Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Czy warto kupić? Proszę o pomoc!

  1. #1
    Hormon
    Gość

    Domyślnie Czy warto kupić? Proszę o pomoc!

    Witam!

    Postanowiłem sam wziąć sprawę w swoje ręce i poszukać Alfy dla siebie. Zacząłem od najpopularniejszego Allegro i Otomoto. Zainteresowało mnie kilka ofert ale jako, że jestem niedoświadczony w tym temacie i będzie to moja pierwsza Alfa proszę Was o pomoc i opinie odnośnie znalezionych autek. Po fotkach pewnie nie wiele można wywnioskować, ale może ktoś z Was oglądał osobiście lub ma możliwość oglądnąć te maszyny. Liczy się każda opinia...

    1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8940686
    2. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7972135
    3. http://moto.allegro.pl/item662672501...td_grafit.html
    4. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8178382
    5. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9027795

    Swoje wypowiedzi na temat konkretnej aukcji proszę ponumerować tym samym nr co aukcja żebym wiedział do którego autka dana opinia.

    Z góry dziękuję za pomoc...

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    1 - bardzo ładna
    2 - bita z przodu
    3 - ładna chociaż chyba puknięta z tylu (dobry silnik tzn jtd chociaz lepszy jest 2.4)
    4 - ładna (szkoda ze nie 2.4)
    5 - nic nie widac ;/
    Ogólnie rzecz biorąc dlaczego 1.9? 2.4 to chyba najlepszy silnik diesla w alfach
    Niech jeszcze inni się wypowiedzą
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    A więc tak, co do silnika to jak 1.9 to teraz bym brał 16V ze względu na osiągi, poza tym myślę że do 156 lepiej pasuje 1.9 16v niż np zwykły 2.4
    Co do ofert jakie podałeś np. nr4 jest fajna i ma dobry motor ale słabe wyposażenie.
    A nr. 5 chyba najciekawsza choć słabo widać, ale ma ładną skórę i silnik.
    Pierwsze dwie bym jednak ominął ze względu na silnik 8v z czasem pewnie będziesz chciał coś mocniejszego tak jak ja, więc lepiej od razu szukaj auta które ci w 100% przypasuje. Pozdrawiam!

  4. #4
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    aniol_jojo dziękuję za wypowiedź w moim temacie. Ogólnie tez podoba mi się nr 1 i 4 z przewagą na 4 za kolor (czarny to moje marzenie) i silnik M-Jet 1 z kolei ma troszkę lepsze wyposażenie. Co do silnika to po pierwsze tańsze koszty utrzymania (ewentualna akcyza, ubezpieczenie, ponoć troszkę tańsze części od 2,4 w razie ewentualnej naprawy (odpukać)), po drugie myślę że 115KM mi wystarczy, a M-Jet 150KM to już na pewno Jeżdżę w 90% miasto/cykl mieszany, sam lub 2 osoby, w trasę raz na jakiś czas na urlop Ale gdyby trafiła się jakaś perełka 2,4 to nie wykluczam

    Proszę o kolejne opinie w tym temacie (może ktoś oglądał nr 1 lub 4)??

    Pozdrawiam


    Daniel156SW jakby się udało znaleźć coś ciekawego to też oczywiście wolałbym 1,9 16V. Czyli drugi pozytywny głos na nr 4 Trochę biedne wyposażenie ale musze się skontaktować z właścicielem to o wszystko popytam.
    Ostatnio edytowane przez Hormon ; 25-06-2009 o 18:48

  5. #5
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Nr 4 bym olał, cena całkiem wysoka a nawet świateł przeciwmgielnych nie ma.. no i ta kierownica, nie ma to jak skórzana naprawdę genialna na długie podróże. Jeżeli ci nie przeszkadza silnik 8v to nawet sie nie zastanawiaj, mój ma już 235 000 tysięcy i chodzi jak nowy, nie bierze oleju itp. a osiągi też całkiem fajne, przy średniej prędkości na trasie 155km/h czyli musisz ciąć 180-200 jak tylko idzie bierze około 8-8,5 litra

  6. #6
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    Widzę, że kolega ma ten sam problem co ja Dodam, że szukam 156 po FL od ponad 3 m-cy i nie mogę nic znaleźć Dysponuję gotówką w wysokości około 38 tyś i jakoś nic mi to nie daje tak szczerze.

    Marzy mi się silnik 2.4 JTD o czarny kolor nadwodzia, ale jeśli znajdzie się 150-konny 1.9 JTD to też nie pogardzę. Niestety jak na razie nie ma żadnych ciekawych ofert, a przeglądam je codziennie po kilkanaście razy...

  7. #7
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Paweł24 więc jest nas dwóch... Szukamy ten sam model, ten sam kolor, tylko mi wystarczy 1,9

    Musimy być cierpliwi, w końcu zostało powiedziane "szukajcie a znajdziecie"

  8. #8
    Paweł24
    Gość

    Domyślnie

    W Superalfa.pl maja czarna 156 z 2005r. w przygotowaniu, z jasnym wnetrzem, ale znajac zycie to bedzie po okolo 50 tysiecy. To nic, ze polowa samochodow stoi im po kilka miesiecy i ze za te pieniadze chodza juz 159-tki

  9. #9
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Widziałem to ogłoszenie i też czekam na tą Alfę, ale podejrzewam, że cena będzie kosmiczna tak jak mówisz Chociaż wyposażenie, lakier i silnik świetny, ale takiej kasy nie ma szans żebym zapłacił...

  10. #10
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Wy szukacie czarnej a ja np. czerwonej to dopiero kaplica... Czasami dwie sztuki na całe Niemcy i nie ciekawe..

Podobne wątki

  1. Prośba o pomoc.Kupić czy nie kupić?
    Utworzone przez miras77 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 12:37
  2. chcę kupić 166 proszę o pomoc Wieliczka okolice
    Utworzone przez damian290 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 12:21
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory