Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: przerobienie foteli manualnych na elektryczne

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Czyli można to zrobić bez angażowania tapicera. Dzięki Sawek za wyczerpującą odpowiedź pzdr
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 26-01-2018 o 09:28
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Z pewnością łatwiejsze będzie przełożenie tapicerki niż uaktywnienie elektrycznych foteli w Twojej Alfie. Przerabiałem ten temat, a konkretnie chodzi o przekładkę foteli elektrycznych z pamięcią w miejsce manualnych. Nie jest to proste, trzeba robić wiązki itp. Mnie ogarniał to naprawdę dobry elektryk. Może być łatwiej jeśli wraz z fotelami kupisz odpowiedni moduł, ale i tak będzie rzeźba.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ja też przerabiałem ten temat. Dołożyliśmy chyba jeden przekaźnik, bezpiecznik i wiązkę. O jakim module mówisz, może coś pominąłem?
    Po za tym od razu przerobiłem fotele ze sterowaniem/pamięcią z UK na EU

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    jeśli są chęci wszystko idzie ogarnąć dzisiaj kończyłem malowanie skórzanego boczka bo miał dwie dziurki więc szpachla (skóra w płynie) i kolorek i jak nowka A jutro montaż siedzeń 4 dni temu założyłem lusterka elektryczne z pamięcią więc zobaczymy jak wszystko będzie razem działać zastanawia mnie jeden fakt co do lusterek bo są z pamięcią A nie ma opcji aby coś smarować bo miałem je rozebrany w drobny mak i wszystko łącznie z silniczkiem są nasmarowane A mimo to lusterko kierowcy składa się do końca ale rozkłada się do połowy A zno w od pasażera strony składa się do połowy A rozkłada całe i muszę się dość zabawić aby wkoncu sie udało aby miały dobra pozycję !! może jakieś macie pomysły ja mam nadzieję że jutro jak dołoże fotele to wszystko wróci do normy ale bardzo słabo w to wierzę

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Ja też przerabiałem ten temat. Dołożyliśmy chyba jeden przekaźnik, bezpiecznik i wiązkę. O jakim module mówisz, może coś pominąłem?
    Ciężko mi się precyzyjnie odnieść, tym bardziej, że to było chyba trzy lata temu.
    W każdym bądź razie dostarczyłem elektromechanikowi komplet foteli wraz z wtyczkami oraz moją Alfę.
    Jak rozeznał temat, to powiedział, że żeby to wszystko hulało jak trzeba to brakuje jeszcze modułu, który umieszczony powinien być chyba gdzieś w okolicach skrzynki bezpieczników pod kierownicą.
    Ja tego modułu nie miałem, dlatego on wszystko od początku do końca zrobił od nowa, tzn wiązki, przekaźniki, czujniki przeciążenia (żeby nie popalić instalacji) itp. Nie zrobiliśmy tylko pamięci fotela kierowcy, ale to dla mnie nie było istotne.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Mały wiem że Dawidowi robiłeś tą przeróbkę, a mam u siebie angole i tak się męczę już chyb rok.Nie mam daleko może byś chciał zarobić bo sam tego nie ogarnę jest w tych panelach sterowania od foteli trochę elektroniki. reszta to pikuś ,

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Dla tych co tak ochoczo chcą przekładać, powiem tylko, że na elektryku siedzi się wyżej niż na normalnych. Bierzcie to pod uwagę.
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    [MENTION=31457]sAweK[/MENTION], skoro wspominasz o lusterkach to zrobię mały OT, ale ni odpisuj tu więcej żeby nie śmiecić. pryskasz smarem po tej sprezynie na osi skladania (szczegolnie od strony przedniej po zdjeciu oslony lusterka) a potem ręcznie lusterko skladasz do tylu i do przodu kilkanascie razy(tak- nie boj sie nic sie nie zlamie-to takie zabezpieczenie gdyby ktos zahaczyl lusterkiem) po takim zabiegu musi dzialac idealnie. piszę, bo rozumiem że Ci haczy i nie za każdym razem dobrze się rozkłada. no chyba że masz inny problem - któreś lusterko od anglika - wtedy zostawia się te elementy ori w drzwiach a przekłada tylko resztę - tu szukaj wpisów kolegi [MENTION=8234]khropek[/MENTION], jest wątek gdzie przypuszczalnie opisywał co i jak
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-01-2018 o 21:32

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=31457]sAweK[/MENTION], skoro wspominasz o lusterkach to zrobię mały OT, ale ni odpisuj tu więcej żeby nie śmiecić. pryskasz smarem po tej sprezynie na osi skladania (szczegolnie od strony przedniej po zdjeciu oslony lusterka) a potem ręcznie lusterko skladasz do tylu i do przodu kilkanascie razy(tak- nie boj sie nic sie nie zlamie-to takie zabezpieczenie gdyby ktos zahaczyl lusterkiem) po takim zabiegu musi dzialac idealnie. piszę, bo rozumiem że Ci haczy i nie za każdym razem dobrze się rozkłada. no chyba że masz inny problem - któreś lusterko od anglika - wtedy zostawia się te elementy ori w drzwiach a przekłada tylko resztę - tu szukaj wpisów kolegi [MENTION=8234]khropek[/MENTION], jest wątek gdzie przypuszczalnie opisywał co i jak
    nie nie kolego nie o to chodzi dla tego w tym temacie wspomniałem bo lusterka są z pamięcią fakt faktem od anglika ale są przerobione na nasze zanim je przerobiłem to wszystko co możliwe jest nasmarowane nawet sam silniczek w środku A mimo wszystko tak się dzieje A nie inaczej dzisiaj pójdę sprawdzić jak to lata z fotelami bo wczoraj zamontowalem i wracając do tematu foteli tu pytanie do was czy ktoś przerabiał zaczepy tylnego oparcia od sw do sedana bo dzisiaj montowalem i wszystko ok tylko musiałem wykręcić języki zapięcia bo nie mogłem złożyć siedzeń do końca i teraz są nie zabezpieczone czy ktoś już to przerabiał ?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    mimo ze upłynęło troszkę czasu to fakt nie równo składających się lusterka jak i rozkładanie w różnych pozycjach naciskanie na przycisk wielokrotnie aby wkoncu się udało więc napisze jakie było u mnie rozwiązanie - za dni miałem się zabrać za lusterko ponieważ juz w innych tematach pisali aby kupić K2 i psikac itd. u mnie nie dawało to efektu więc miałem w planach znów wszystko rozebrać ale od w tamtym tygodniu 9 miesięczny akumulator zaczął dawać się we znaki i w piątek całkowicie zdechł więc wymieniłem na nowy - i tu rozwiązał się moje problemy teraz za każdym razem składają się jak i rozkładają do końca pozdrawiam.

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    do usunięcia - za dużo kart naotwierałem i odpisałem myśląc że piszę w wątku o problemach z lusterkami w GIulii jaki teraz przerabiam w nowym aucie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-06-2018 o 23:14
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  3. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  4. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40
  5. [146] Wymiana lusterek manualnych na elektryczne z podgrzewaniem
    Utworzone przez rafal91 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 09:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory