Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Naprawa podgrzewanych siedzień

  1. #1
    Sebastian
    Gość

    Wink Naprawa podgrzewanych siedzień

    Witam
    W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i zabrałem się za wymianę mat grzewczych w fotelu kierowcy nie działało od czasu zakupu. Po rozebraniu fotela i ściągnięciu tapicerki co nie było łatwe( tapicerka jest przymocowana metalowymi haczykami) okazało się że mata jest faktycznie uszkodzona można to sprawdzić miernikiem bez rozbierania fotela. Matę udało mi się bez większego problemu naprawić choć byłem przygotowany na wymianę wystarczyło zlutować zerwany przewód wewnątrz maty. Podłączyłem bezpośrednio z akmulatora i grzeje, dodatkowo w macie jest jeszcze czujnik początkowo myślałem że od nacisku(gdzieś tak wyczytałem na forum) jednak po dokładniejszym sprawdzeniu wydaje mi się że działa on na zasadzie termostatu to znaczy utrzymuję stałą temperaturę. Gdy odłączyłem ten czujnik to nagrzewa się dużo mocniej myślę że jeżeli komuś słabo grzeje siedzienie to przyczyną będzie ten właśnie czujnik ponieważ będzie za szybko wyłączał napięcie. Kolejna rzecz to podłączenie tych mat tzn. siedziska z oparciem są one podłączone szeregowo tak więc gdy jedna jest uszkodzona to nie grzeją obie tylko dziwi mnie że diody także nie dali w szereg wtedy było by od razu wiadomo gdy mata się uszkodzi ponieważ dioda by się nie zapalała. Wracając do naprawy gdy już mata siedziska działała zabrałem się za oparcie okazało się że są tylko uszkodzone przewody łączące siedzisko z oparciem także zaoszczędziło mi to kolejnych godzin poświęconych na rozbieranie. Myślę że w większości przypadków maty w oparciach będą dobre a problemem będzie mata w siedzisku ale to jest tylko moje zdanie. Jak już miałem całe okablowanie na wierzchu to przerobiłem je z szeregowego na równoległe czyli jak uszkodzi się jedna mata to druga w dalszym ciągu będzie działać. Przed zakładaniem tapicerki uzupełniłem sobie jeszcze gąbkę w siedzeniu ponieważ z jednej strony było już trochę miekkie. Cała ta operacja zajęła mi około 5 godzin ale można to zrobić szybciej gdy już wiadomo jak się do tego zabrać. Wrzuciłem kilka fotek z całej naprawy . Teraz jestem już przygotowany do zimy siedzenie działa super.
    Ostatnio edytowane przez Sebastian ; 04-07-2009 o 22:30

  2. #2
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za temat dla mnie bardzo przydatny
    postaraj sie z fotkami

  3. #3
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Sebastian super robota mnie tez moje siedzenie szwankuje raz grzeje raz nie
    moze tez mam kabelki pozrywane jesli bedziesz mial zdjecia to dawaj je
    dzieki za temat Pozdrawiam

    Alfa i jej ochroniarz

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar wiluxx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    TKN
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    119

    Domyślnie

    Czy ktoś z forumowiczów mógłby napiać jak krok po kroku zabrać się za zdjęcie tapicerki z siedzeń, co należy zdjąć, odczepić itp., bo pękła u mnie sprężyna i drut zrobił już kilka dziurek ;/ (w poszyciu oparcia patrząc od tylnych siedzeń) czy da się do zrobić w aucie, czy trzeba wyjmować fotel?
    AR 156 1.8 TS '98 MOD0.66 SportPack 3 + LPG STAG-4 plus + MJ

  5. #5
    jpok
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tymi czujnikami, bo faktycznie u mnie fotele grzeją słabo. Tylko pytanie czy mata się nie "sfajczy" jak je wywalę.

  6. #6
    Dudekken
    Gość

    Domyślnie

    Świetny materiał. Akurat do działu "Zrób to sam"

  7. #7
    Sebastian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jpok Zobacz post
    Zastanawiam się nad tymi czujnikami, bo faktycznie u mnie fotele grzeją słabo. Tylko pytanie czy mata się nie "sfajczy" jak je wywalę.
    Istnieje taka możliwość że mata się uszkodzi bez tego czujnika. W sumie myślałem nad założeniem ale pod siedzeniem tak by można zawsze go ominąć. Na razie nie mam czujnika, mata super szybko się nagrzewa i po około 5 minutach już wyłączam bo siedzenie zaczyna być gorąc . Można zastosować np. potencjometr mata będzie się nagrzewała wolniej w zależności od ustawienia jednak też istnieje możliwość spalenia tylko z opóźnieniem lub termostat nastawny który zabezpieczy matę przed spaleniem ewentualnie najtańsza opcja to dobrać odpowiedni rezystor. Możliwości jest sporo.

    ps. jak będę miał chwilę to zrobie jeszcze fotki tych haczyków na których jest mocowana tapicerka
    Ostatnio edytowane przez Sebastian ; 28-06-2009 o 19:17

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamien007
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łęczna
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.2 Q2 rok 02 Azzurro Nuvola
    Postów
    689

    Domyślnie

    witam ja mam podgrzewane fotele, ale nie wiedziałem ze w oparciu tez jest podgrzewanie myślałem ze jest tylko na siedzisku, czyli z tego co wyczytalem to u mnie tez raczej jest uszkodzone, bo włączę je i nie czuć zbytnio ze się grzeje a jak ty włączysz to ile km przejedziesz i wyłaczasz bo sie nie da wytrzymac?
    hm a jak ono mocno grzeje wogóle??
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 13-10-2009 o 22:15

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    BMW
    Postów
    96

    Domyślnie

    Panowie a istnieje możliwość założenia tych mat podgrzewających do siedzeń welurowych?. Czy raczej pójdzie wszystko z dymem?. Kurcze jak wyobrażę sobie -10C skrobanie szyb i wejście do lodowatej włoszki :/. Zanim ona się rozgrzeje (termostat sprawny ) Zawsze fotel by mnie trochę rozgrzał, a i jeszcze drewniana kierownica - piękna ale w zimę lodowata dla dłoni (zwłaszcza po skrobaniu szyb). Precz z zimą!

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał gyver4ever Zobacz post
    Panowie a istnieje możliwość założenia tych mat podgrzewających do siedzeń welurowych?. Czy raczej pójdzie wszystko z dymem?
    Ja nie mam skór a fotele są podgrzewane, czyli można...

Podobne wątki

  1. Montaż podgrzewanych foteli
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 19:14
  2. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez oleksy00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 17:55
  3. Włącznik podgrzewanych foteli
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 09:02
  4. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez aśku w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 10:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory