Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: padł kierunkowskaz w 166

  1. #1
    yoozef
    Gość

    Domyślnie padł kierunkowskaz w 166

    Drodzy Alfiści,

    szanowna małżonka wróciła wczoraj z 'przepalonym' lewym przednim migaczem. Oczywiście niezwłocznie zakupiłem żarówkę, wymieniłem i... nic. Poprzednia była ok. Po prostu migacz nie mruga. Bezpiecznik ok, wszystkie pozostałe lampy migaczy sprawne, mrugają, przerywacz sobie stuka.

    Autko to Alfa 166 3.0 v6 '98, strasznie ciasno pod maską i trudno cokolwiek dojrzeć. Od czego zacząć? Mam stres, bo w sobotę jadę na majówkę, a bez migacza tak niefajnie jakoś...

    A może znacie jakiegoś dobrego i szybkiego elektryka w stolicy (Mokotów)?

    Z góry dzięki za pomoc wszelką,
    Yoozef

  2. #2
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    no zobacz, czy w ogole prad na kostke dochodzi. Jesli reszta nie mryga szybcie, to oznacza, ze jakies obciazenie jest (odpowiednie) i trza szukac blisko felernego swiatelka.
    jesli reszta mruga szybciej - to proponuje isc wzdluz kabla po kolei i kazda kosteczke posciskac, poczyscic.

    a jak wlaczy awaryjne to sie swieci?

  3. #3
    yoozef
    Gość

    Domyślnie

    Mruga szybciej, objawy dokładnie takie jak przy przepalonej żarówce. Na awaryjnych świecą wszystkie żarówki poza tą felerną.
    Minus jest taki że przewody wychodzące z kostki przy żarówce wpadają 30cm dalej w jakąś grubą wiązkę i giną gdzieś pod maską... :roll:
    To nie ułatwia śledztwa.
    Ok, zerknę jeszcze z miernikiem czy masa gdzieś nie zginęła, ale znając moje szczęście to pewnie padło coś w najtrudniej dostępnym miejscu autka . Może wiesz którędy wiązka biegnie? Pewnie bez włażenia pod autko się nie obejdzie?

  4. #4
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    A co może być przyczyną tego, ze kierunkowskaz szybko miga?? Lewy normalnie, a prawy zapierdziela, ze hej. Tykanie jest w normalnym tempie, a kontrolka na desce zapierdziela.

  5. #5
    yoozef
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak to, lewe lampy kierunkowskazów na zewnątrz mrugają w takim tempie jak prawe, a na tablicy rozdzielczej prawa kontrolka miga szybciej? A jak to wygląda przy awaryjnych?

  6. #6
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    za malo obciaza przerywacz, ktory glupieje i tyka czesciej. Tyle, ze elektronicznemi (nie-bimetalowemu) powinno to zwisac - zatem moze to jakas forma sygnalizacji awariii?

  7. #7
    yoozef
    Gość

    Domyślnie

    Tia, to sposób sygnalizacji przepalonej żarówki. Z tego co wiem w elektronicznym przerywaczu (scalaczku) jest element oporowy. Badany jest spadek napięcia na tym elemencie i w ten sposób zmieniana jest częstość przełączania jeśli żarówa padnie. Jakoś tak

  8. #8
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    czyli de facto przyczyna i skutek dokladnie taki, jak w bimetalowym przerywaczu. Pamietam jak w maluchu wymienilem bimetal na elektronika z eleganta... to byl kult.....

    a wracajac do meritum - skoro reszta mruga i przyspiesza, wina lazy po stronie konkretnego migacza. Zacznij jak radzi Marcin, a dopiero potem brnij dalej.
    Jakby np walna zespolony - to w ogole nic by nie migalo, albo migalo na rozne dziwne sposoby.

  9. #9
    marcinel
    Gość

    Domyślnie

    Wymień przekaźnik (pod obudową kierownicy)- używany ca.50 zł i od tego zacznij,grzebanie w elektryce zostaw na później.

  10. #10
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    a nie porsciej POZYCZYC przekaznik?

    ja tak "pozyczalem" na szrocie. Bralem, szedlem niby "przyumierzyc" i wracalem mowiac, ze to nie ten... uprzednio sprawdziwszy, ze to nie w nim problem.

Podobne wątki

  1. Kierunkowskaz
    Utworzone przez Leniasty w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 22:11
  2. [146] Kierunkowskaz
    Utworzone przez DRAGON2020 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 22:26
  3. kierunkowskaz
    Utworzone przez aniucha05 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 12:33
  4. [145] kierunkowskaz ????
    Utworzone przez Tomcio50 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 04:58
  5. [146] Kierunkowskaz
    Utworzone przez Gargamel2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2008, 20:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory