Strona 20 z 20 PierwszyPierwszy ... 1011121314151617181920
Pokaż wyniki od 191 do 196 z 196

Temat: Dołożenie adaptacyjnego tempomatu

  1. #191
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    i pare startow silnika wczesniej

  2. #192
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Marku, jak zwykle masz rację, choć akurat ten wątek przeczytałem od początku. Po prostu mniej doświadczeni zawodnicy, podczas urzeczywistniania się wizji popsucia rodzinnego wozidła i co gorsze potrzebie poinformowania żony, że jutro do mamusi nie pojedzie, potrafią mieć zaćmienie jasne i nawet błędów nie sprawdzić.

    A na poważnie, w ABS zrobiłem:
    Lateral and longitudinal acceleration sensor calibration oraz Pressure sensor calibration i przechodziło
    Niestety wywalało się na: Rest steering angle - nieprawidłowe warunki testu czy podobny błąd

    Trzeba było w ZF Electric Steering odpalić: 'Position sensor calibration' i dopiero potem w ABS Reset steering angle

    Auto działa ale nie rozwiązał się problem z modułem. Dostaję błąd:
    U1459-87 - Cruise activation controls - Missing message | Present
    Cruise control multi-function input circuit range/performance
    The fault is present now. Take approriate action to fix this sensor fault.

    Zapomniałem o czymś? Trzeba jeszcze gdzieś w proxy coś ustawić czy moduł trzaśnięty?

  3. #193
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekpr Zobacz post
    Marku, jak zwykle masz rację, choć akurat ten wątek przeczytałem od początku. Po prostu mniej doświadczeni zawodnicy, podczas urzeczywistniania się wizji popsucia rodzinnego wozidła i co gorsze potrzebie poinformowania żony, że jutro do mamusi nie pojedzie, potrafią mieć zaćmienie jasne i nawet błędów nie sprawdzić.

    A na poważnie, w ABS zrobiłem:
    Lateral and longitudinal acceleration sensor calibration oraz Pressure sensor calibration i przechodziło
    Niestety wywalało się na: Rest steering angle - nieprawidłowe warunki testu czy podobny błąd

    Trzeba było w ZF Electric Steering odpalić: 'Position sensor calibration' i dopiero potem w ABS Reset steering angle

    Auto działa ale nie rozwiązał się problem z modułem. Dostaję błąd:
    U1459-87 - Cruise activation controls - Missing message | Present
    Cruise control multi-function input circuit range/performance
    The fault is present now. Take approriate action to fix this sensor fault.

    Zapomniałem o czymś? Trzeba jeszcze gdzieś w proxy coś ustawić czy moduł trzaśnięty?
    Kącik polski wiec po proszę po naszemu. Wtedy będę myślał w ojczystym języku.

  4. #194
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Ok, w skrócie, postąpiłem jak poradziłeś, i zresetowałem wszystko w ABS, ale wywalało się 'Zerowanie kąta skrętu' , naprawiłem to poprzez "ZF Electric Steering" -> "Kalibracja czujnika połżenia" i dopiero po tym "Zerowanie kąta skrętu". Wszystkie moduły już działają, poza tym który podłączyłem, czyli modułem w kierownicy od ACC+

    Moduł nie świeci i dostaję błąd (przetłumaczone przez deepl.com):
    U1459-87 - Sterowanie tempomatem - Brak komunikatu | Obecny
    Obwód wejściowy wielofunkcyjnego tempomatu zakres/sprawność
    Usterka jest teraz obecna. Podjąć odpowiednie działania w celu usunięcia usterki tego czujnika.

    Strzelał bym w uszkodzony źle podłączony moduł, ale tam nie było nic co można było źle podłączyć.
    Czy jest jeszcze jakiś bit w proxy który wymaga ustawienia po zmianie?

  5. #195
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekpr Zobacz post
    Ok, w skrócie, postąpiłem jak poradziłeś, i zresetowałem wszystko w ABS, ale wywalało się 'Zerowanie kąta skrętu' , naprawiłem to poprzez "ZF Electric Steering" -> "Kalibracja czujnika połżenia" i dopiero po tym "Zerowanie kąta skrętu". Wszystkie moduły już działają, poza tym który podłączyłem, czyli modułem w kierownicy od ACC+

    Moduł nie świeci i dostaję błąd (przetłumaczone przez deepl.com):
    U1459-87 - Sterowanie tempomatem - Brak komunikatu | Obecny
    Obwód wejściowy wielofunkcyjnego tempomatu zakres/sprawność
    Usterka jest teraz obecna. Podjąć odpowiednie działania w celu usunięcia usterki tego czujnika.

    Strzelał bym w uszkodzony źle podłączony moduł, ale tam nie było nic co można było źle podłączyć.
    Czy jest jeszcze jakiś bit w proxy który wymaga ustawienia po zmianie?
    kalibracje robiłeś abs na prostych kolach czy skręconych zobacz czy podłączyłeś dobrze przyciski w kierownicy .Wczesniej bylo dobrze na zwyklym to przy wymianie przyciskow cos zle zrobiles tam zmienisz przyciski kodujesz i dziala wroc do orginalu i zobacz czy wszystko ok.

  6. #196
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Rozebrałem ponownie kierownicę, przedmuchałem wszystkie wtyki jak kartridże do Pegasusa.
    Wiem, że dmuchanie nie mogło pomóc, ale po złożeniu wszystko działa jak należy.
    Nie wiem co było przyczyną, może gdzieś nie docisnąłem wtyczki jak należy albo być może jest gdzieś nie stykający przewód który się 'ułożył'.
    Zobaczymy czy z biegiem czasu nie pojawią się problemy.
    Odnośnie kierownicy, chyba przy proxy nie przejąłem się wystarczająco kierownicą.
    Kalibracje już robiłem przy prostych kołach.

    Dzięki Marku za pomoc.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Dołożenie LSD
    Utworzone przez deadswine w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 13:25
  2. Dołożenie multifunkcji w FL-u
    Utworzone przez Woda83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 21:23
  3. [Giulietta] Dołożenie NAVI co i jak...
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 21:51
  4. Dołożenie nawigacjiq
    Utworzone przez master007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 16:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory