Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przyciemniane szyby - od producenta czy folia

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie Przyciemniane szyby - od producenta czy folia

    Co mi doradzicie, czy brać szyby przyciemniane od producenta, czy oklejać folią?
    Z tego co się na szybko zorientowałem, to póki co same zalety przyciemniania folią - ok 400zł zamiast 1800, wybieram sobie stopień przyciemnienia jaki mi pasuje, jest 99% filtr UV, jest ok 40-60% filtr promieniowania cieplnego, szyba jest bezpieczniejsza (przy stłuczeniu folia ją trzyma), a jak będę sprzedawał auto i komuś nie będzie odpowiadało przyciemnienie to po prostu ściągnie folie. Może jednak coś przeoczyłem? Np czy ogrzewanie tylnej szyby działa tak szybko jak wczesniej, czy potrzebuje więcej czasu?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kermitt
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Stelvio ??
    Postów
    17

    Domyślnie

    Folia ma same plusy nawet jak się ją uszkodzi podczas użytkowania to po prostu zakładamy nową co do grzania jest bez zmian. Ja zakładam folie we wszystkich swoich wozach.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    FYI Ja ciagle za kierownica ale zona i corka narzekaja ze tylne szyby sa za ciemne i niewiele widac. Mielismy wiele aut z fabrycznymi ciemnymi szybami i one twierdza ze te w Stelvio sa sporo za ciemne....moze na Italie to dobre, ja im mowie. Oh, z uwagi na psy w bagazniku folia dla nas jest nie praktyczna.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Zima panie, nawet w dzień ciemno. Przyjdzie wiosna i lato to nie będą za ciemnie
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jako, że foliowaniem zajmuję się jakieś 15 lat, to zapewne się nie znam ale się wypowiem

    Gdybym miał kupować auto nowe to nie bawił bym się chyba w folię... Dlaczego?

    Po pierwsze to jest barwione szkło, które nigdy nie wyblaknie, nie porysuje się i nie zmieni swojej przejrzystości.
    Po drugie, nikt Ci w żaden sposób nie ingeruje w aucie bo to już jest w fabryce montowane. (Wiem, że są sposoby "bezinwazyjne" oklejania ale w większości to tworzenie teorii z kosmosu, które w wielu przypadkach są nierealne)
    Po trzecie, różnica w cenie około 1200 zł jest znikoma przy kosztach zakupu auta rzędu 130-180 tys.
    Po czwarte, żadna folia nie zgra się tak z nadwoziem, jak szyba barwiona (chodzi mi o nadruk dookoła szyby i ogrzewanie)
    Po piąte, te szyby prawie zawsze mają też filtr UVA.

    Natomiast w czym jest lepsza markowa folia?

    Ma ona kilka stopni przepuszczalności (5% to najciemniejsza aż do 70%) oraz kilka odcieni/kolorów.
    Można ją usunąć. Tylko, że usunięcie jej z tylnej szyby ogrzewanej i z szyb, które mają antenę w postaci nadruku miedzianego, może uszkodzić te ścieżki. Usuwanie z szyb bocznych nie jest trudne ale prawie zawsze trzeba potem myć zakamarki zmywaczem, żeby usunąć resztki kleju.
    Folia nieco zmienia akustykę wnętrza i lepiej ekranuje dźwięki z zewnątrz. Audiofil może poczuje różnicę. Laikowi to obojętne
    Poza tym można sobie okleić przednie szyby boczne tą najjaśniejszą folią (oczywiście wbrew KD i na własne ryzyko).
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 24-02-2018 o 13:41

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    przeczuwałem że jak zapytam na forum to wcale łatwiej mi nie będzie podjąć decyzji dzięki wszystkim
    serio, jakieś info jest, zastanowę się przez weekend a w poniedziałek chcę zamówić auto.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Nie bądź szkot i wydaj te 1800 zł, albo powiedz na czym jeszcze udało Ci się zaoszczędzić Zaciski tez taniej można pomalować niż fabryczne...

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nie chodzi o to, miałem szyby wrzucone w konfiguracji którą liczyłem u dealera, tylko potem dowiedziałem się że folia zatrzymuje też ok 50% promieinowania cieplnego, a nie wiem czy szyby przyciemniane od producenta tez mają taką funckję. dlatego pytam o opinie, ja się nie znam, przyciemniłem na próbę Giuliettę tydzień temu i jest wszystko fajnie (ale nie mam większego doświadczenia)
    jeżdżę często na krótkie odcinki i nie cierpie nagrzanych wnętrz w lecie - dlatego dla mnie musem w konfiguracji jest pakiet Komfort który daje szybę przednią z filtrem podczerwieni, i z tego powodu min odrzuciłem jedną okazyjną Veloce ze stocku, mimo że wszystko było tip-top jeśli chodzi o resztę konfiguracji i była fajnie obniżona cena, ale właśnie brakowało szyby IR

    trochę też mi dogadujesz, do Veloce dorzuciłem wyposażenia za 35tyś, więc chyba nie oszczędzałem jakoś strasznie. żółte zaciski też są, 19" felgi, bezkluczyk, lepsze audio, choć dam Ci trochę wody na młyn - świadomie nie biorę Navi bo 5tyś za marną nawigację nie dam (ale w zamian będzie Android Auto, z resztą bardzo sporadycznie potrzebuję navi, a ta od Googla będzie dużo lepsza - choćby info o korkach i wytyczanie trasy z uwzględnieniem tego - podczas gdy system uwzględniania natęrzenia ruchu w ori Navi nie działa praktycznie w ogóle w Polsce)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    A to przepraszam

Podobne wątki

  1. Przyciemniane szyby
    Utworzone przez WrobelZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 06:38
  2. Przyciemniane tylne lampy w GT
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory