Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie Alfa Romeo 166 2.4 JTD

    wiem ze to juz bylo milion razy ale powiedzcie mi jeszcze raz na co zwrocic uwage przy 2.4. Jestem dosc zdecydowany aby kupic 166 z tym silnikiem ale dla mnie diesel w alfie to czarna magia (co innego twin sparki co juz je rozkrecałem kilka razy). Przejechalem sie juz ta alfą zawieszenie bardzo ladnie chodzi, nadwozie bezwypadkowa a to dla mnie bardzo istotna kwestia dlatego kusi mnie ten egzemplarz no ale wlasnie zostaje silnik....

    samochod na wolnych dosc mocno drga?? wystarczy nacisnąc gaz na 1000 i juz wszystko jest ok ale jak chodzi na tych 800 obrotow to troche drga..

    silnik z tego co obserwowalem nie dymi wiec to chyba plus

    i jeszcze dynamika.. hmm. myslalem ze to ma troche wiekszego kopa, wiadomo JTD to nie tdi i tak w plecy wbijac nie bedzie ale czy mozliwe jest zeby osiagi byly slabsze niz w mojej 146 1.6ts?? bo z tego co zaobserwowalem podczas jazdy probnej moj twin spark lepiej sie zbiera...

    co o tym sądzicie??

    i jeszcze jeden problem, nie działa wiatraczek od nagrzewnicy, duzy z tym kłopot??
    Ostatnio edytowane przez Alfista ; 26-06-2009 o 21:17

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Silnik diesla jak jest sprawny to trochę wciska w fotel.Jak jest sprawna turbina to Alfa powinna się zbierać od 2000 obrotów i ciągnie do 4000.Jeśli tak nie jest to coś może być nie tak z turbiną.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    weź poprawkę, że w 166 słabo czuć przyspieszenie... ja przy 2.5V6 w automacie mam wrażenie że od 0 do 100km/h się muli... (wg danych 9.5s)
    ostatnio wsiadłem do astry kolegi i zdziwiłem się jak ładnie się zbiera 1.4 (13.0s)
    pewnie to brak poślizgu na sprzęgle daje taki efekt.
    tak czy inaczej 166 nie wbija w fotel, ale autka w lusterku giną...

    pozdr,
    ~tomaz

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    164 QV 24V '93, 164 Super TB '96, 166 2.5V6 '98, 155 2.0TS 16v '96
    Postów
    509

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    weź poprawkę, że w 166 słabo czuć przyspieszenie... ja przy 2.5V6 w automacie mam wrażenie że od 0 do 100km/h się muli... (wg danych 9.5s)
    ...
    tak czy inaczej 166 nie wbija w fotel, ale autka w lusterku giną...
    Przejedz sie drogi kolego 3.0 v6 24v w manualu Troszke mozesz zmienic zdanie o tym wbijaniu w fotel i slabym poczuciu przyspieszenia

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post

    co o tym sądzicie??
    Kolega Italiano w Bydzi ma 166 JTD moge ci zalatwic spotkanie Zobaczysz jak to powinno chodzic.
    A jakbys rozwazal benzyne to moge tobie pokazac jak chodzi 3.0v6
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez jacoff ; 27-06-2009 o 00:22
    Mam na imię Jacek... i jestem alfaholikiem...
    Powrót do Busso.... w najfajniejszym opakowaniu...

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    jacoff: jasne ze tak...
    jak bede zmienial 166 to raczej tylko na 3.0 i raczej w manualu
    tymczasem chodzilo mi rozbieżność pomiedzy odczuciem (muli) a faktami (9.5s)

    pozdr,
    ~tomaz

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jacoff a italiano da sie kawałek przejechać?? bo moze bysmy wtedy jakis mały spocik urządzili

    bo zeby inną JTD sie przejechac to musze znowu gdzies daleko do komisu jechac bo w bdg zadnej nie ma na sprzedaz...

    tylko naprawde troche sie rozczarwałem, myslalem ze 166 z tym silnikiem bedzie miala jakies poczucie lekkosci.. ale ogolnie samochod dla mnie pod wzgledem wygody idealny, mam 1.90 i dla mnie wszystko szyte na miare tak jak sie czułem w 155... 146 tez fajna alfa ale niestety dla mnie niewygodna

  7. #7
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    hmmm z tym muleniem to dziwne bo mam 2.4 jtd i wciska ladnie, a tez jezdzilem ts-ami. Co do delikatnych drgan na wolnych obrotach to normalne w dieslu, nawet w jtd. wsluchaj sie czy panewki nie klepia i zobacz czy po odkreceniu korka oleju nie leci dym, tak samo po wyciagnieciu bagnetu xD. Z wiatraczkiem nagrzewnicy to moze byc tak ze zapiekl sie przekaznik znajdujacy sie w podszybiu pod maska. polecam tez diagnoze komputerowa
    wiecej tez dowiesz sie w temacie : http://www.forum.alfaholicy.org/pora...6_i_164_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/pora...meo_166_a.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/pora...wykonanie.html

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    panewki?? no nie przerazaj myslalem ze to problem benzyn.. jaki tam olej, lepkosc do tych silników lejecie??

    tamte tematy juz czytalem dzieki

  9. #9
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista Zobacz post
    panewki?? no nie przerazaj myslalem ze to problem benzyn.. jaki tam olej, lepkosc do tych silników lejecie??

    tamte tematy juz czytalem dzieki
    hehhe no wiesz jesli ktos jedzi tak jak moj ojciec starym policyjnym passatem, gdzie na jednym oleju zrobil 1000 000 i wyjeba..... panewki to sie nie zdziw, ze o nich napisalem, a co do oleju ja leje w tej chwili castrol diesel magnatec 10 w 40 i jest moim zdaniem duzo lepiej niz na tuteli, bo taki mialem wczesniej
    warto tez sprawdzic okolice wtryskiwaczy, bo jak leja no to wiadomo regeneracja, ponoc nie jest znow tak drogo, ale zawsze jakies koszty
    zobacz tez czy kontrolka oleju gasnie odrazu po odpaleniu i czy swiece po odpaleniu nie mrugaja, albo sie nie swieca. tak jak ktos wyzej napisal wazna jest turbina jesli jest cala zajechana olejem itd i glosno pracuje to tez moze byc jej koniec.
    a co do tego, ze piszesz iz tak nie wciska w fotel, moze byc filter zasyfiony, zawor egr zapieczony, lub wezyki podcisnienia rozwalone, przyczyn moze byc wiele
    pozdrawiam i zycze udanego zakupu

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ogólnie świstu turbiny to w ogole chyba nie bylo slychac a z tymi kontrolkami to zobacze jak pojade jeszcze raz ją obejrzeć...

    normalnie to bym szukał benzyny i by bylo wszystko fajnie i pięknie ale teraz robie za duzo kilometrów i nie wyrobie na paliwo :/

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory