" by tego nie przepuścił.

    Może na papierze wszystko fajnie i testy jednostkowe na zielono ale życie to życie i w praniu wychodzą takie kwiatki.
    Te samochody powinny jeździć na okrągło z ludźmi robiącymi notatki.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    jeszcze brak
    Postów
    89

    Domyślnie

    Nie ma czasu i pieniędzy na to. Jeszcze na początku lat 2000 można było wyczytać w prasie motoryzacyjnej, że dany model przed wprowadzeniem do produkcji zrobił 5 mln km w różnych warunkach. Teraz testują na Nas. Tak samo testy zderzeniowe - kiedyś rozbijali dziesiątki aut, teraz wszystko na komputerze i dopiero ostatnią wersję rozbijają. Kasa kasa kasa. Trzeba też pamiętać, że może nie AR, ale taki Mercedes czy BMW ma tyle wersji/modeli, że jakby każdym mieli jeździć te 2-3 mln km, to połowa załogi nie robiłaby nic innego tylko jeździła po Europie .

    Jak kupiłem nową Octavię w 2015 ze "sportowym zawieszeniem" w wersji z wahaczami z tyłu to okazało się, że nikt nie przewidział w Skodzie/VW, że warto sprawdzić czy sprężyny "sportowe" ładowane do wersji z belką pasują idealnie do wahaczy. Sprawdziłem to ja, kiedy przez 3 miesiące jeździłem ze stukajacym zawieszeniem - jakby ktoś wam walił młotkiem po tylnych kielichach. Na przykładnie mojego auta dopiero sprawdzali co jest nie tak i po 3 miesiącach dostałem 3/4 nowego zawiasu z tyłu

  3. #213
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Stelvio B-tech Montecarlo Blue '18
    Postów
    7

    Domyślnie

    Za jednym zamachem doaktualizowano mi też z kampanii nawrotowej 8238, o której dowiedziałem się dopiero w serwisie. Numerek wcześniejszy od kampanii czujnika paliwa, a nie dostałem informacji o niej. Dziwne...

    Teraz panel faktycznie pokazuje poprawnie zasięg na ~60 litrów. Ciekawe co jeszcze źle działa
    Ostatnio edytowane przez pawlosek ; 26-09-2019 o 13:08

  4. #214
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    8238 to nie czujnik ABS tylko algorytm ACC, ciekawe jakie wrażenia po updacie, bo kilku pisało na forach że ACC robi się tak ostrożny że tęsknią za starym.
    8242 to algorytm estymacji poziomu paliwa, poniekąd związany z czujnikiem.

    Sorry za czepialstwo, ale niech będzie precyzyjniej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #215
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    bo kilku pisało na forach że ACC robi się tak ostrożny że tęsknią za starym.
    Ja szczerze nie zauważyłem żadnej różnicy. To chyba bardziej chodziło o to, że w przy danych warunkach po prostu nie zaczynał hamowania, nie słyszałem by zmieniało się coś w czułości czy wcześniej reakcji. Pytanie czy te osoby rzeczywiście widzą jakąś różnicę czy tak bardziej subiektywnie.

  6. #216
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam, wczoraj byłem w serwisie żeby umówić się na wymianę szybki wyświetlacza 8,8 cala od radia bo cała powierzchnia u mnie jest popękana. Wpisali w zakres usług kampanię 9988. Ktoś wie co to jest? Samochód Giulia Veloce, produkcja styczeń 2018.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #217
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    uzyli sliwa kampania? obecnie fca hest okolo 824x wiec to na prwno nie kampania serwisowa. to raczej jakus kod awarii/uslugi jakuej uzywa sie do rozliczajnia ie z fca albo wewnetrzny kod w ich systemie. zapewne taki dotyczy nie tylko giulii i nie tylko ekranu. tak spekuluje troszke.

    komus na forum tez oblazil wyswietlacz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #218
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Stelvio B-tech Montecarlo Blue '18
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    8238 to nie czujnik ABS tylko algorytm ACC
    Właśnie otworzyłem spis i faktycznie ACC, może facet od obsługi serwisu był już zmęczony i się pomylił Dzięki za sprostowanie

  9. #219
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przesyłam foto. Użyli słowa kampania. Obie kampanie wyswietliły się automatycznie w systemie. Więcej się dowiem podczas serwisu. Nie mam potwierdzonej daty bo zamawiają szybkę.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #220
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zibix Zobacz post
    Przesyłam foto. Użyli słowa kampania. Obie kampanie wyswietliły się automatycznie w systemie. Więcej się dowiem podczas serwisu. Nie mam potwierdzonej daty bo zamawiają szybkę.

    Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
    sama szybke mozna wymienic czy trzeba caly wyswietlacz

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory