Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Automat - bardzo dziwne objawy 1.9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    2

    Lightbulb Automat - bardzo dziwne objawy 1.9 JTD

    Witam Was serdecznie ,

    forum pomagało mi już niejednokrotnie ale tym razem nie potrafię nic znaleźć mianowicie problem dotyczy skrzyni automatycznej.Auto z roku 2007.
    Problemem jest poszarpywanie przy zmanie z biegu 2 na 3 i 3 na 4 w dolnym zakresie obrotów.Dochodzi tez do przeciągania biegów szczególnie na 3.
    Tutaj sytuacja wydaje się prosta - sterownik , jasne ale dochodzi jeszcze następującą sytuacja - gdy auto jest na podnośniku przy zejściu z okolu 3 tys obrotów słychać chwilowe mechanicznie chrupotanie.
    Tak jest za każdym razem , dźwięk tez słychać np przy wolnym podjeździe pod górkę .
    Najdziwniejsza sytuacja jest natomiast wtedy ,że po odpięciu przepływomierza szarpnięcia ustępują

    mój problem polega na tym ,że nie mam w okolicy zakładu , który się w tym specjalizuje i mechanicy chcą to robić metoda prób i błędów tyle ,że to bardzo kosztowne.
    Teraz np twierdzą ,że do naprawy jest sprzęgło hydrokinetyczne.

    czy ma ktoś jakieś sugestie? czy mogę kupić używany sterownik ?
    Dla przykładu moj sterownik ma oznaczenie C155 30-01 a ktoś ma do sprzedania C155 30-00 to będzie można go złlożyc?
    Bardzo dziękuje za każda wskazówkę
    Ostatnio edytowane przez sloowik ; 18-05-2018 o 13:01

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159
    Postów
    21

    Domyślnie

    Miałem to samo. Po zakupie - cuda przy zmianie biegów. Reklamacja po zakupie i wymiana skrzyni u "speców" z Krakowa (w cudzysłowiu celowo), u których kupiłem Alfę. Wymienili skrzynię na własny koszt zamiast sterownik. W kolejnej skrzyni oczywiście to samo. Do tego bonus w tej drugiej skrzyni w postaci szumu na 5 biegu. "Spece" lali na to mówiąc, że to deszcz pada i tak ma być. W końcu sam zrobiłem sterownik - wymiana na nowy - pomogło. Po chyba roku czy dwóch zaczęły się problemy z konwerterem. Nieszczęśliwie zbiegło się to ze stłuczką i przez zawirowania musiałem jeździć dłużej. Zamiast regeneracji samego konwertera (którą powinienem zrobić od razu po zakupie) otwierali skrzynie i robili regenerację uszkodzeń w skrzyni. Teraz jest wszystko git. Jeśli chcesz mieć spokój bez ciągłych niespodzianek zrób skrzynię - wyjdzie taniej w perspektywie najbliższych lat. Pamiętaj, że olej w skrzyni, konwerterze i sterowniku to ten sam - cały czas krąży i ew. "śmieci" zabiera ze sobą. Jak coś z konwertera odpadnie to przepłynie przez sterownik i zatrzyma się gdzieś na końcu skrzyni...
    A co do szumów na 5 biegu - też naprawione. "Spece" kupili skrzynie po dzwonie i taką włożyli, bez naprawiania pękniętego kosza. W końcu po co sprzedawać sprawne auto przez komis - jaką by się nie miało opinie na forum Klientowi można wszystko wciskać "bo sie ma renome".

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    U mnie sytuacja jest taka ,ze najgorzej jest przy zmianie z 2 na 3 bieg i gdy np staram się utrzymać stałą prędkość okolo 60 km/h wtedy auto zaczyna jakby "żabkować".
    Strasznie to irytujące. wtedy również słychać dziwny dźwięk dochodzący od silnika.
    jak mówię najbardziej zaskoczyło mnie to ,że po odpięciu przepływomierza nie ma szarpnięć.
    Zjawisko to nie występuje na zimnym silnik ale juz po około 10 km jazdy.

Podobne wątki

  1. dziwne objawy
    Utworzone przez alfełke w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 17:08
  2. 2.5 v6 Dziwne Objawy
    Utworzone przez displaymode w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 21:08
  3. 156 2.4 jtd dziwne objawy....
    Utworzone przez gotlibus w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 22:46
  4. klima-bardzo dziwne objawy i padla
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-06-2010, 17:53
  5. [155] 18.16v dziwne objawy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory