Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Temat: Naprawa podgrzewanych siedzień

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majkel™ Zobacz post
    Spokojnie, mam jeszcze drugi fotel, także będziesz miał okazję się wykazać ;P a po oponki wpadnę trochę później, bo w tym tygodniu jadę gdzieś odpocząć w końcu

    johny, zanim się weźmiesz za rozbieranie, to sprawdź, czy na kostki dochodzi w ogóle napięcie. Może przetarłeś też jakiś przewód.
    Nie ma sprawy

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Milosz to sie niezdziw jak Ci braknie gasnicy w potrzebie.
    Smiejecie sie z druciarstwa a twoja naprawa "polecana" przez kolegow z forum.

    Wysłane z mojego GT-I9000
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miłosz Zobacz post
    Do dzisiaj msylalem, ze to forum nieco rozni sie od innych w sieci.
    Heh co poradzić taka natura człowieka w najbliższy weekend powinienem zająć się tymi fotelami ,dam znaka jak mi poszło. Obym tego nie zrobił w głupi sposób))

  4. #34
    Użytkownik Ogier Avatar Aleks_K
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    175

    Domyślnie

    A próbował ktoś może wymienić ten termistor ? ja u siebie mam tak że przerywa mi grzanie czasami, czasami nagrzewa się bardzo mocno ale zanim coś rozdłubie mam nadzieje że ktoś da znać czy udało mu się wszystko przywrócić do pierwotnego stanu

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Termistor jest na 2 wsuwki także wymiana prosta , tylko należy kupić najlepiej o takich samych parametrach. Sprawdzić można wg symbolu oryginalnego.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #36
    Arturp
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy czy ktoś potrafi polecić jakiś zakład w Wwa który naprawił by mi to grzanie oraz dołożył gąbki? Niestety ale w najbliższym czasie kompletny brak wolnego uświadamia mnie iż sam nie dam rady tego zrobić. Może orientujecie sie ile to może kosztować za 1 fotel?

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Panowie, udalo sie Wam sciagnac tapicerke z oparcia? Poradzilem juz sobie z siedziskiem, jednak uszkodzona jest mata w oparciu Rozlaczylem plastykowe listwy na dole oparcia, zaczepy w srodku, wymontowalem poduszke boczna i probuje podciagnac tapicerke do gory. Niestety skora nie chce wspolpracowac. Wyglada na to, ze otwor u dolu obicia jest za maly, zeby wyciagnac je gora

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    DOA / EP
    Auto
    156 2.0 TS
    Postów
    175

    Domyślnie

    Meczylem sie i meczylem, az w koncu sie wkur..., uzylem troche sily i po prostu wywinalem skore oparcia w gore (jak nogawke ). Moze komus sie kiedys przyda.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar demon7791
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    EL & EKU
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Sportwagon 2001 & Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V 1998
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastian Zobacz post
    Witam
    W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i zabrałem się za wymianę mat grzewczych w fotelu kierowcy nie działało od czasu zakupu. Po rozebraniu fotela i ściągnięciu tapicerki co nie było łatwe( tapicerka jest przymocowana metalowymi haczykami) okazało się że mata jest faktycznie uszkodzona można to sprawdzić miernikiem bez rozbierania fotela. Matę udało mi się bez większego problemu naprawić choć byłem przygotowany na wymianę wystarczyło zlutować zerwany przewód wewnątrz maty. Podłączyłem bezpośrednio z akmulatora i grzeje, dodatkowo w macie jest jeszcze czujnik początkowo myślałem że od nacisku(gdzieś tak wyczytałem na forum) jednak po dokładniejszym sprawdzeniu wydaje mi się że działa on na zasadzie termostatu to znaczy utrzymuję stałą temperaturę. Gdy odłączyłem ten czujnik to nagrzewa się dużo mocniej myślę że jeżeli komuś słabo grzeje siedzienie to przyczyną będzie ten właśnie czujnik ponieważ będzie za szybko wyłączał napięcie. Kolejna rzecz to podłączenie tych mat tzn. siedziska z oparciem są one podłączone szeregowo tak więc gdy jedna jest uszkodzona to nie grzeją obie tylko dziwi mnie że diody także nie dali w szereg wtedy było by od razu wiadomo gdy mata się uszkodzi ponieważ dioda by się nie zapalała. Wracając do naprawy gdy już mata siedziska działała zabrałem się za oparcie okazało się że są tylko uszkodzone przewody łączące siedzisko z oparciem także zaoszczędziło mi to kolejnych godzin poświęconych na rozbieranie. Myślę że w większości przypadków maty w oparciach będą dobre a problemem będzie mata w siedzisku ale to jest tylko moje zdanie. Jak już miałem całe okablowanie na wierzchu to przerobiłem je z szeregowego na równoległe czyli jak uszkodzi się jedna mata to druga w dalszym ciągu będzie działać. Przed zakładaniem tapicerki uzupełniłem sobie jeszcze gąbkę w siedzeniu ponieważ z jednej strony było już trochę miekkie. Cała ta operacja zajęła mi około 5 godzin ale można to zrobić szybciej gdy już wiadomo jak się do tego zabrać. Wrzuciłem kilka fotek z całej naprawy . Teraz jestem już przygotowany do zimy siedzenie działa super.
    Oooo, to super. Musze tez sie tym zajac.

  10. #40
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 sportwagon 2.4 jtd 150 km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam.

    Czy ktoś wie gdzie można zakupić ten termistor / termostat ? Google nie wyrzuca żadnego wyniku po przepisania danych z obudowy.
    Temat do ogarnięcia w jakimś sklepie elektronicznym ?

    Wydaję mi się, że u mnie to jest powodem. Wszystkie połączenia wyglądają ok. Przy podgrzaniu elementu suszarką wyłącza obwód po paru sekundach grzania na kilka minut.

Podobne wątki

  1. Montaż podgrzewanych foteli
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 19:14
  2. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez oleksy00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-07-2016, 17:55
  3. Włącznik podgrzewanych foteli
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 14-07-2016, 09:02
  4. Instalacja podgrzewanych foteli
    Utworzone przez aśku w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 10:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory