Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie Felgi od QV do Giulii 2.0 200KM

    Cześć,
    chciałem kupić felgi 19 cali od Giulii QV do mojej Giulii 2.0 w wersji Super (200KM) ale zastanawiam się czy nie będzie to dosyć komicznie wyglądać. Chodzi mi o to, że w mojej Giulii są standardowe tacze i zaciski (nie powiększone). Może ktoś wstawiał 19 cali do swojej Giulii która ma standardowe tarcze/zaciski? Albo ktoś widział w necie zdjęcie takiej Julki?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolm Zobacz post
    Cześć,
    chciałem kupić felgi 19 cali od Giulii QV do mojej Giulii 2.0 w wersji Super (200KM) ale zastanawiam się czy nie będzie to dosyć komicznie wyglądać. Chodzi mi o to, że w mojej Giulii są standardowe tacze i zaciski (nie powiększone). Może ktoś wstawiał 19 cali do swojej Giulii która ma standardowe tarcze/zaciski? Albo ktoś widział w necie zdjęcie takiej Julki?
    Q ma przód 8.5" tył 10", a Veloce z tego co pamiętam 8" przód i tył. A więc jedno to dobór odpowiednio szerokich opon, a drugie, to czy się 10" z tyłu zmieści w zwykłej. Widziałem te od Q w Giulieccie ktoś założył, są gusta i guściki, ale dla mnie to delikatnie mówiąc porażka, bo koło z tyłu wystaje jakieś 3cm poza obrys auta.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Q ma przód 8.5" tył 10", a Veloce z tego co pamiętam 8" przód i tył.
    Koledze nie chodziło o szerokośc felg, tylko o wizualne względy zaciski względem wysokości felgi.
    Mam nawet na sprzedaż 4 szt. 19x9 cali ze wzorem QV/V jak by co. Lada dzień chyba będę wystawiał na sprzedaż.
    Wg tego co podają katalogi, to Giulia na silniku 200 KM ma średnicę tarcz p/t: 305/292 mm - a wiec śmiało mozesz brac 19 cali.
    Dla przykładu Stelvio wszystkie wersje opórcz QV mają 330/292 , czyli też podobnie, tylko przód 1 cal większe.
    Innymi słowy, te mniejsze tarcze Giuli na 19 będzie wyglądała podobnie jak Stelvio na 20.
    Minimalna średnica tarcz z przodu, by to komicznie nie wyglądało to wg mnie:
    min 330 mm = 20 cali felga
    min 305 = 19 cali
    min 280 = 18 cali
    Ciekawe jest to, że wg tego PDF to Giluia 280 KM ma z tyłu większe tarcze niż Stelvio z tyłu?
    http://st.motortrend.com/uploads/sit...de-profile.jpg
    - te z tyłu już są trochę za małe na 20 cali
    Bez sensu to zrobili, zwłaszcza dla wersji 280 KM.
    Z ciekawości sprawdziłem też Giuliettę i ta ma w podstawie 281/264, a dla wersji 240 KM: 330/278 mm.
    Żródła:
    http://www.alfaromeo.pl/content/dam/...I_20171102.pdf
    - tarcze w Stelvio
    https://www.alfaromeo.de/content/dam...Preisliste.pdf
    - tarcze w Giuli, DE, bo w PL brak danych.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hamulce.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	165.7 KB
ID:	241184  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 05-02-2018 o 17:44

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Q ma przód 8.5" tył 10", a Veloce z tego co pamiętam 8" przód i tył. A więc jedno to dobór odpowiednio szerokich opon, a drugie, to czy się 10" z tyłu zmieści w zwykłej. Widziałem te od Q w Giulieccie ktoś założył, są gusta i guściki, ale dla mnie to delikatnie mówiąc porażka, bo koło z tyłu wystaje jakieś 3cm poza obrys auta.
    No tak o tym, że z tyłu jest aż 10" to nie pomyślałem. Zgadzam się z Tobą, że wystające 3cm koła po za obrys to porażka Muszę w takim razie kupić od Veloce a nie od QV

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolm Zobacz post
    No tak o tym, że z tyłu jest aż 10" to nie pomyślałem. Zgadzam się z Tobą, że wystające 3cm koła po za obrys to porażka Muszę w takim razie kupić od Veloce a nie od QV
    No to masz Firste pod ręką z odpowiednimi felami


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    [QUOTE=Firste;2057841]Koledze nie chodziło o szerokośc felg, tylko o wizualne względy zaciski względem wysokości felgi.
    Mam nawet na sprzedaż 4 szt. 19x9 cali ze wzorem QV/V jak by co. Lada dzień chyba będę wystawiał na sprzedaż.
    Wg tego co podają katalogi, to Giulia na silniku 200 KM ma średnicę tarcz p/t: 305/292 mm - a wiec śmiało mozesz brac 19 cali.
    Dla przykładu Stelvio wszystkie wersje opórcz QV mają 330/292 , czyli też podobnie, tylko przód 1 cal większe.
    Innymi słowy, te mniejsze tarcze Giuli na 19 będzie wyglądała podobnie jak Stelvio na 20.
    Minimalna średnica tarcz z przodu, by to komicznie nie wyglądało to wg mnie:
    min 330 mm = 20 cali felga
    min 305 = 19 cali
    min 280 = 18 cali


    Tak, dokładnie o to mi chodziło. W Giulii Super 200KM jak wybierasz opcję kół 19 cali to automatycznie musisz wziąć opcję powiększenia tarcz i zacisków. Tak przynajmniej jest w konfiguratorze. Dla przykładu jest na otomoto jedna Giulia Super na 19" od Veloce z powiększonymi tarczami i zaciskami (nie mogę wkleic linka bo mam za mało postów ). Wystawiona za 175 990 jak by ktoś chciał sprawdzić.

    Więc jeżeli nawet w konfiguratorze nie możesz kupić Giulii Super na 19" bez powiększenia tarcz/zacisków to może jednak znaczy, że wygląda to po prostu śmiesznie Sam już nie wiem...
    Ostatnio edytowane przez karolm ; 05-02-2018 o 19:21

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Z ciekawości sprawdziłem też Giuliettę i ta ma w podstawie 281/264, a dla wersji 240 KM: 330/278 mm.
    To ja tylko dla pełności danych uzupełnie,
    większość Żuliett (gnojówkowozy, 1.4 MA 170, sporo 120-tek) ma 305/264. 281mm z przodu to duża rzadkość.
    330/278 mm ma QV/Velo (240-245KM) oraz słabsze wersje z opcjonalnym "zestaw hamulców Bremo".

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Ja muszę przyznać, że sam jestem ciekaw jak będzie to wyglądać Mam wersję 200KM, z większymi, czerwonymi zaciskami (to chyba raczej nie idzie w parze z większymi tarczami?), na lato mam już felgi z Q: 19", 4x8,5 (czyli 4 przednie), opony 225/40
    Zrobię zdjęcie na wiosnę

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Karolm mówisz o tej?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	super.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	99.1 KB
ID:	241199  

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    To jak widzę jest chyba jakiś diesel, ale moje hamulce i felgi wyglądają identycznie Czyli nie ma tragedii Tylko szyby jeszcze przyciemnić...

Podobne wątki

  1. Felgi z Giulii Veloce 19 do Alfy GT/147
    Utworzone przez GTBodek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2018, 22:31
  2. [Giulia] Posiadacze Giulii Q
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2018, 20:23
  3. [Giulia] Kodowanie Giulii
    Utworzone przez osy4 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-09-2017, 14:29
  4. Alfa Romeo GT felgi 19" 5x110 z Giulii QV
    Utworzone przez GTBodek w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 08:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory