Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Problemy alfa 33!!!

  1. #1
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie Problemy alfa 33!!!

    Witam.
    1. Jaką średnicę powinny mieć pierścienie nominał i na 1 szlif, silnik 1,7 8V, średnica tłoka jest 87 mm??
    2. Gdzie znajduje się pompa wody?? i czy da się ją łatwo zdemontować??
    3. Czy da się jakoś wyregulować luz zaworowy bo po remoncie silnika słychać popychacze?
    4. Jakie powinno być ciśnienie sprężania na cylindrach i po jakim przebiegu po wymianie pierścieni powinno być OK. po 200 km przejechanych mam 9,2-9,5 barów. co może być tego przyczyną??
    Pozdrawiam

  2. #2
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    ad 1. jesli chodzi o srednice pierscienia to niewiem ,ale wiem jaki powinien byc luz na zamku pierscienia i wynosi okolo 0.5 mm-1.0 mm max

    ad2.Pompa wody jest napedzana tym samy paskiem co alternator. Stojac od czola silnika po prawej stronie kola pasowego wału jest mniejsze koło od pompy wody. Śruby odkrecisz latwo ale z wyjeciem moze byc problem. Uwazaj bo moze peknac obudowa - przepływ wody skleja ja z karterem (rdza itp). Żeby sie doniej dostac zdemontuj pokrywy pasków rorzadu ,pasek rorzadu , oraz pasek od alternatora

    ad 3. silnilk 1.7 ma regulacje popychaczami wiec niema mozliwosci regulacji luzu ,kasuje sie on samoczynnie ,po rozgrzaniu auta. Z reguly objawy powinny ustepywac chyba ze sa tragicznie zużyte .

    ad 4. Jakie powinno byc cisnienie niemam pojecia ale 200 km to za mało zeby one mogly sie ułozyc do gładzi cylindra.
    Ja uwazam silnik za dotarty jest po okolo 1000 km

    Jak zakladasz nowe pierscienie to odrazu niebedzie maxymalnego sprezania dopiero jak sie dotra.

    Powodzenia :mrgreen:

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    leito1610, dobrze gadacie

  4. #4
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Nie zapomnij o wymianie oleju po około 3 tyś. km i filtra

  5. #5
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Chłopaki dobrze gadacie)) hehe konkretne pytania konkretne odpowiedzi)
    Tak się pytałem o średnice pierścieni bo takiego mechanika niestety miałem i nie jestem pewny czy wszystko dobrze pomierzył. Panewki korbowodwe już założył nominał a powinny być na 1 szlif i musiał wymieniać. Mam stare pierścienie to myślałem że po nich dojdę czy to nominał czy nie.
    Co do popychaczy to przed remontem silnik chodził cichutko jakby z fabryki wyszedł.
    To przez remont mogło coś się z nimi stać??
    Nie jestem pewny jakie panewki główne powinny być założone, niestety są nominał, A może one też muszą być na pierwszy szlif jak korbowodowe ( nie mam starych głónych to nie dojde jakie powinny być( i przez to może być luz na głównych. A to owocuje niższym ciśnieniem oleju i może przez to popychacze nie pracują tak jak powinny.
    Co o tym sądzicie??
    Kolejne pytanko nie wiem czy pompę wody by nie trzeba było wymienić ponieważ w godzinach szczytu stojąc na światłach po kilka minutek temperatura dochodzi prawie do 100 stopni ale nie wyżej wiatrak cały czas wiucha i nie wiem czym to jest spowodowane. ( wieczorami temperatura jest sporo niższa). A co będzie jak na dworze będzie po 30 stopni.
    POZDRAWIAM

  6. #6
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    Punkt pierwszy- zmień mechanika ,gdyby bylo to poskladane to katastrofa ,rozbieraj silnik zanim wal sie zedrze. Jjesli chodzi o srednice pierscieni to trudno bedzie zmierzyc dokladnie.W ten sposób sie ich niekontroluje tylko poprzez włozenie do cylindra i sprawdzenie luzu na zamku. Pozatym np jesli masz pierscienie nominal to np półbiedy jesli masz wiekszy pierscien np na pierwszy szlif wtedy mozna dopilowac delikatnie ale wkładajac mniejsze, sprezanie spadnie. Aha to własnie klepac moga panewki na wale skoro jest mowa o cisnieniu oleju. Bierzesz kijek od szczotki przykladasz do głowic i do ucha i bedziesz slyszal czy to tam stuka, bo moze to nie popychacze.

    Jesli chodzi o uszkodzenia pompy wody to to sie niezdaza raczej .Głownie moze siasc termostat. Jesli chodzi o temperature silnika w miescie to niejest ona nienormalna ale jesli smigasz na wodzie chlodnicy, a nie na plynie to wtedy licz sie z zaslona dymna

  7. #7
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał leito1610
    Jesli chodzi o uszkodzenia pompy wody to to sie niezdaza raczej ,
    No popatrz, a mnie sie zdażyło i to 500 km od domu :roll:
    We wtorek rozsypała mi sie pompa i to definitywnie :| .
    Jednak co do temperatury to masz rację, raczej termostat nie otwiera sie do końca :wink:

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_33
    Cytat Napisał leito1610
    Jesli chodzi o uszkodzenia pompy wody to to sie niezdaza raczej ,
    No popatrz, a mnie sie zdażyło i to 500 km od domu :roll:
    We wtorek rozsypała mi sie pompa i to definitywnie :| .
    Jednak co do temperatury to masz rację, raczej termostat nie otwiera sie do końca :wink:
    Potwierdzam

  9. #9
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    noto ładnie niespodziewalbym sie
    mi sie pompa rozwalila jak ja demontowalem :/

  10. #10
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Termostat był nowy kupiony Verneta. Taki jak mi polecialiście. ( w mojej alfie są wskazówki inne niż powinny być temperature mam od 30 do 110 a powinny być od 40 do 120, termostat niby ma otwierać przy 86 stopni u mnei jest jakoś około 90 a wiatrak uruchamia sie gdzieś około 92 a u mnie pokazuje gdzies 96 stopni, ja podawałem wam temperatury po dodaniu 10 stopni do mojej skali tak jak powinno byc)
    Co do uderzania to słychać to jakby pyrkotanie, po osiągnięciu jakiejś temperatury jest dużo ciszej. Cisnienie oleju mi gaśnie odrazu po zapaleniu. ( ja nie wiem czy jest mniejsze ciśnienie czy nie, tak po prostu się spytałem co do tych popychaczy)
    Dobrze przysłucham się przy głowicy i zobaczymy co będzie.
    Mechanik zmieniony ale dopiero po 10 mam do niego przyjechać a jeżdzić muszę.
    Mam już dość tego wszystkiego hehe keidy ja normalnei będę jeździł alfunia))
    pozdrawiam

    PS Nagrał bym wam dźwięk silnika ale do tego jeszcze mi piszczy coś albo łożysko na alternatorze albo na wspomaganiu albo włąśnie ta pompa.
    Czy zna ktoś dobrego mechanika od alf gdzieś z okolic Dąbrowy Górniczej czy Katowic??

Podobne wątki

  1. Alfa 147 1.6 105 KM dwa problemy
    Utworzone przez dawid2092 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:25
  2. Alfa 156 - 3 problemy
    Utworzone przez daddy16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 08:02
  3. Problemy z Alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez konrad739 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 13:28
  4. 3 problemy z Alfa GT
    Utworzone przez ALFOWICZ GT w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 16:31
  5. alfa 166 2 problemy
    Utworzone przez manieklbn w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory