Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 208

Temat: Czego Giulia nie ma a powinna

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Moim zdaniem FCA zrobiło kilka głupot przy konstruowaniu opcji, i tyle.
    Myślę, że jednak nie. To co piszesz wynika z Twoich życzeń. A tam siedzą księgowi i biorą niezłą kasę za to swoje myślenie, jak złoić klienta. I widocznie im wyszło, że tak jak jest to jest lepiej dla ich wyniku. A może w ich zamierzeniach jest wypuszczenie np. "Limited Edition" za rok lub dwa, z manualem i bez klimy, bez radia i innych dupereli ale za to z silnikiem 350 KM. Nazwą to RS czy podobnie i wyliczą cenę tak wysoko, że zatęsknimy do AT8 i składanych lusterek. Przecież tak zrobiło swego czasu Mitsubishi z Lancerem Evo 6. Była to niby baza pod budowę rajdówek (bez klimy i radia) ale za to droższe, bo niby więcej spawów miało i mniej wygłuszeń. Reasumując: księgowi na pewno wiedzą co robią, a dzisiejsza motoryzacja najbardziej zależy od nich.

  2. #82
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Myślę, że jednak nie. To co piszesz wynika z Twoich życzeń. A tam siedzą księgowi i biorą niezłą kasę za to swoje myślenie, jak złoić klienta. I widocznie im wyszło, że tak jak jest to jest lepiej dla ich wyniku. A może w ich zamierzeniach jest wypuszczenie np. "Limited Edition" za rok lub dwa, z manualem i bez klimy, bez radia i innych dupereli ale za to z silnikiem 350 KM. Nazwą to RS czy podobnie i wyliczą cenę tak wysoko, że zatęsknimy do AT8 i składanych lusterek. Przecież tak zrobiło swego czasu Mitsubishi z Lancerem Evo 6. Była to niby baza pod budowę rajdówek (bez klimy i radia) ale za to droższe, bo niby więcej spawów miało i mniej wygłuszeń. Reasumując: księgowi na pewno wiedzą co robią, a dzisiejsza motoryzacja najbardziej zależy od nich.
    Sądząc po wynikach sprzedaży to chyba im jednak nie wyszlo

    Jakie zatesknimy? Będą sprzedawać tylko limited? Wyborny żart Nawet jak na Włochów
    Ostatnio edytowane przez azar ; 13-03-2018 o 21:11
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    ak sam siebie słucham to coraz bardziej się zastanawiam po co ja kupiłem Giulię
    przypomnij sobie dlaczego zadatkowałeś Veloce te parę tygodni temu. Myślę że jesteś marudny bo ciągle ALD robi Ci pod górkę i nie masz jeszcze odebranej Giulii, myślę że Ci humor się poprawi jak już ją będziesz miał dla siebie. Oby jak najprędzej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No nie wiem czy nie wyszło. To może nam się tak zdaje. Pracuję w serwisie innej marki, mamy w ofercie auto większe od Giulii, silniki o podobnych mocach, jest też 4x4 no i oczywiście w mocniejszych wersjach tylko AT8. I chyba podobnie się sprzedaje. A deficyt powodowany przez to auto pokrywany jest ze sprzedaży aut budżetowych. Alfa nie ma inaczej tyle tylko, że nie Giulietta i Mito pokrywają straty a Fiat Tipo i inne z tej marki. Ale z drugiej strony, jadąc autostradą niemiecką nie mogę się nadziwić ile Stelvio tam jeździ. Nigdy tyle Alf nie widziałem w Niemczech jak teraz Stelvio. A co do nieprzewidywanych ruchów producenta (oczywiście dla szerokiej rzeszy klientów) to pomyślałbyś jeszcze tak w 2010 roku, że Alfa wymieni dobrze sprzedającą się 159 z przednim napędem na tylnonapędowego sedana? Tak możemy się spierać w nieskończoność a dla producenta będzie najlepiej jak klient zasmakuje w takiej Giulii ale będzie miał pewien niedosyt w postaci np. braku manuala. Czy jak go wprowadzi do sprzedaży to zakupisz inne auto czy pozostaniesz wierny marce "bo w końcu poszli po rozum i zamontowali manuala". A to było wymyślone wcześniej.

  5. #85
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Czy jak go wprowadzi do sprzedaży to zakupisz inne auto czy pozostaniesz wierny marce "bo w końcu poszli po rozum i zamontowali manuala".
    Hmm Kiedyś bym na to pytanie odpowiedział bez zastanowienia a teraz ... To zależy od konkurencji. Jak widać po mojej stopce to moja 7 Alfa którą jeżdżę codziennie. Jeździłem osobiście wszystkimi współczesnymi Alfami po roku 2000 (łącznie z 4C) i ich najróżniejszymi wersjami oprócz 8C. W niej siedziałem Do tej pory konkurencja powodowała że nie chciałem nawet patrzeć na inne samochody. Po prostu były słabe. Teraz sytuacja się bardzo zmieniła. Nie wykluczam, że to może być moja ostatnia Alfa. Dlaczego to już opisywałem w swoich wątkach.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #86
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale z drugiej strony, jadąc autostradą niemiecką nie mogę się nadziwić ile Stelvio tam jeździ. Nigdy tyle Alf nie widziałem w Niemczech jak teraz Stelvio.
    Ja natomiast od pol roku widzialem tylko 2 lub 3 Stelvio. Jedno z wpozyczalni na lotnisku w MUC, drugie na polnocy Niemiec, i trecie zaparkowane w Wiedniu, Austria. Mimo ze krece sie po Monachium, Stutgardzie, na polnoc do Amstrdamu, na wschod do Wiednia, itd.

  7. #87
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    btw po ch.. w ogóle składać te lusterka? Jeżdżę już kilkanaście lat po miastach i NIGDY nie było mi to potrzebne nawet w ciasnych miejscach.
    no ja np. ani giuliettą ani aktualnie schodzącym peugeotem nie jestem w stanie wjechać do wynajmowanego garażu bez złożenia lusterek. o planowanym stelvio nawet nie myślę- na szczęście w drugim garażu nie mam tego problemu. ale że w mojej okolicy o garaż ciężko, widoki na zmianę mam małe...serio też w żadnym centrum handlowym nie miałeś tak, że z jednej strony słup a z drugiej dekiel pod skos zaparkował i trzeba lusterka złożyć? bardzo przydatna rzecz poza tym jak na parkingu ciasno, to akurat może komuś innemu te 5 centymetrów pomoże szerzej otworzyć drzwi i wygodnie wsiąść- ja staram się zawsze składać.

  8. #88
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał loonyjoe Zobacz post
    .serio też w żadnym centrum handlowym nie miałeś tak, że z jednej strony słup a z drugiej dekiel pod skos zaparkował
    W związku z tym, że ostatnie dwie moje 159 (najlepsze samochody na świecie ) były koloru czarnego to oduczyłem się parkować w galeriach. Każdy odprysk i każdą rysę było widać. Teraz parkuję najdalej jak się da i możliwie żeby nikt nie stał obok. Mam pracę siedzącą i kilkanaście metrów spaceru dobrze mi zrobi Wcześniej też nie miałem problemu w sumie nigdzie. Jak jest tak wąsko że trzeba składać lusterka to po co mi takie miejsce? Nie będę mógł normalnie wysiąść Obecnie mój garaż to tragedia (z resztą białą Giulię załatwiłem błotnik przez tę ciasnotę przy wyjeździe ) ledwo wychodzę ale lusterek nie trzeba składać. Nawet na włoskich uliczkach nigdy się nie przydało. Kilka razy użyłem jak stałem równolegle do chodnika (legalnie) żeby mi żaden debil nie zaczepił. W 147 stanąłem kiedyś 10cm za blisko chodnika i lusterko komuś przeszkadzało.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    W związku z tym, że ostatnie dwie moje 159 (najlepsze samochody na świecie ) były koloru czarnego to oduczyłem się parkować w galeriach.
    też sposób
    natomiast jeśli chodzi o drzwi od garażu to u mnie po prostu ich szerokość wynosi troszkę poniżej 2 metrów, więc z rozłożonymi lusterkami nie wjadę, wewnątrz jest już szerzej- takie dzikie budownictwo z lat '90, gdy były same 126p i polonezy...fun fact: peugeot 407sw w 99% sytuacji parkuje się lepiej niż giulietta (z wyjątkiem sytuacji, gdy jest po prostu za długi)

  10. #90
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Co może mieć na pokładzie auto luksusowe. Tak tylko informacyjnie. Giulia jest reklamowana jako Sportowo luksusowe czyli powinna mieć więcej

    - wskaźnik domknięcia szyb i animacja drzwi. Wszystko do zrobienia tanim kosztem na tych kolorowych ekranach co w Giulii wyświetlają kulę ziemską
    - lusterka mają dedykowany przycisk do auto
    - konfigurowalny kolor HUD display, rotacja, pozycja ,jasność
    - omijanie tuneli w nawigacja Bo dlaczego nie
    - oczywiście połączenie lte w infotainment
    - czujnik CO2 w kabinie
    - 2 stopniowe ogrzewanie kierownicy (imho w Giulii jest zbyt ciepłe)

    https://www.youtube.com/watch?v=o8b5EnnbRLw

    Na tle tego Giulia nie powinna być reklamowana jako samochód luksusowy tylko wyłącznie sportowy.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [ Giulia ] wersja Giulia/Business i dyfuzor od Veloce
    Utworzone przez SWRSC w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 249
    Ostatni post / autor: 07-04-2024, 09:31
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Nie wkręca się jak powinna 1.8TS
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 01:57
  4. Ile powinna palić alfa 145?
    Utworzone przez patysia00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 09-02-2009, 16:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory