Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: ET - zmiana na wieksze i dystans

  1. #1
    michu
    Gość

    Domyślnie ET - zmiana na wieksze i dystans

    Witam
    problem mam taki
    oryginalna felga 7,5 '17 ET42
    zamiennik felgi 8,5 '19 ET45
    pytanie jest takie - jaki dystans zastosowac aby sie kulalo?
    Ja to widze tak - ET zmienia mi sie o 3mm czyli dystans powinien byc 3mm aby bylo jak fabryka kaze,tyle ze felga zmienia sie na wieksza o 254mm i jak to sie ma do reszty jeszcze ne wykumalem.Moze ktos zna jakis wzor ktory to policzy.
    Druga kwestia - zwiekszenie rozstawu,ale to dopiero po sprawdzeniu ile miejsca zostanie w nadkolach,zwiekszenie max 10mm na strone.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Proponowałbym Ci najpierw zamontować te nowe felgi i wówczas zobaczysz na jakie tuleje dystansowe będziesz mógł sobie pozwolić i zależy to też od rozmiaru opon - żeby Cie nie obcierały o ranty nadkoli ale myślę, że wielkiego pola do popisu miał nie będziesz, tzn. dystans nie szerszy niż 5mm.
    Takie jest moje zdanie. Przerabiam ten temat obecnie, tyle, że w 156.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    2cale na feldze to duzo bo jednak ok 5cm kwestia taka jakie chcesz zalozyc jeszcze opony? cos w profilu 40?45? (45 mam i trzeba uwazac jak sie jedzie)
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    2cale na feldze to duzo bo jednak ok 5cm kwestia taka jakie chcesz zalozyc jeszcze opony? cos w profilu 40?45? (45 mam i trzeba uwazac jak sie jedzie)
    Dokładnie, więc biorąc pod uwagę nowe ET rant felgi zbliży się do obrysu samochodu o jakieś 2,6cm, a to bardzo dużo, więc nie wiem czy w ogóle jakiś dystans jeszcze wchodzi w grę.
    Natomiast przy tym rozmiarze felgi do 166 profilu 45 z pewnością nie założysz. Co najwyżej 40. 19" to już potężna felga nawet jak na gabaryty 166.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    michu
    Gość

    Domyślnie

    oponki beda w rozmiarze 235/35/19 , wiekszy profil odpada ze wzgledu na srednice.
    felge przymierzalem bez oponki narazie i wzgledem oryginalu jest jakies 3-5mm blizej mcphersona,tak samo wzgledem zacisku.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    średnica koła wyjdzie Ci na tej oponie 647.1mm czyli w sumie tragedii nie ma ale jestem prawie w 100% pewien ze po roku, góra dwóch felgi będą do prostowania/wymiany. NA tej oponie jeździć będzie Ci ciężko - praktycznie zero komfortu

    www.opony.com.pl | Zamienniki opon. Zmiana rozmiarów. Kalkulator
    PS tu masz kalkulator opon - mniej więcej możesz sobie sprawdzić na co się można porwać
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał michu Zobacz post
    Witam
    problem mam taki
    oryginalna felga 7,5 '17 ET42
    zamiennik felgi 8,5 '19 ET45
    pytanie jest takie - jaki dystans zastosowac aby sie kulalo?
    Ja to widze tak - ET zmienia mi sie o 3mm czyli dystans powinien byc 3mm aby bylo jak fabryka kaze,tyle ze felga zmienia sie na wieksza o 254mm i jak to sie ma do reszty jeszcze ne wykumalem.Moze ktos zna jakis wzor ktory to policzy.
    Druga kwestia - zwiekszenie rozstawu,ale to dopiero po sprawdzeniu ile miejsca zostanie w nadkolach,zwiekszenie max 10mm na strone.
    Trochę inaczej to wygląda niż sobie pokombinowałeś ale dobrze, że wziąłeś to pod uwagę . ET ( z j. niem. Einpresstiefe- czyli "glębokość osadzenia") to odległość środka geometrycznego felgi od miejsca jej osadzenia.
    Więc jeśli felga ma 8,5 cala (21,6 cm) to ET 45 oznacza, że mocowanie felgi jest odsunięte o 45 mm na zewnątrz od środka tej felgi. Skoro środek przypada na mniej więcej 108 mm( 216 mm dzielone na 2), to wówczas 108 mm minus 45 mm daje Ci 63 mm odległości osadzenia od zewnętrznego rantu felgi albo jak wolisz 153 mm od wewnętrznego. Analogicznie felga 17' mająca 7,5 cala miała szerokość 19,05 cm i osadzenie 95 mm - 42 mm = 53 mm odległości od zewnątrz itd... Proste, nieprawdaż?
    Poza tym musisz jeszcze wziąć pod uwagę szerokość opony, wysokość itd. Z tego co jednak sprawdzałem to 166 nie miała dopuszczenia na felgę 19 calową (przynajmniej w RFN) i montaż takowych mógł się odbyć tylko po przeróbkach nadkoli i odpowiednim wpisie w dowodzie niemieckim. Wątpię zatem żebyś te felgi bez problemu zmieścił w nadkola i mógł normalnie użytkować, ale najlepiej będzie to sprawdzić metodą organoleptyczną zakładając te 19tki na auto.

    Powodzenia życzę.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-06-2009 o 21:11

  8. #8
    michu
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki Belfer27
    szczerze mowiac z piec razy to czytalem zanim poszedlem Twoim tokiem myslenia.
    po wszystkim dystans wyszedl mi 16mm przy zachowaniu oryginalnej odleglosci od mcphersona,troche duzo.Fela odejdzie na zewnatrz 26mm.Czekam na oponki i bede sprawdzac na autku,zobaczymy...

  9. #9
    gofer156
    Gość

    Domyślnie

    Polecam drogie pany firme z Krakowa jesli chodzi o dystanse.
    Mam kilka latek juz w swojej drugiej niuni i jest nadal o.k.
    http://www.ring-tuning.pl/

  10. #10
    michu
    Gość

    Domyślnie

    witam ponownie
    po wielu bolach w koncu mam alu na autku
    tak to wyglada


Podobne wątki

  1. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  2. Pytanie o dystans w tylnych kołach
    Utworzone przez llacoste w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 20:59
  3. Dystans do serwisu reset
    Utworzone przez marekshino w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 18:26
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 09:17
  5. Jaki dystans zanim się rozgrzeje
    Utworzone przez minciu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2009, 10:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory