Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Temat: Alfa Romeo 159 skrzypiace zawieszenie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    19

    Domyślnie Alfa Romeo 159 skrzypiace zawieszenie

    Witam,

    Wiem, ze temat popularny i omawiany.
    Zawieszenie skrzypi (glosno!) Na nierownosciach. Tylko podczas obciazenia pionowego. Rowniez przy nacisku reka z gory. Na przegladzie stwierdzono luz w dolnym sworzniu wachacza, ale wtedy problemu nie bylo. Nie chce kupowac niepotrzebnych elementow. Myslicie ze to ten dolny sworzen? Bo gorny to chyba przy skrecaniu tez powinien sie ujawniac?

    Z gory dzieki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Na 99% skrzypią tulejki górnego wahacza.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Witaj! Mam to samo. Wymieniłem wahacz górny prawy i po tygodniu, skrzeczy jak stara kanapa. Mówią, że to wina górnego, a ja go wymieniłem, więc...sam nie wiem, a włożyłem TRW. Wcześniej -innym autem, marką - jeździłem za Lemforderach i to był produkt najwyższej klasy, później na MeyleHD i też wszystko ok było. TRW popskikałem sworznie górnego smarem ceramicznym i pomagało na tydzień... i skrzypienie od nowa.
    Pod koniec tygodnia zostawiam auto do kompletnej wymiany zawieszenia - górny lewy , oba dolne, łączniki stabilizatorów - wszystko TRW. Później ustawię zbieżność i zobaczymy. Dam znać.
    Mnie strasznie drze laczki od wewnątrz- przód - ok. 1-1,5 cm. Myślę, że luzy na zawieszeniu, bo lewy dolny stuka kula i dlatego. Fakt, że nie miałem problemów z zawieszeniem dopóki nie wpier...się w dziurę. Od tamtego czasu problem. Może ktoś mi coś doradzi, podpowie ze zbieżnością???

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Witaj! Mam to samo. Wymieniłem wahacz górny prawy i po tygodniu, skrzeczy jak stara kanapa. Mówią, że to wina górnego, a ja go wymieniłem, więc...sam nie wiem, a włożyłem TRW. Wcześniej -innym autem, marką - jeździłem za Lemforderach i to był produkt najwyższej klasy, później na MeyleHD i też wszystko ok było. TRW popskikałem sworznie górnego smarem ceramicznym i pomagało na tydzień... i skrzypienie od nowa.
    Pod koniec tygodnia zostawiam auto do kompletnej wymiany zawieszenia - górny lewy , oba dolne, łączniki stabilizatorów - wszystko TRW. Później ustawię zbieżność i zobaczymy. Dam znać.
    Mnie strasznie drze laczki od wewnątrz- przód - ok. 1-1,5 cm. Myślę, że luzy na zawieszeniu, bo lewy dolny stuka kula i dlatego. Fakt, że nie miałem problemów z zawieszeniem dopóki nie wpier...się w dziurę. Od tamtego czasu problem. Może ktoś mi coś doradzi, podpowie ze zbieżnością???
    Duże znaczenie ma sposób skręcenia śruby od wahacza. Nie prawidłowo skręcona potrafi zerwać gumę (w moim przypadku po dwóch tygodniach).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Witaj! Mam to samo. Wymieniłem wahacz górny prawy i po tygodniu, skrzeczy jak stara kanapa. Mówią, że to wina górnego, a ja go wymieniłem, więc...sam nie wiem, a włożyłem TRW. Wcześniej -innym autem, marką - jeździłem za Lemforderach i to był produkt najwyższej klasy, później na MeyleHD i też wszystko ok było. TRW popskikałem sworznie górnego smarem ceramicznym i pomagało na tydzień... i skrzypienie od nowa.
    Pod koniec tygodnia zostawiam auto do kompletnej wymiany zawieszenia - górny lewy , oba dolne, łączniki stabilizatorów - wszystko TRW. Później ustawię zbieżność i zobaczymy. Dam znać.
    Mnie strasznie drze laczki od wewnątrz- przód - ok. 1-1,5 cm. Myślę, że luzy na zawieszeniu, bo lewy dolny stuka kula i dlatego. Fakt, że nie miałem problemów z zawieszeniem dopóki nie wpier...się w dziurę. Od tamtego czasu problem. Może ktoś mi coś doradzi, podpowie ze zbieżnością???
    Duże znaczenie ma sposób skręcenia śruby od wahacza. Nie prawidłowo skręcona potrafi zerwać gumę (w moim przypadku po dwóch tygodniach).

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Której śruby - oryginalny wahacz górny jest łożyskowany tuleja w tulei metalowej można skręcić w dowolnym położeniu wahacza co innego Meyle tam jest tradycyjny silentblok trzeba skrecac w pozycji pod obciążeniem tak żeby pracował Góra - dol

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Której śruby - oryginalny wahacz górny jest łożyskowany tuleja w tulei metalowej można skręcić w dowolnym położeniu wahacza co innego Meyle tam jest tradycyjny silentblok trzeba skrecac w pozycji pod obciążeniem tak żeby pracował Góra - dol
    W oryginalnym wahaczu tylko jedna tuleja (i to podobno) jest pływająca. W żadnym wypadku nie wolno dokręcać go w byle jakiej pozycji. W ogóle wszystkie wahacze dla bezpieczeństwa należy dokręcać w pozycji roboczej. To niewiele kosztuje, a zmniejsza ryzyko uszkodzenia tulei.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Miecioiwino
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9JTDM 150KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carbon_InC. Zobacz post
    Witam,

    Wiem, ze temat popularny i omawiany.
    Zawieszenie skrzypi (glosno!) Na nierownosciach. Tylko podczas obciazenia pionowego. Rowniez przy nacisku reka z gory. Na przegladzie stwierdzono luz w dolnym sworzniu wachacza, ale wtedy problemu nie bylo. Nie chce kupowac niepotrzebnych elementow. Myslicie ze to ten dolny sworzen? Bo gorny to chyba przy skrecaniu tez powinien sie ujawniac?

    Z gory dzieki za pomoc
    Luz w dolnym sworzniu dawałby raczej odgłosy głuche ( huczenie przy nierównościach), ponad to sworzeń dolnego wahacza skrzypi przy skręcaniu kołami ( jak stara szafa)- raczej sprawdziłbym górny wahacz w tej sytuacji.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    19

    Domyślnie

    To zrobie test dzis.
    Chcialbym to przesmarowac i zobaczyc czy ustapi.
    Jaki smar polecacie? W szpreju czy normalnie nalozyc?
    A moze wd40?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    smar silikonowy, ewantualnie do lancucha motocyklowego. Ja mam u siebie polireutany i na chwile pomaga a pozniej dalej skrzeczy

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR159 + Mini Cooper + 126p Rally
    Postów
    19

    Domyślnie

    Też miałem ten problem. Skrzypiał górny wahacz, a po przeciwnej stronie stukał dolny. Więc w Twoim przypadku obstawiam też górny. Wymieniłem na komplet górnych Magnetti Marelli, dolne regenerowane od Jasio z forum i od roku błoga cisza

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  2. skrzypiace cale zawieszenie
    Utworzone przez sebastian-wro w dziale 147
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 15:35
  3. Alfa Romeo 156 1.9 JTD - zawieszenie...
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 18:13
  4. Zawieszenie MTS do Alfa Romeo 156
    Utworzone przez duch131 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory