Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Napęd na ośkę i śnieg

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie Napęd na ośkę i śnieg

    Chciałem podzielić się z wami moimi wrażeniami z Giulia z napędem na jedną oś - 2.0T 200 hp.
    Właśnie wróciłem z gór. Był śnieg, lud, błoto pośniegowe. Auto radziło sobie rewelacyjnie w zmiennych warunkach, nawet w głębszym śniegu. Bez napędzania wdrapywał się pod duże zaśnieżone nachylenia uliczek dojazdowych do posesji. W trybie D gaz jest zbyt czuły, auto mocno pracuje ale mało efektywnie, dupa też mocno rzuca. Przełączenie na A rozwiązuje problem z kopaniem się. Idąc w dół N do A stabilniej i lepiej. Przy parkowaniu w głębokim śniegu D nieefektywny. BMW z napędem na oskę się ześlizgiwało i audi z przednim, a moja szła dalej. Jadąc małymi serpentynami (bo nie mamy dużych gór w kraju) , na trybie D auto zachowuje się nerwowo ale jazda jest naprawdę dynamiczna i ekscytująca. Szybka reakcja gazu mimo odcinania napędu dobrze daje. „Ścigałem się” z dwiema 4x4 Audi Q7 i BMW 5 cały czas trzymałem się na ogonie. Kilka razy mocniej wyniosło tył jak spadał z jezdni na pobocze.
    Reasumując naprawdę udany napęd. Oczywiście do 4x4 nie ma co porównywać, mimo to Giulia ma najlepszy napęd na jedną oś spośród aut, którymi jeździłem z tylnym napędem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    To wszystko zalezy od opon

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfons159 Zobacz post
    To wszystko zalezy od opon
    Pirelli Snowcontrol 3


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Ja też trochę przekatowałem Żula na ośce po górach (tylko słowackich) no i zgadzam się co do tego, że się dobrze i pewnie prowadzi. Natomiast odcinanie napędu jest trochę irytujące. Sytuacja wygląda tak, że śniegu sporo, ciasny zakręt, dwójka, gaz do dechy i nic. Dosłownie nic. Bo kontrola trakcji stwierdza, że jest tak ślisko, że ona nie przyspieszy.

    Z jednej strony fajnie, każdy nawet lamerski user FWD będzie się trzymać drogi. Ale z drugiej strony cały czas czułem, że moją Żuliettą bym tam szybciej pojechał będąc cały czas w lekki poślizgu. Tam ASR aż tak nie tłumi reakcji na gaz.

    Dla ustalenia uwagi jaki śnieg: https://www.youtube.com/watch?v=tAlIOkQfDNw
    Filmiku z latania bokiem nie ma, bo pasażerka nie ogarnia nagrywania w takich sytuacjach.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 19-01-2018 o 01:14

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    witam,
    czy podczas uślizgu kół tylnych (zakręt, ruszanie na śniegu) i w momencie zadziałania ESC zapala się "Wam" żółta kontrolka na zegarach informująca o tym, ze system został aktywowany ?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Bo kontrola trakcji stwierdza, że jest tak ślisko, że ona nie przyspieszy.
    We wszystkich autach z klasycznymi automatami, którymi jeździłem, działa to w dokładnie taki sam sposób. Po co katować hamulce, skoro można uciąć moc z silnika?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Cool

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    We wszystkich autach z klasycznymi automatami, którymi jeździłem, działa to w dokładnie taki sam sposób. Po co katować hamulce, skoro można uciąć moc z silnika?
    A w ogóle to pozdro z Wawelskiej jakieś 2 tygodnie temu.

    To smutne

    A jak robią to kierowcy Betek, często w automacie, nawet tych starych, jak kręcą bączki pod Tesco czy innym sklepem? Nie pytam sarkastycznie, tylko merytorycznie.

    W ogóle - to temat na dłuższy wątek. Pojeździłem trochę Giulią mojej dziewczyny, swoją Giuliettą, i jednak nie chciałbym jeździć automatem na co dzień. Że też nie ma 2.0 benzyny w manualnej skrzyni, a QV trochę/dużo za droga. I też chyba manual wycofują... Eh.

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    witam,
    czy podczas uślizgu kół tylnych (zakręt, ruszanie na śniegu) i w momencie zadziałania ESC zapala się "Wam" żółta kontrolka na zegarach informująca o tym, ze system został aktywowany ?
    Nie. Jak się wszystko wyciszy to słychać ciche cykanie wtedy, ale nic nie mruga.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    OK, własnie to chciałem potwierdzić. Tak, cykanie słychać, żadna kontrolka sie nie zapala. Dzieki

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,283

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    A w ogóle to pozdro z Wawelskiej jakieś 2 tygodnie temu.
    gdzieś mnie przyciąłeś?

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    To smutne
    może i smutne, ale skuteczne. To, że auto nie ryczy na wysokich obrotach i się nie miota, to nie znaczy, że nie przyspiesza

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    A jak robią to kierowcy Betek, często w automacie, nawet tych starych, jak kręcą bączki pod Tesco czy innym sklepem? Nie pytam sarkastycznie, tylko merytorycznie.
    Po prostu wyłączają kontrolę trakcji Ja u siebie mogę wyłączyć i wtedy nic mi mocy nie ogranicza, ale to nie znaczy, że auto się wyrywa do przodu, wręcz przeciwnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Nie. Jak się wszystko wyciszy to słychać ciche cykanie wtedy, ale nic nie mruga.
    cykaja działające hamulce i pompa ABS/ESP prawdopodobnie
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 08-02-2018 o 13:26
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    To właśnie największa wada Alfy - NIE DA SIĘ WYŁĄCZYĆ ESP I ASR!!!! Co za baran to projektował.

    I nie chodzi o to czy lepiej wyskoczę do przodu czy buksujące koła spowodują, że wolniej się rozpędzę - chodzi o FUN z jazdy tylnonapędówką. Dlatego ja jeżdżę BMW, a żona Stelvio, bo jej pasuje, ale dla siebie z tego powodu nie kupię Alfy, choć Gulia bardzo mi się podoba. Ja mam mega banan na twarzy, jak czasem dupą pozamiatam - a jak ludzie się dziwią, co za debil jedzie w czarnym BMW, myślą sobie " ledwo opanował wóz na zakręcie" Ech...

    A żeby było bardziej kontrastowo - to powiem, że w becie są nawet 2 stopnie wyłączenia trakcji - całkowita i połowiczna - można się ślizgać i wyrzucać tył, ale nas nie obróci przy tym "połowicznym" wyłączeniu - używam obu

Podobne wątki

  1. [159] Napęd Q4
    Utworzone przez Bargo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 18:49
  2. Napęd w 75
    Utworzone przez elpaco w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory