Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Porady przy zakupie AR159 1.9(150 km)/2.4 JTDm (200 - 210 km)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie Porady przy zakupie AR159 1.9(150 km)/2.4 JTDm (200 - 210 km)

    Witam serdecznie,
    Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post, dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość. Prawdopodobnie poruszam temat, który był już poruszany kilkukrotnie, jednak nie byłem w stanie przebić się przez wszystkie posty do interesujących mnie informacji. Niektóre wątki mają od kilkuset do kilku tysięcy odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć taki temat ponownie aby otrzymać odpowiedź na kilka pytań. Od kilku miesięcy szukam AR159 w dieslu. Nie brałem pod uwagę silników benzynowych z uwagi na ich reputację oraz dostępność na rynku wtórnym. Oglądałem kilka aut jednak zawsze było coś nie tak, co nie pozwalało mi podjąć decyzji. Oglądałem auta w przedziale 15 - 25 tys. złotych i nierzadko zdarzały się sytuacje, że te droższe modele (przy podobnym wyposażeniu i roczniku) były dużo bardziej wyeksploatowane, dlatego przestałem korzystać z reguły, że im droższy tym lepszy (jeśli w ogóle taka reguła istnieje) i auta, które mnie interesują oceniam sam. Chciałbym Was prosić, drodzy forumowicze o kilka odpowiedzi/rad.

    Teraz pytania

    1. Czy powinienem omijać wszelki autohandel szerokim łukiem ? Być może jest tutaj ktoś kto posiada AR kupioną w Polsce, a sprowadzaną z Niemiec i jest zadowolony? (chodzi mi oczywiście o to, że nie sprowadzał sam) Jest to szczególnie ważne pytanie, ponieważ spotkałem się z ofertami bardzo zawyżonymi (sam sprzedający to mówił), które były argumentowane "bo kupiona w Polskim salonie, więc jest pewna". Ceny potrafiły być 5-8 tys wyższe.
    2. Czy to prawda, że AR159 210 km jest pozbawiona DPF ? Jeżeli tak to od którego rocznika ?
    3. Czy to prawda, że w samochodzie wyposażonym w DPF jest czujni informujący o tym, że wymagana jest regeneracja tego osprzętu i możemy to wykonać w prosty sposób, a mianowicie przegonić porządnie auto na trasie przez kilka - kilkanaście minut ?
    4. Czy wersja AR159 210 km jest wersją poliftingową, jeżeli tak, to od którego roku i co się zmieniło ? Chodzi mi tylko o zmiany mechaniczne/silnika.
    5. Czy wersja AR159 150 km przeszła lift w 2006 roku (zmiany mechaniczne/silnika) ? Wiem, że w 2007 był lift tylko wizualny.
    6. Spotkałem się z informacją, że zdarzały się sytuacje, że auto było przedstawiane jako 210 km, a tak naprawdę była zamontowana turbina (lub jej części) od wersji 200 km, która nie wytrzymywała. Jak to sprawdzić ?
    7. Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając auto u sprzedawcy, o co zapytać, gdzie spojrzeć ?
    8. Może ktoś zna kogoś lub sam jest posiadaczem takiego modelu i chciałby sprzedać ? (proszę o odpowiedzi na priv jeżeli będą takie osoby)

    Jeżeli ktoś będzie chciał się podzielić szczególnymi uwagami lub ogólnie wspomóc radą dotyczącą tego modelu to będę wdzięczny.
    Te kilka pytań na tą chwile nurtuje mnie najbardziej pewnie pojawią się kolejne..
    Jeżeli post się "przyjmie" to mogę podesłać kilka aktualnych aukcji do oceny.
    Ostatnio edytowane przez LegenGod ; 13-11-2017 o 23:05

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Tak, widziałem. Znalazłem tam kilka przydatnych informacji. Niektóre interesujące mnie wątki mają po kilkaset stron postów Nie jestem w stanie się przez to przebić a w tym tygodniu jeszcze chciałem oglądać pewną AR dlatego napisałem czego dokładnie chciałbym się dowiedzieć. Może jeszcze ktoś mi odpisze

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    1. Temat złożony i dużo zależy od konkretnego egzemplarza.
    2. Wszystkie 159 w dieselu były seryjnie wyposażone w DPF, przynajmniej na rynek Europejski.
    3. Dostałeś odpowiedź w innym temacie.
    4. Wersja 210 KM była łączona z napędem Q4, a po lifcie w 2007 roku także bodajże z pakietem TI, ale tu sobie uciąć ręki nie dam. Nie wiem jak było po lifcie, czy można było sobie do każdej zamówić mocniejszą wersję.
    5. Lift był pod koniec 2007 roku. Kolektor dolotowy możliwe, że zmienili trochę wcześniej, ale klapy w starym, czy nowym należy wywalić.
    6. Wersje 210 KM vs. 200 KM różniły się turbiną, pompą CR i wtryskami. W trwałości tych jednostek raczej nie ma większych różnic. Wersja 210 KM wcześniej osiąga maksymalny moment obrotowy.
    7. Jak w każdym używanym samochodzie - na wszystko.

    Odnośnie czytania tematów, które mają kilkaset stron - z reguły wystarczy przeczytań kilka pierwszych + ewentualnie kilka ostatnich stron, żeby się wszystkiego dowiedzieć.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    1. Temat złożony i dużo zależy od konkretnego egzemplarza.
    2. Wszystkie 159 w dieselu były seryjnie wyposażone w DPF, przynajmniej na rynek Europejski.
    3. Dostałeś odpowiedź w innym temacie.
    4. Wersja 210 KM była łączona z napędem Q4, a po lifcie w 2007 roku także bodajże z pakietem TI, ale tu sobie uciąć ręki nie dam. Nie wiem jak było po lifcie, czy można było sobie do każdej zamówić mocniejszą wersję.
    5. Lift był pod koniec 2007 roku. Kolektor dolotowy możliwe, że zmienili trochę wcześniej, ale klapy w starym, czy nowym należy wywalić.
    6. Wersje 210 KM vs. 200 KM różniły się turbiną, pompą CR i wtryskami. W trwałości tych jednostek raczej nie ma większych różnic. Wersja 210 KM wcześniej osiąga maksymalny moment obrotowy.
    7. Jak w każdym używanym samochodzie - na wszystko.

    Odnośnie czytania tematów, które mają kilkaset stron - z reguły wystarczy przeczytań kilka pierwszych + ewentualnie kilka ostatnich stron, żeby się wszystkiego dowiedzieć.
    Ok, bede to miał na uwadze

Podobne wątki

  1. [159] Pomoc przy zakupie AR159 / Brera
    Utworzone przez bumer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18141
    Ostatni post / autor: 01-04-2024, 18:00
  2. Potrzebuje porady przy zakupie AR 159 Q4
    Utworzone przez janwar w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 11:10
  3. [159] Porady przy zakupie
    Utworzone przez jjokocha w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 19:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory