Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Temat: [giulia] Sprawdzajcie dokładnie wyposażenie podczas odbioru, FCA nie ogarnia systemów

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Szyby fabrycznie przyciemniane, a folia to kompletnie inna bajka. Choćby w sprawie nagrzewania wnętrza o estetyce czy koszcie nie wspominając. Do oklejania pewnie trzeba boczki drzwi zdejmować, do wymiany wyświetlacza też trochę demontażu, co przy umiejętnościach psucia przez ASO Alfa Romeo to proszenie się o kłopoty później i dziesiątki wizyt na poprawki.
    Jeszcze kwestia tego czy wg VIN jest to wyposażenie co zamówiłeś, czy to faktyczne . Jak to drugie to kłopotu przy odsprzedaży nie będzie, jak pierwsze to ciężko (zaraz domysły o powymieniane szyby, wymienianą deskę).
    Generalnie to powód do odstąpienia od umowy zdaje się i 2x zaliczki. Choć pewnie dealer Alfy ma takie sprawy obcykane i nie będzie to łatwe.

  2. #42
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    aha, wymiana wyswietlacza nie zalatwia calkowicie upgradu, bo duza nawi ma chyba inne mapy do navi z 3D -pewnie one nie pidejda bo nie masz na nie licencji. lipa straszna obnizka duza albo zwroc auto

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    moglem nie odebrać ale czekałem prawie 3 mc 159 sprzedałem miesiąc temu, zona bez auta truje ze jej ciezko wiec mowie szyby jak przyciemnia będzie git , ale później czytam ze fabrycznie to nie sa oklejane tylko szkło przyciemnione i różnica w kosztach znaczna.
    auto odbierałem o 18 wracałem pierwsza jazda w podnieceniu ze nowe i nawet tego wyświetlacza nie zauważyłem dopiero na drugi dzien patrze ze coś to male. w sobotę sprzedawca nie pracował wiec tylko napisał ze sprawdzi to po świętach i zobaczymy czy to on popełnił błąd czy wlosi.
    ten wyświetlacz tak mi nie przeszkadza duży nie ma jakiego większego szalu chyba tylko ze wygląda lepiej , ale płacić za auto ponad 220tys i nie mieć tego co sie chciało to przesada moglem w takim razie brać ze stocku i zapłacić mniej. zobaczymy co powiedzą po świętach. auto jest w leasingu wiec nie wiem jak z obniżka ceny będzie czy jak kto pisal będą chcieli wymienić to sie okaże.
    z drugiej strony medalu auto piekne jazda znakomita 280 kucy robi robote a srodek w czerwonej skorze masakryczny

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    ja brałem celowo z małym wyświetlaczem, bez navi, za to z DAB i Android Auto- na to się nastawiałem - AA do nawigacji (bo jest lepsze) i do Spotify (wyświetla okładki płyt i fajniej wygląda) - na dzień dzisiejszy AA na 8.8" nic nie daje, bo ekran telefonu jest wyświetlany i tak mały, a reszta to logo AA albo co sobie skonfigurujesz na nim. Przy Apply CP jest inaczej, ale ja korzystam z Androidowych telefonów.
    Różnica w cenie do dużego wyświetlacza/navi 3D jest ok 5.5tyś, ja bym egzekwował tą kwotę. Podobnie jeśli chodzi o przyciemniane szyby 1.8tyś. Do tego za pomyłkę np pierwszy serwis gratis albo rozszerzenie gwarancji kupione przez delaera lub FCA (zależy kto nawalił).

    Jeszcze pytanie kto ma te pieniądze dostać - leasing bierzesz do spłaty całkowitej (np 1% na koniec), czy max wykup? W tym drugim przypadku sprawa jest trochę mniej oczywista.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    ja brałem tylko wyświetlacz 8.8" i AA bez pakietu nawigacji i teraz mysle czy nie zostawić jak jest niech tylko dadzą jaki upust bez rozbierania i kombinowania z szybami gorzej zobaczymy co powiedzą po świętach i jak jet z vinem by nie było ze sie rożni z tym co jest.
    Ja tez popełniłem błąd bo jak zamawiałem na początku miałem wyświetlacz 7 cali miedzy zegarami a w umowie nie napiali tego ja niezauwazylem i tak poszlo dopiero po 2 mc patrze na umowe a tego nie ma. mój błąd i musze sie z tym pogodzić jet 3.5" ze niedopatrzylem. ale ten wyświetlacz i szyby to albo sprzedawca albo włosi zawalili jetem ciekaw kto.
    leasing mam 1 % wykupu. w sumie te dwie sprawy to co kolo 2.7tys i moj stres zobaczymy jak to wycenia heheh

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    założyłem że brałeś Navi, bo w czasie gdy ja zamawiałem auto (luty 2018 i wcześniej), w GIulii nie dało się zamówić samego dużego wyświetlacza (bez navi), choć w Stelvio się dało. Pewnie gdyby się dało to bym wziął. Dziś mi nieszczególnie go brakuje, ale coś ostatnio było tu na forum (jakieś fotki) że Google wypuści obsługę skalowania do różnych wyświetlaczy, wtedy fajniej też i AA działa (np Spotify przenosi ikonki obsługi na bok).

    Szyby przyciemnione samemu folią to nie jest też jakiś problem - zrobisz sobie na jaki stopień przyciemnienia chcesz, a jak zrobisz z dobrych folii u kogoś kto potrafi, to nie słyszałem żeby ktokolwiek się skarżył. W GIulietcie mam przyciemnione od roku i jestem zadowolony (choć teraz gdybym przyciemniał to wziąłbym jednak mniejszy stopień przyciemnienia - mam 85%)

    Ja własnie naczytałem się o błędach w systemach zamówień, naoglądałem się błędów, głupot, braków w cenniku i konfiguratorze (teraz jeśli chodzi o cennik jest znacznie lepiej), stąd powiedziałem dealerowi że chcę z nim wsyzstko sprawdzić po 3 razy zanim złoży zamówienie - stąd też widziałem potem ich system wewnętrzny.

    Były tez wątpliwości bo cennik w tamtym czasie pokazywał dopłatę chyba 500zł do listew progowych z alu wstawką dla Veloce, a system zamówień ani zestawienie w PDF nie miało tej opcji do wyboru (a też nie wymieniało jako opcję standardową) - byłem dogadany z dealerem że jak przyjdzie z plastikową (jak w standardowej Giulia/Business) to od razu mi zamówi odpłatnie właściwe listwy progowe - przyszło auto jednak z właściwymi.

    Felgi jak zamawiałem (srebrne 19" koniczynki) to nie wiadomo było czy są z tyłem szerokim czy nie - wg ePera wydedukowałem że tył jest szeroki i to mi pasowało, i tak przyszło.

    Niestety bardzo ułomne te ich systemy, do tego widać błąd ludzki też jest powszechny.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #47
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    ja miałem tylko jeden przykaz od zony by pokrywa bagażnika otwierała sie machnięciem nogi i tego nie było w cenniku ale można było zamówić i tego sie balem ze moze nie byc, ale jest ok .

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja brałem celowo z małym wyświetlaczem, bez navi, za to z DAB i Android Auto- na to się nastawiałem - AA do nawigacji (bo jest lepsze) i do Spotify (wyświetla okładki płyt i fajniej wygląda).
    Przy odtwarzaniu muzyki z USB też wyświetla okładki płyt.
    Rozumiem wybór, mam sporo kupionej muzyki ale zaczynam się powoli zastanawiać nad jakimś abonamentem bo coraz mniej płyt pojawia się w sklepach.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    nie korzystam z USB, tylko Spotify, a przez BT jest tylko tytuł/wykonawca.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kfiatek1985 Zobacz post
    ja miałem tylko jeden przykaz od zony by pokrywa bagażnika otwierała sie machnięciem nogi i tego nie było w cenniku ale można było zamówić i tego sie balem ze moze nie byc, ale jest ok .
    rozumiem że wziąłeś Stelvio - w sumie nie napisałeś chyba a machnięcia nogą do otwarcia bagażnika w GIulii chyba nie ma? To też by wyjaśniało sprawę wyświetlacza 8.8" bez navi którego w GIulii nie dało się zamówić. Od 9 miesięcy nie śledzę zbytnio nowych opcji więc tez nie jestem juz tak na bierząco (tzn wiem że jest Veloce Ti i wiem że jest opcja podgrzewanej tylnej kanapy której nie było w czasie gdy ja zamawiałem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie korzystam z USB, tylko Spotify, a przez BT jest tylko tytuł/wykonawca.

    - - - Updated - - -


    rozumiem że wziąłeś Stelvio - w sumie nie napisałeś chyba a machnięcia nogą do otwarcia bagażnika w GIulii chyba nie ma? To też by wyjaśniało sprawę wyświetlacza 8.8" bez navi którego w GIulii nie dało się zamówić. Od 9 miesięcy nie śledzę zbytnio nowych opcji więc tez nie jestem juz tak na bierząco (tzn wiem że jest Veloce Ti i wiem że jest opcja podgrzewanej tylnej kanapy której nie było w czasie gdy ja zamawiałem)
    tak stelvio gdyby nie to dwie pomyłki auto narazie idealne

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Opcja "wyposażenie dla zimnych krajów" - ktoś wie co to dokładnie zawiera
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 17:27
  3. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  4. Alfadiag Poznan i okolice. Ktoś kto ogarnia?
    Utworzone przez PietereQ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 00:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory