Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Stelvio zwariowal, popsul sie czy tak mu kazali?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Stelvio zwariowal, popsul sie czy tak mu kazali?

    Wczoraj w drodze z Monachium do Wiednia, na austostradzie w Niemczech, zjechalem z autostrady na parking w dosc duzym tempie. (Zona w ostatniej chwili zauwazyla WC).
    Zrobilem to bezpiecznie ale zdecydowanie w trybie "rajdowym." No i sie zaczelo:

    Giorgio (tak sie Stelvio nazywa) samo sobie:
    1. Zaczal trabic....nie tak rytmicznie jak alarm ale trabilo z przerywaniem.
    2. Wycieraczki sie wlaczyly w szybkim tempie wraz z ciaglym spryskiwaczem.
    3. Awaryjne kierunkowskazy sie wlaczyly w szybkim tempie
    4. Na ekranie miedzy licznikami pokazal sie napis miniej wiecej taki: sprawdz lewy kierunkowskaz.

    Stanaem...nie dalo sie niczego wylaczyc....dalej auto bylo albo w panice, albo popsute, albo tak mu programisci kazali robic w razie rozpoznania parametrow jakie spowodowalem swoimi gwaltownymi manewrami?

    Wylaczylem silnik na chwile...wlaczylem i dalej panikowalo. Dopiero po ponownym wylaczeniu silnika na okolo minute, auto zapalilo i wszystko wrocilo do normy. Zadnych niespodzianeg nie bylo dalej przez 3 godziny jazdy do Wiednia. Dzisiaj rano jezdzilem po miescie i wszystko OK.

    Jak wytlumaczyc co sie stalo? Na wszelki wypadek po powrocie do domu w poniedzialek pojade do ASO aby sprawdzili kody, itd. Co Wy o tym myslicie?

    Teraz najgorsze... zona mnie opieprzla cala droge do Wiednia: "Zachcialo Ci sie Wloskiego auta, stary a glupi, ja nim nie bede jezdzic....jutro czeka nas praca w Wiedniu a my mozemy nie dojechac...sprzedaj to auto i kup Nissana Leaf.... Nic nie pomagalo ze pokazywalem jej zuzycie paliwa 8.2l/100.....ze zachwalalem DAB radio.....mialem przesrane. Na koniec stwierdzila ze jak Alfa wywinie jeszce raz taki numer to bedzie w ogloszeniach drobnych. Aha, w zeszlym tygodniu w drodze do Amsterdamu...nawigacaj sie zawieszala....nie wiedziala gdzie jest...na autostradzie... i musielismy polegac na iPonie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Mnie już nic nie zdziwi!

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Na koniec stwierdzila ze jak Alfa wywinie jeszce raz taki numer to bedzie w ogloszeniach drobnych
    Powiedz jej że łatwiej dziś zmienić żonę niż samochód. Wiem co mówię, mam już piątą. Alfę oczywiście.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    "3. Awaryjne kierunkowskazy sie wlaczyly w szybkim tempie" - to normalne w wielu nowych autach, przy gwatłownym hamowaniu.
    Pozostałe to ciekawostka Widocznie Stelvio ma wgrany tryb anty-rajdowy
    I tak nas uczy pokory

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Ciekawa przygoda, jazda mniej nudna a i ciekawych informacji o motoryzacji (włoskiej) od Żony Ci zazdroszczę (adrenalina rośnie).
    Na poważnie - na mój gust chwilowe zwarcie w instalacji, ASO będzie miało zagwozdkę.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    A padał deszcz lub mżawka? Może woda się gdzieś zebrała i jak zrobiłeś nagły manewr skrętu poleciała na elektronikę. Przejrzałbym też bezpieczniki czy się nie przepaliło coś i kable elektryczne - może jakiś się nie poluzował i nie przebiega za blisko nagrzewających się elementów (silnik, turbo).

    U mnie z żoną jest odwrotnie - jak czasem wspominam, że może kiedyś kupimy inne auto niż Alfę, to jest ostry sprzeciw z jej strony

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ja miałem taki komunikat "sprawdź lewy kierunkowskaz" i też wewnątrz nawalały jak zwariowane - ale tylko po włączeniu lewego kierunku jak i awaryjnych - ale na zewnątrz migały wszystkie, jak należy, w normalnym tempie i nie było przepalonej żadnej żarówki - choć moim zdaniem tam są ledy wszędzie. Też samo się uspokoiło.

    Bankowo jakieś przepięcie, błąd itp - pewnie miały się włączyć tylko awaryjne, a spryskiwacze ( ) i trąbka - to ewidentny błąd. Ale co jak co - masz wesoły samochód

    - - - Updated - - -

    A może samochód uznał, że jedziesz ze zbyt brudnymi światłami i szybami i skorzystał z momentu, jak żona poszła siku - a że wyczuł niechęć żony do siebie - zaczął trąbić, żeby się pospieszyła - tak, żeby ją wkurzyć

    To niegłupie auto!

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Poszperałem w necie i tutaj relacja właściciela Mercedesa z tymi samymi problemami:
    https://mbworld.org/forums/clk-class...at-s-next.html

    "Next day I'm driving around 15 mph in downtown traffic and my wipers decide to randomly make 2 swipes and the horn honks at the same time neither of which I prompted to do so. This begins to happen more frequently over the past week now usually occurring every 10 mins of driving now. Its become so embarrassing that now have the fanfare fuse pulled so that im not randomly honking my horn at people for no reason. "

    Pomogła wymiana całego komponentu SAM:
    "So just for documentation purposes and possibly helping somebody with this same issue down the road I ended up swapping out my SAM module with a used one bought cheap off ebay.
    Problem solved and I did not need to have it programmed at the dealership. It didnt even throw any errors upon first start up and I no longer have any of the issues mentioned above."

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Na poważnie - na mój gust chwilowe zwarcie w instalacji, ASO będzie miało zagwozdkę.
    zagwozdka gwarantowana Może nawet gdzieś wilgoć się dostała, gdzie nie powinna, postoi chwile w ciepłym, odparuje i teraz pracowniku aso szukaj wiatru w polu

    im więcej coraz bardziej precyzyjnej elektroniki, tym takie rzeczy się w autach będą działy częściej.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    obejrzyj dokładnie boczne kierunki w lusterkach - lubią złapać wodę i może robią zwarcie- podobno była akcja serwisowa. A żonie nerwosol jak każe Ci sprzedawać bolid z powodu jakiejś pierdoły.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Remus dla Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-12-2017, 00:55
  3. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  4. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  5. [145] Licznik zwariowal
    Utworzone przez Siner w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2007, 13:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory