Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Gulia Bagaznik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie Giulia Bagaznik

    Porownujac bagazniki Giuli i 159 odpowiednio 480l i 405l, jakos wizualnie nie widze takiej roznicy na korzysc giuli, wrecz odwrotnie. W najnowszym motorze jest test bagaznikow- rzeczywiste pojemnosci, Giuli nie ma, jest Stelvio 525l dane fabryczne, rzeczywista zmierzona 428l czy z Giulia nie jest podobnie?
    Ostatnio edytowane przez grzesb156 ; 27-02-2018 o 21:11

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie mierzyłem sam, ale miałem 159 sedan, mam teraz SW a zamówiłem Giulię i moje odczucie jest takie że jest wyraźnie większy, ma również lepszy otwór załadunkowy (szerszy i niższy próg). W 159 SW jest za to wyżej. Jedyne co mi przeszkadza w Giuli to zbyt masywna rozpórka za oparciem kanapy, bardzo ogranicza wkładanie dłuższych i wyższych przedmiotów (sporadycznie, ale czasem taka potrzeba zachodzi). Druga sprawa to głośnik w półce jeśli weźmie się lepsze audio - wystaje do bagażnika.

    ja zamierzam coś zrobić u siebie wkładką pod podłogą bagażnika, tak żeby tam więcej drobiazgów upychać i żeby nic nie latało po bagażniku na codzień.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Miałem dwie 159 i dwie Giulie. Ogólnie jakoś specjalnie z bagażnika nie korzystam ale mam wrażenie, że w 159 się jakoś łatwiej do niego był dostęp. To chyba konstrukcja otworu klapy. W Giulii jest jakoś niżej i mniej wygodnie. Pojemność wystarczająca nawet żeby zapakować wózek z gondolą. Robiłem foty w wątku z moją białą Super.
    Żeby nie latały drobiazgi to polecam filcowy kuferek z rzepami. Bardzo dobrze się trzyma. Są różne rozmiary z kieszonkami.

    Planuję zamontować jeszcze jakieś haczyki do siatek z zakupami. Tylko jeszcze nie wiem jak i do czego przymocować. Cały świat już ma przynajmniej jeden plastikowy haczyk w bagażniku a Alfa oczywiście nie To by pewnie zwiększyło wagę Jak ktoś już coś takiego kombinował to proszę o info
    Ostatnio edytowane przez azar ; 28-02-2018 o 00:57
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Za trzecim razem (wyjazdem) udało się to samo co w 159sw zapakować do Giulii.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesb156 Zobacz post
    Giuli nie ma, jest Stelvio 525l dane fabryczne, rzeczywista zmierzona 428l czy z Giulia nie jest podobnie?
    Różnica pewno wynika z tego, ze w większości Stelvio lewa strona jest zajęta przez subwoofer, przez co zmniejsza się szerokośc o jakieś 15-20 cm.
    Aha, no i liczyli wszystkie szpary, ktoś wyjmie koło to zyska sporo pod podłogą.
    Wiec jeżeli w Giuli nie ma jakoś suba wielkiego, czy nie ma koła, to można liczyć z 20-30 l mniej zapewne niż katalogowe.
    Mam te gazetę, mogę wkleić przy czasie te dane. Pocieszajace jest to, że konkurencja wypadła równie słabo, nawet sporo wiesza konkurencja !!!
    Np:
    BMW X3 - 445
    Volvo XC60 - 421
    VW Tiguan - 317 (komedia )
    Większe auta (tyle tylko, że nie specyzowali,czy chodzi o nowe czy starsze wersje)
    Porsche Cayenne - 369 l
    Audi Q7 - 389 !!!
    Volvo XC90 - 383
    BMW X5 - 420

    Największe miały:
    Honda CR-V: 520 i Skoda Kodiaq: 516.
    No ale to ma wygląd TIRa, więc
    A najlepszy jest bajer z nowym Jagiem E-Pacem. Maluszek ma tylko 440 cm ale niby bagażnik 577 l, mówię WTF może go wybiorę, wieszy bagażnik niż w Stelvio, lepiej parkować.
    A okazało się, że cwaniaki liczyli tak cały tył do linii dachu. Realnie ma ponoć ok 350-400 l.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bagaznik_stelvio.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	54.4 KB
ID:	242269  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 28-02-2018 o 12:48

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    w giuli sub nie jest rozwiązany w ten sposób jak w stelvio - jest pod półką - tył głośnika na wierzchu - raczej nie ogranicza pojemności, choć przy upychaniu czegoś na siłę nie wiem czy nie ma ryzyka jego uszkodzenia. lokalizacja taka sobie delikatnie mówiąc.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w giuli sub nie jest rozwiązany w ten sposób jak w stelvio - jest pod półką - tył głośnika na wierzchu - raczej nie ogranicza pojemności, choć przy upychaniu czegoś na siłę nie wiem czy nie ma ryzyka jego uszkodzenia. lokalizacja taka sobie delikatnie mówiąc.
    Na suba trzeba uważać podczas pakowania bagażnika.

    Jeśli chodzi o porównanie do 159 to moim zdaniem w Giulii jest łatwiejszy dostęp do bagażnika. I strasznie żałuję, że nie ma Giulii Sportwagon bo czekałem i się niestety nie doczekałem.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    n
    ja zamierzam coś zrobić u siebie wkładką pod podłogą bagażnika, tak żeby tam więcej drobiazgów upychać i żeby nic nie latało po bagażniku na codzień.
    Mi też brakowało miejsca na szpargały w bagażniku i haczyka na zakupy. Pierwszy problem rozwiązałem usuwając cześć styropianowej wkładki w której był kompresor. Odsłoniłem otwór do wgłębienia w bagażniku w którym po odgrodzeniu bezpieczników wszystko się zmieściło.
    Dodatkowo zamontowałem haczyk na zakupy z Audi wykorzystując elementy konstrukcyjne bagażnika (bez wiercenia i innych ingerencji).

    Ktoś na youtubie ćwiczył z tym haczykiem tylko taśmę wybrał jasną - https://youtu.be/oundFp0Vejk



    Ostatnio edytowane przez TILT ; 13-04-2021 o 19:23
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Z haczykiem nie trzeba się bawić w sztukowanie z innych marek, można kupić od kolegi Teddy84 kiedy są na stanie. A chodzą jak ciepłe bułeczki ostatnio. https://www.shopefi.pl/sklep/ricambi...zakupy-giulia/

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Masz fotkę albo link żeby zobaczyć jak to wygląda?
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Gulia 2,2 Turbo Diesel
    Utworzone przez stif w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-03-2018, 12:07
  2. 147 a bagaznik dachowy ?
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 21:28
  3. bagaznik
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 17:44
  4. Gulia 1,6 TI
    Utworzone przez ja.m w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2007, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory