Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 172

Temat: Wyniki sprzedaży w Polsce 2017 (Giulia, Stelvio i reszta FCA)

  1. #131
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mcwaw
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM, MT, 2015
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Kolego [MENTION=48512]Anderson[/MENTION] - widzę, że bardzo zależy Ci na przyklepaniu opinii, że Giulia i Stelvio to porażki rynkowe - ale po co Ci to? Czy ja wiem, czy ta Mazda to dobry przykład? Był okres, że miała się kiepsko, a przecież w Polsce wiele lat była prawie nieobecna
    O ile się nie mylę, to wg danych za ubiegły rok sprzedaż Mazdy, jako jednej z nielicznych marek, nie wzrosła w Polsce wobec 2016r. Oczywiście w dużej mierze wynika to z opinii, że są autami które chętnie są kradzione ale to nie zmienia faktów - liczby to liczby

  2. #132
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Problemem Alfy jest zbyt mała ilość modeli i ich wersji.
    Ile wersji ma BMW 3 i 4? W Alfie klient musi iść na kompromisy. Chcesz kombi - weź sedana. Może chcesz cupe - jest sedan.
    Ceny są przewymiarowane nie tylko wobec konkurentów, ale i samej wartości auta. Gulia powinna startować z cenami z ok. 110000 zł.

  3. #133
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Znalazłem zupełnie przypadkiem dane z 2013 roku:



    W 2013 były (de facto) 2 modele, Julka i Mitoza.
    Teraz są 4 (Stelvio od kwietnia) - sprzedaż podobna. Tak tylko to tu zostawię.
    tyle ze wtedy sprzedawaly sie mito po 50-60tys a teraz zastapily je modele za ok 200tys, do tego i tak ilosc sztuk wzrosla. nie wiem czemu odbierasz to negatywnie, to raczej postep

  4. #134
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0JTS; Ford Fiesta ST 3D 200KM, Fiat 500X, była Alfa Romeo Mito i Vespa125
    Postów
    607

    Domyślnie

    Mazda ma lepszą reklamę, ma przekaz: jedność człowieka z samochodem. Alfa nie ma przekazu.
    Mazda ma 8 wersji samochodów, których ceny zaczynają się poniżej 100 tys. zł. Alfa ma 2.
    Dwa, których nie reklamują. Teraz ludzie kupują Mito i Giuliettę tylko przez przypadek. Przychodzą po Tipo i 1 na 10 zainteresuje się Alfą.

  5. #135
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcwaw Zobacz post
    O ile się nie mylę, to wg danych za ubiegły rok sprzedaż Mazdy, jako jednej z nielicznych marek, nie wzrosła w Polsce wobec 2016r. Oczywiście w dużej mierze wynika to z opinii, że są autami które chętnie są kradzione ale to nie zmienia faktów - liczby to liczby
    Oj, chyba czynniki inne tu grają rolę. Np. - właśnie wszedł kolejny lifting, więc jak ktoś w zeszłym roku planował kupować to mógł się wstrzymać (może chciał huda na szybie czy wentylowane a nie tylko perforowane fotele, czy 250 koni i 4x4 ?) . A inny znów czekał na wyprzedaże obecnych związane z wejściem kolejnego liftingu? A może już stała się mazda nie tak atrakcyjna cenowo jak była (co lifting to podwyżka) ? A może kto miał ją kupić kupił i po co ma zmieniać jak dobrze jest?
    Więc raczej nie tylko kradzieże.

    W przypadku Giulii też być może grupa czekających w boksach startowych klientów czeka na pierwsze 100-150cio tysięczne przebiegi i wrażenia serwisowe z nich, na lifting pierwszy, choćby po to żeby nie być testerami, bo wiadomo ze z liftem zawsze jakieś poprawki się wiążą.

  6. #136
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Cool

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tyle ze wtedy sprzedawaly sie mito po 50-60tys a teraz zastapily je modele za ok 200tys, do tego i tak ilosc sztuk wzrosla. nie wiem czemu odbierasz to negatywnie, to raczej postep
    Nie tylko MiTozy, ale też Julki. Nawet głównie Julki.

    Zresztą, wbrew pozorom, cena nie jest tu krytyczna. Pamiętam jak ja kupowałem swoją (połowa 2014) na stocku było pełno Julek w okolicy 95-100 kzł (już mocno zrabatowanych). Teraz jest pełno Żulii w cenie ok. 150 kzł. Moim zdaniem doszło do pewnego przesunięcia z Julki na Żulię.

    Jeśli chodzi o cenę to warto porównać z wynikami Jeep'a - razem w 2016 - 2756 szt, 2017 - 3166 sztuki, a większość modeli jest stosunkowo droga. Kurcze, głupi GC, który chodzi w okolicy 300 kzł sprzedał się w ilości ok. 700 sztuk w każdym roku. Dlatego uważam, że nie należy patrzeć na wyniki przez pryzmat ceny, że wtedy były tanie, teraz są drogie, to sprzedaje się więcej. To nie te ceny, żeby ograniczały (np. Ferrari). Dlatego zdecydowanie sprzeciwiam się tłumaczeniu takich, a nie innych, wyników sprzedaży Żulii ceną, tu nie ma zależności - 2x drożej - 2x mniej.

    No dobrze, odkopałem tabele sprzedaży od 2013 do 2017. Krótkie zestawienie Alfy (na tle subiektywnie wybranych modeli innych marek grupy, bo nie będę szukać Ałdi czy innego Łopla ORAZ z pominięciem modeli o śladowej sprzedaży 159 w 2013 i 4C później).

    2013 - razem 1017
    Julka - 849
    MiTo - 166
    Podobną sprzedaż co Julka osiągnęła 500-tka, a np. Punta sprzedano ok. 3000. Grand Cheerokee - 662 szt.

    2014 - razem 760
    J - 669
    M - 86
    Podobną sprzedaż do Julki miała 500L, GC - 925 sztuk.

    2015 - razem 688
    J - 572
    M - 111
    Tu znowu sprzedaż Julki na poziomie 500L

    2016 - razem 699
    J - 535
    M - 78
    Żulia - 81
    Dla porównania, GC - 729 sztuk

    2017 - razem 1185
    J - 378
    M - 71
    Ż - 437
    Stevia - 295

    To tak - niewątpliwie plusem jest ogólny wzrost sprzedaży. Natomiast wartości nie są jakieś powalające. Udało się wrócić do poziomu zbliżonego do 2013 roku przy pomocy 2 nowych modeli, które bez 2 starych modeli sprzedały się w ilości 732 sztuk. I fajnie, że Stelvio od kwietnia.

    Nie odbieram tego negatywnie, każda sprzedana Alfa to sukces. Widzę natomiast, że zapewnienia sprzed 4-5-6 lat o nowych modelach, które podbiją sprzedaż Alfy (w porównaniu do wyników sprzed 4-5-6 lat) nie spełniają się. Oczywiście, sprzedaż spadła w latach 2014-2016, ale powrót do wartości sprzed kilku lat to jeszcze nie jest sukces.. niestety.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 19-03-2018 o 23:12

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_Kolbudy Zobacz post
    Mazda ma lepszą reklamę, ma przekaz: jedność człowieka z samochodem. Alfa nie ma przekazu.
    Mazda ma 8 wersji samochodów, których ceny zaczynają się poniżej 100 tys. zł. Alfa ma 2.
    Dwa, których nie reklamują. Teraz ludzie kupują Mito i Giuliettę tylko przez przypadek. Przychodzą po Tipo i 1 na 10 zainteresuje się Alfą.
    nie chcę się angażować w wojnę mazda vs alfa (zwłaszcza, że stoję przed wyborem samochodu rodzinnego i przedstawiciele obu marek są na krótkiej liście, a ostatnie słowo będzie miała żona jako główny kierowca ), ale skomentuję krótko: mazda, podobnie jak wszystkie japońce ma dwie wersje: tą, która nie ma tej jednej rzeczy na której Ci zależy w konfiguracji samochodu i najdroższą serio, nigdy udało mi się z cennika japońców wybrac nic poza najwyższą wersją (w lexusach czasem 3 z 4...) także jak dla mnie mocno nietrafiony argument, bo w alfie podobnie jak w innych europejskich markach można sobie dobrać rózne rzeczy. poza tym silniki alfy w przypadku droższych modeli mocami zaczynają się tam, gdzie mazdy kończą...

  8. #138
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quadrifoglio156
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    czarny
    Postów
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    .... poza tym silniki alfy w przypadku droższych modeli mocami zaczynają się tam, gdzie mazdy kończą...
    Nie rozumiem w takim razie gdzie tu dylemat między markami. Realnym dylematem jest moc jaką chcesz mieć. Poza tym Mazda 6 2.5 to naprawdę nie jest złe auto, choć ja bym pewnie brał 200 konną Giulię.
    Alfa 156 2.0; Alfa 156 1.8, Alfa 145 1.4, Alfa 156 2.5V6 Modyficata, Alfa Giulietta M-Air Distinctive Sport Edizione Autodelta.
    LEGENDA ALFA ROMEO: ALFETTA.PL

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quadrifoglio156 Zobacz post
    Nie rozumiem w takim razie gdzie tu dylemat między markami. Realnym dylematem jest moc jaką chcesz mieć. Poza tym Mazda 6 2.5 to naprawdę nie jest złe auto, choć ja bym pewnie brał 200 konną Giulię.
    ja nie mam dylematu inni tu na forum mają i tworzy się głupawa moim zdaniem wojna. moim natomiast dylematem (offtop) jest to, że żona chce mieć mniejszy samochód niż ja uważam, ze jest potrzebny i akurat rozważamy raczej alternatywy stelvio...

  10. #140
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    ja nie mam dylematu inni tu na forum mają i tworzy się głupawa moim zdaniem wojna. moim natomiast dylematem (offtop) jest to, że żona chce mieć mniejszy samochód niż ja uważam, ze jest potrzebny i akurat rozważamy raczej alternatywy stelvio...
    Alfy z Mazdami się doskonale godzą i uzupełniają, nie trzeba wojen żadnych. Obie marki troche outsiderzy , alfe znają wszyscy, mazda choćby swietne wankle a teraz samozapłonow benzyna czy wolnossaki i niska masa świecie turbo i ton wygluszen i innych kilogramów. Nie wspominając o jej historii, warto na chłodno bez emocji typu "wróg" poznać.
    Opcje w mazdzie fakt najprawdziwszy i niepodważalny, zawsze można powiedziec nie to nie i doposazyc - alfisti uwielbiają grzebać przy wozach a o utratę gwarancji sie nie ma co bac bo i tak się nic nie zepsuje przez te 3 lata.
    6 tka wielka ale manewruje sie nią bajecznie prosto, wszędzie sie wciśnie, a jest i gama mniejszych.

Podobne wątki

  1. [Giulia / Stelvio] Przyspieszanie 0-100 km/h - reakcja na gaz
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 10-10-2018, 22:19
  2. [Giulia] Giulia, Stelvio czy może ....
    Utworzone przez jjokocha w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 22:16
  3. Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 16:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory