Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: [giulia] Sprawdzajcie dokładnie wyposażenie podczas odbioru, FCA nie ogarnia systemów

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    ...
    Generalnie to powód do odstąpienia od umowy zdaje się i 2x zaliczki. Choć pewnie dealer Alfy ma takie sprawy obcykane i nie będzie to łatwe.
    Jeżeli normalnie jest samochód kupiony na osobę fizyczną (konsument), i w zamówieniu wyraźnie zapisana wersja i ew. dodatkowe wyposażenie - jak najbardziej można ścigać sprzedawcę, i nie ma bata, żeby nie oddał z nawiązką za pomyłkę (zwrot auta przez takie pierdoły nie przejdzie).
    Jeżeli, tak jak 90% przypadków u nas, auto "wzięte" na "byznesmena" żeby koszty były - co najwyżej figa z makiem od dilera się należy, i to po kilkuletnim procesie sądowym - chyba, że po dobroci sprzedawca się zgodzi na jakieś racjonalne rozwiązanie. Regulacje prawnę są zupełnie inne dla sprzedaży konsumenckiej lub na potrzeby DG.
    Swojądrogą - zawsze mnie bawią ludzie, którzy nie mają pojęcia o kontekście prawnym w jakim funkcjoinują, ale co-nieco gdzieś zasłyszeli i rzucają mądrymi uniwersalnymi poradami...

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Jeżeli normalnie jest samochód kupiony na osobę fizyczną (konsument), i w zamówieniu wyraźnie zapisana wersja i ew. dodatkowe wyposażenie - jak najbardziej można ścigać sprzedawcę, i nie ma bata, żeby nie oddał z nawiązką za pomyłkę (zwrot auta przez takie pierdoły nie przejdzie).
    Jeżeli, tak jak 90% przypadków u nas, auto "wzięte" na "byznesmena" żeby koszty były - co najwyżej figa z makiem od dilera się należy, i to po kilkuletnim procesie sądowym - chyba, że po dobroci sprzedawca się zgodzi na jakieś racjonalne rozwiązanie. Regulacje prawnę są zupełnie inne dla sprzedaży konsumenckiej lub na potrzeby DG.
    Swojądrogą - zawsze mnie bawią ludzie, którzy nie mają pojęcia o kontekście prawnym w jakim funkcjoinują, ale co-nieco gdzieś zasłyszeli i rzucają mądrymi uniwersalnymi poradami...
    Ja brałem w leasingu.
    No a jeśli błąd był popełniony we Włoszech a nie przez dilera??

  3. #53
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    myślę że niezależnie przez kogo był błąd popełniony, w jakiś sposób muszą Ci to zrekompensować i pewnie tak zrobią - przecież nikt nie będzie szedł w jakieś spory sądowe i szarpał. myślę że powinna być albo równowartość opcji zwrócona (pytanie jak tu komplikuję sprawę to że to leasingodawca jest właścicielem - może korekta faktury na nich a oni skorygują Ci umowę leasingu - tylko upewnij się że nie pobiorą Ci jakiejś opłaty typu 1% wartości przedmiotu czy pozostałej kwoty za aneks), albo serwis da Ci jakieś usługi/gratisy od siebie (przeglądy za free, rozszerzenie gwrancji czy jakieś akcesoria albo np opony zimowe). zdziwiłbym się gdyby nie była to sprawa do rozwiązania polubownie i bez problemu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    To ja może opowiem swoją historię. Zamówiłem veloce na turbinach 18 i kupiłem sobie koniczynki 19 zeby mieć 2 komplety. Auto odbierał ze mną oplacony rzeczoznawca on sprawdzał samochód ja podpisywałem papiery. Koła po sprawdzeniu zostały wymienione na moje 19, a koła na których przyjechał samochód z fabryki zapakowane do bagażnika 2 samochodu. Po 2 miesiącach oglądałem zdjęcia z odbioru i zauważyłem że auto nie jest na turbinach tylko na 17". Okazało się że pakiet veloce w konfiguratorze nie zaznacza pakietowych felg tylko trzeba je osobno wybrać i dealer popełnił błąd (na zamówieniu było dobrze). Dali mi opcje dopłata i zostawienie felg 17 lub wymiana na prawidłowe. Wybrałem 2 opcję. Czekałem na nie prawie 2 miesiące, następnie przyszły prawidłowe turbiny 18" ale 9" szerokości. Po tym FCA umyło ręce i powiedziało że dostarczyło koła. Po kolejnych rozmowach z dealerem powiedzieli że dostanę potwierdzenie pisemne że mogę jeździć na takich kołach z przodu (nawet q ma tylko 8,5) i duży rabat na opony, bo komplet kosztuje 8k vs 3,2k na 8". Oczywiście olali mnie i po 3 tyg poszedłem do prawnika i on wystosował pismo. Następnego dnia czekały na mnie prawidłowe koła. Także da się ale trzeba mieć zaparcie. Tylko czy to przystoi marce "premium"

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Zgłosili się z salonu przyznali mi racje niby włosi popełnili błąd w którymś momencie ale to nie ważne wyświetlacza nie wymienia szyby przyciemnia na swój koszt z gwarancja ze jak by się co działo to przyciemnia jeszcze raz. i mam 4.5tys na usługi mi dali typu komplet felg lub coś w ten deseń . chyba nie będę robił problemu i sie zgodzę jak myślicie??

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    mysle ze fair propozycja. przegladow czy rozszerzenia gwarancji tez dotyczy ta kwota? mozesz ja wykorzystac na raty albo bezterminowo?

  7. #57
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    145/159/Gulietta/Stelvio
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Najprostszym, ogólnie dostępnym jest EPER.
    Jakis link do dzialajacego EPER'a? Link na AH niestety nie znajduje VINu od mojej Stelvio..
    Ostatnio edytowane przez dwilk ; 27-12-2018 o 14:00

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Maja jakieś pakiety przeglądów i pakiety gwarancji jutro wyślę mi szczegóły. I tak jak pisałeś maja tych programów tyle że gdzieś popełnili blad

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwilk Zobacz post
    Jakis link do dzialajacego EPER'a? Link na AH niestety nie znajduje VINu od mojej Stelvio..
    z fiatklub jest bardzo stary, najnowszy w sieci to ten tu http://keyeper.pekidi.com/navi?FORCE...&SBMK=R&MAKE=R, niestety baza kończy się gdzieś w 2017r więc po VIN możesz nie znaleźć swojego auta. można jednak sprawdzić pewne sprawy ogólnie po numerach opcji
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    strzegom
    Auto
    alfa romeo stelvio
    Postów
    68

    Domyślnie

    Witam więc dostałem oficjalnie 4 lata przeglądów do 60tys km ,dywaniki gumowe i mam przyciemnić sobie szyby gdzie będę chciał na ich koszt.

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. [Giulia] Opcja "wyposażenie dla zimnych krajów" - ktoś wie co to dokładnie zawiera
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 17:27
  3. Wyłączenie systemów kontroli
    Utworzone przez zip.pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 15:11
  4. Alfadiag Poznan i okolice. Ktoś kto ogarnia?
    Utworzone przez PietereQ w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 00:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory